Bel İnceltme: Fitness ve Spor Aletleri İndirimli Online Alışverişte

İncecik Bir Bel İçin Yöntemler Galeri

Bel çevresinin kalın olması hanımların güzellikleriyle ilgili en büyük kabuslarından biridir. Kimilerinde genetik olarak ideal bir kum saati biçimi kilo alınsa bile korunurken, kimilerinde de vücudun başka bölümleri zayıf oluğu halde karın çevresi ve yanları sürekli olarak yağ tutma eğilimindedir. Aslında sağlıklı ve dengeli beslenme ile hafif ve düzenli egzersizler genel anlamda ideal bir vücuda sahip olmayı kolaylaştırır. Ama bel inceltmede başarılı olmak için bazı ekstra önlemler almak gerektiği de bir gerçek.

Bel İnceltme Üzerine Uzman Görüşleri Neler?

Bel İnceltme Üzerine Uzman Görüşleri Neler?

Uzmanlar sadece diyet yapmanın bu alanda incelmeyi tek başına sağlamayacağını uzun zamandır belirtiyor. Vücudun bu bölümünde biriken yağ dokusu kadınlarda da erkeklerde de diğer yerlere oranla çok daha katı ve inatçı bir biçimde yerleşiyor. Hatta yürüyüş ve hafif koşu gibi egzersizler tüm vücutta kilo kaybını rahatlıkla sağlasa bile bel bölgesini inceltmek için mutlaka buraya özel hareketler yapılması gerekiyor. Bel inceltmeyi sağlamak için temelde yapılması gerekense bu bölgeyi sadece bir süre hareketlendirip daha sonra gün içinde kendine haline bırakarak değil; buradaki kasları ve hatta omurgayı da güçlendirerek sürekli olarak dik durmayı sağlamak ve böylece vücudun sadece ayakta dururken bile bu kasları sürekli aktif tutmasını sağlamak. Bunun için önerilen hareketlerin en başında tabii ki mekik geliyor. Ancak mekik çekmek de tek başına yeterli bir egzersiz değil, çünkü bu hareket sırasında yukarı doğrulup geriye yatarken daha çok göbek bölgesi dediğimiz ön karın kasları çalışıyor. Bunlar yan karın kaslarından ayrı oldukları için mekik sırasında tam olarak aktif bir şekilde çalışmış olmuyorlar. Sonuçta da ön karın bölgesi biraz toparlansa bile karnın iki yanındaki yağlardan kurtulmak yine mümkün olmayabiliyor. Bu yan kısımlar için özellikle iki kolun vücudun iki yanında birleştirilip pozisyonu bozmadan sağa ve sola yatma hareketi öneriliyor. Bunun dışında kolları dirsekten kırıp yukarı kaldırarak, ayaklar sabit olmak üzere üst bedeni sağa ve sola döndürmek de işe yarayan egzersizlerden. Pilates de duruşu düzelttiği ve böylece karın çevresindeki kasların sürekli olarak aktif kalmasını sağladığı için önerilen sporlar arasında. Tüm bunların yanında bu yan bölgeleri özellikle hedef alan, spor salonlarında kullanılabilecek ya da ev tipi fitness aletleri de tavsiye ediliyor.

Fitness Aletleri İçin Online Alışveriş Seçenekleri

Bel inceltme ya da genel olarak zayıflama amaçlı olarak fitness ve spor aletlerini satın alırken fiyatları ve özellikleri birbiriyle karşılaştırmak verimli sonuçlar alabilmek açısından oldukça önemli. Üstelik alınacak olan aracın eve uygun olup olmadığı, ölçüleri ve kullanılmadığı zamanlarda evde nerede muhafaza edilebileceği de düşünülmeli. Ayrıca bu tür bir ürünün zaman zaman mağazadan eve kadar elde taşınamayacak ağırlıkta ve büyüklükte olabileceği de hesaba katılmalı. Bu yüzden böyle bir ürün satın alırken en uygun yol pek çok çeşidi ve fiyatı kolaylıkla karşılaştırma olanağı ile kapıya teslim imkanı sunan online alışveriş yöntemi. Sporcum ve Yalı Spor gibi online spor ve fitness malzemesi satan mağazalardan alışveriş yapabilir, düzenledikleri çeşitli indirim kampanyaları ve kredi kartına taksit imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Yalı Spor
  • Sporcum
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları