Bebek Odası Süsleme: Bebek Ürünleri ve Bebek Odası Dekorasyonu

Bebek Odası Süsleme: Bebek Ürünleri ve Bebek Odası Dekorasyonu Galeri

Çocuk aileyi tamamlayan, birleştiren ve renklendiren en önemli öğedir. Günümüzde anne ve baba adayları bunun farkında olarak hayat verdikleri bu küçük aile bireyi için ellerinden gelenin en iyisini yapma çabasındadır. Eğitim düzeyi ve aile bilincinin de yükselmesi ile aileler çocuğun yetiştirilmesinde ebeveyn olgusunun önemini kavramış ve buna göre hareket etmeye başlamıştır. Bu küçük misafirlere hazırlık ise oldukça güzel ve heyecanlı bir dönemdir. Anne ve baba olma haberi alındıktan sonra yapılan çeşitli hazırlıklar olmaktadır. Bunların başında ise gelecek olan yeni aile üyesi için yaşam alanı hazırlamak gelmektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte ürün çeşitliliği ve konforu artmıştır. Evin her alanında olduğu gibi bu alanlarda da dekoratif olarak çeşitlilik son derece fazladır. Doğru tercihleri yapmak için iyi bir araştırma yapılmalıdır. Alınan mobilyaların görselliği ve şıklığının yanında, fiyatı, kalitesi, pratikliği de son derece önem taşımaktadır. Günümüzde her bütçeye uygun ürünler çeşitli markaların vitrinlerindeki yerini almaktadır.

Bebek Odası Ürünleri ve Dekorasyonu

Bebek Odası Ürünleri ve Dekorasyonu

Beklenen küçük misafirin aileye dahil olmasındaki hazırlıkların başlayabilmesi için cinsiyetinin öğrenilmesi önem taşımaktadır. Onun için oluşturulacak alanın renkleri ve tercih edilecek aksesuarlar için bu oldukça önemlidir. Kız için pembe, lila, turuncu renkleri ağarlıkla kullanılırken, erkekler için ise maviler, yeşiller ve sarılar daha çok tercih edilmektedir. Oda renginin çok canlı renklerde olması uyumayı zorlaştırdığı için açık ve pastel tonların kullanılması daha uygun olmaktadır. Bebek odası hazırlanırken bir dekoratörden yardım alınabileceği gibi aile bireyleri bu işi kendi zevkleri doğrultusunda hazırlamayı da tercih edebilirler. Her iki durumda da yapılması gereken ilk şey bir konseptin belirlenmesi olmalıdır. Mobilya tasarımları bu konuda geniş ürün yelpazesine sahiptir. Kızlar için; prenses konsepti, barbie oda takımları, çiçekli modeller sık tercih edilen ürünler arasındadır. Oğlanlar için ise; denizci konsepti, araba şeklinde yataklar tercih edilebilir. Gökyüzü, uzay, çiftlik gibi yüksek hayal gücü gerektiren tasarımlarda seçeneklerin arasındadır. Her ne seçim yapılırsa yapılsın dekorda kullanılan ürünlerin kullanıldığı malzemelerin bebek için zararlı olup olmadığına özen gösterilmelidir. Boyaların kimyasal içermemesi de son derece önemlidir. İleriki zamanlarda göz önünde bulundurularak tasarımda küçük parçaların bulunmamasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde yürümeye başlayan çocuk için ileride tehlike oluşturabilir. Uygun bütçeli ve sürekli olması istenen tasarımlarda ise birkaç aparatı değiştirilerek genç odası olarak kullanılabilen modeller oldukça pratik ve tercih edilir olmaktadır.

Bebek Odası Süsleme

Bebek odası süsleme işlemi mobilya ve renk tercihinden sonra başlamaktadır. Mobilyalar yerleştirildikten sonra boş kalan alanlar, mobilya ile uyumlu olan renk ve desenlerde eşyalar ile süslenmektedir. Kızlar için bebekler, erkekler için arabalar vazgeçilmez oyuncaklardan olmaktadır. Bunların yanında aydınlatmada çeşitli tasarımları ile ortama renk katmaktadır. Özellikle yaz aylarında uçan böceklerden korumak amacı ile kız bebekler için pembe ve erkekler için ise beyaz tüller yatak başlarını süslemektedir. Bu küçük misafir ile daha çok vakit geçirmek isteyenler için odaya ek olarak kanacak koltuk ve berjerler ise anne ve babanın rahat etmesi için oldukça gerekli bir ek dekor ürünü olmaktadır.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Pastel
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları