Bebek Örgü Modelleri ve Yapılışları: Anlatımlı Yelek Hırka Modelleri

Bebek Kazağı Galeri

Hamile anne adayları ve büyükanneler, bebek için hazırlıklar yapmaya çok önceden başlarlar. Doğumun yaklaşmasına yakın yoğunlaşan bu hazırlıklar içinde en keyiflisi herhalde çeşit çeşit hazırlanan bebek örgü modelleri ve yapılışlarıdır. Birbirinden değişik yüzlerce modelden özenle seçilen bebek örgü modelleri, iplerin en yumuşağı, düğmelerin en şirinleri seçilerek sevgiyle dokunurlar. Ciltleri son derece hassas olan miniklerin rahat bir şekilde kullanımları göz önüne alınarak işlenen parçalar, güzelce yıkanır ve minik misafirin geleceği güne kadar özenle saklanır. El emeği göz nurunun son derece önem kazandığı geleneklerimizde, bebekler için sadece aile büyükleri değil, yakın akraba çevresi de seferber olur. Marifetli hanımların çıkardıkları muhteşem modellerle doğacak bebeğin kışlık dış giyimleri de el birliğiyle hazırlanmış olur.

Çeşit Çeşit Bebek Örgü Modelleri ve Yapılışları

Çeşit Çeşit Bebek Örgü Modelleri ve Yapılışları

Çocuklarınız için yapabileceğiniz değişik örgü modelleri için çeşitli kitaplardan, yakın çevrenizden ya da internetten kolaylıkla yardım alabilirsiniz. Çocukların ciltlerinin çok daha hassas olduğunu düşünürsek, ciltlerine zarar vermeyecek uygunlukta yumuşak yünlerin ve abartısız motiflerin seçiminin daha isabetli olduğunu söyleyebiliriz. Hırka, yelek, patik, başlık, pantolon, kazak, tulum, süveter, atkı, bere ve eldiven takımlarının yanı sıra çocuğunuz için harika battaniyeler ve yatak örtüleri de işleyebilirsiniz. Şiş ya da tığ kullanarak örebileceğiniz bu parçalarda, haraşo, pirinç, ajur, saç örgüsü gibi pek çok örgü örneği kullanabilir, rengarenk ip seçimlerinizle hem çocuğunuzu sıcak tutmuş hem de capcanlı bir kıyafet ortaya çıkarmış olursunuz. Sade olarak hazırladığınız bu parçaların üstüne, sonradan renkli iplerle nakış da yapabilir ve renklendirebilirsiniz. Modası hiçbir zaman geçmeyen el işleri içinde ayrı bir yeri olan örgüleri, çevrenizdeki kişilere de hediye olarak götürebilir, hem ne götüreceğim düşüncesinden kurtulmuş hem de sizden hatıra olacak kullanışlı bir hediyeyle insanların gönüllerini almış olursunuz.

Yapamayanlara Online Alışveriş İmkanı

Kış ayları için daha kalın ipler tercih edeceğiniz bu parçalarda, yazın serin akşamları için de ince iplerden yeleklerle çocuklarınızı koruyabilirsiniz. Eğer süslü bir parça yapmak isterseniz aksesuar olarak ponponlar, saçaklar, gül süslemeleri ve çiçek motifleri kullanabilirsiniz. Genelde kız çocukları için pembeler, kırmızılar kullanılırken, erkek çocuklarına da maviler çok yakıştırılır. Eğer cinsiyetinin belli olmadığı bir bebeğe hazırlık yapacaksanız, kullanabileceğiniz renkler sarı, yeşil ve beyaz olabilir. Çünkü bu renkler her iki cins için de rahatlıkla kullanılabilir. Eğer bu işlerle uğraşamam ya da yeteneğim yok diyorsanız üzülmeyin, onun da çaresi var. Artık online satış mağazalarında kendinizi yormanıza gerek kalmadan harika modellerle bebek örgüleri bulabilirsiniz. Online internet sitelerinden temin edebileceğiniz şık örgü modelli yelekler, süveterler ve kazaklar için, piyasanın çok altında ücretler ödersiniz. Yalnızca çocuklar için hizmet veren online mağazalar bulabilir, belli tutarlardaki alışverişlerinizde ücretsiz kargo hizmeti alabilirsiniz. Bunlara örnek olarak Bücürük.com adresi verilebilir. Kredi kartınızla güvenli olarak alışveriş edebileceğiniz sitenin e-bülten hizmetine üye olduğunuz takdirde, hediye çeki kazanmanız da mümkün.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Bücürük
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları