Bendeniz Şarkıları: Bütün Albümleri İndirimli Online Alışverişte

Bendeniz Galeri

Bendeniz 25 Temmuz 1973 yılında İsviçre’de doğdu. Asıl adı Deniz Çelik olan şarkıcı sanatçı Erenköy Kız Meslek Lisesinden mezun oldu. Liseden mezun olduktan sonra İsviçre’ye dönen sanatçı yükseköğrenimi için Büro İşleri alanında bir üniversite okudu. Türkiye’nin ilk bayan futbol takımı olan Dostluk Spor da oynadı. Arkadaşının doğum günü partisinde bir şarkı söyledi. Tesadüfen partide bulunan Raks Müzik’ten bir yetkili tarafından keşfedildi. Bu dönemde hâlihazırdaki bestelerini değerlendirmek isteyen sanatçının ayağına kadar gelmişti kısmet. 1990 yılından sonra patlama gerçekleştiren, pop müziği alanında çalışmalar yapan sanatçılar arasından bugünlere gelebilmiş ender sanatçılardan biridir. Bendeniz şarkılarıyla pek çok hayran kitlesine ulaşmış ve sanat camiası tarafından genel kabul görmüştür. Neslihan Yargıcı'nın bir projesi ile sanat dünyasına ‘Abajur Kız’ olarak lanse edilmiş ve sanat camiası içine girmiştir.

Başarılı Albümleri ve Sanat Yaşamından Kareler

Başarılı Albümleri ve Sanat Yaşamından Kareler

Raks Müzikle anlaşarak 1993 yılında kendi adını taşıyan ilk albümünü çıkardı. İlk klip Ya Sen Ya Hiç adlı parçaya çekildi. İlk albüm çok sayıda satıldı. İlk klibiyle MTV’nin düzenlediği yarışmaya katılma hakkı elde etti. Bendeniz 2 adlı ikinci albümünde birçok ünlü isimle çalıştı. Albümde bulunan on iki parçasından on birinin söz ve müziğini yazdı. Bendeniz şarkıları ile kitleleri etkilemiş bir isim olarak pek çok ünlü sanatçı ile çalışmıştır. 1994 yılında Harun Kolçak ile birlikte Biz albümünü yaptıktan sonra 1996 yılında Bendeniz 3 adlı albümünü çıkardı. Bu sefer albümde temposu yüksek parçalar kullandı. İlk klip Turnayı Gözünden Vurdum adlı parçaya çekildi. Bir ilke imza atılarak albüme tanıtım filmi çekildi ve medya kuruluşlarına dağıtıldı. 2 sene ara verdikten sonra duygusal kimliğini ön planda tutarak Bendeniz’den adlı albümü 1998 yılında çıkardı. Tüm parçaları kendisine ait olan albüm İsviçre’de tamamladı. Müzik kariyerinde çok büyük hayran kitlesi yakalayan ve takdir toplayan sanatçı 5. Albümünü 1999 yılının son aylarında çıkardı. Ama bu sefer beklenen ilgi gelmedi ve tek klip çekildi. Çıkış parçası olan Kurtulamıyorum dönemin hit parçalarındandı. 2001 yılında asıl beklenen tempolu albümü çıktı. En meşhur parçası Satmışım iyi bir başarı yakaladı. Zaman albümünün ardından 2003 yılında Demedim Mi’yi çıkardı. Bendeniz şarkıları ile yurt içi performanslarına devam ederken yurt dışındaki birkaç sanatçıya şarkı vererek ismini dışarıya da duyurdu. 2005 yılında çıkan Aşk Yok mu Aşk, Kırmızı Biber adlı parçayla bu yıla damgasını vurdu. İkinci klip Bu Baharda’ya çekildi ve radyo listelerinin vazgeçilmezlerinden biri oldu. Kariyerinde 10. Albümünü 2006 yılında Değiştim adında çıkardı. Yine albümde ki sadece bir parça onun değildi. Çatlat ve Biri Var en ses getiren şarkılarından oldu. En son albümü 2009 yılında Olsun adında çıkardı. Cumadan Pazara adlı parçası uzun bir süre radyo ve televizyonlarda sıklıkla çıktı. Bendeniz şarkılarıyla sadece yurt içinde değil dışarıda da adını duyurmuş ve başarılı olmuştur.

Tüm Albümlerinde Online İndirimli Fiyatlar

Tüm Albümlerinde Online İndirimli Fiyatlar

Hala güzelliği ve parçaları ile hafızalarda yeri olan sanatçının eski, yeni tüm albümlerine İdefix online satış mağazasından ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda Hepsiburada.com, idefix, Yeni Çarşım gibi online alışveriş sitelerinde de güzel sanatçının albümlerine ulaşmanız mümkün. Üstelik alışverişlerinizde online indirim fırsatları ve cazip taksit imkanları da sizleri bekliyor. Üstelik Türkiye’nin her yerinden alışverişlerinizi yedi gün yirmi dört saat güvenli ve hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • idefix
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları