Bebek Beşikleri: Bebek Odanıza Uygun Beşik ve Alışveriş Fırsatları

Bebek Beşikleri: Bebek Odanıza Uygun Beşik ve Alışveriş Fırsatları Galeri

Bebek beşikleri, küçük çocukları yatırmak ya da sallayarak uyutmak için özel olarak tasarlanmış bir mobilya çeşididir. Bebek odası hazırlanırken özellikle en uygun beşiği bulmak biraz zaman alabiliyor. Seçilecek bebek beşikleri, model ve tasarım gibi özelliklerinden önce, bebeğinizin rahat edeceği niteliklerde olmalıdır. Hem rahat hem de şık bebek beşikleri bulabilirsiniz elbette ama bebeğin vücudu çok hızlı geliştiği için sağlıklı ve rahat ettirecek bir seçim yapmak en doğrusu olacaktır. Bebek beşiklerinin yapımı için kullanılan malzemelerin sağlıklı ve doğal olması gerekiyor ki, çok renkli ürünlerden bu açıdan kaçınmanız önerilir. Bebek odasını hazırlarken beşik seçimini en son yapmanız odanın duvar rengi, perde renk ve modeli ile diğer mobilyalara uyum sağlaması açısından yararlı olacaktır.

Bebek Beşikleri Modelleri

Bebek Beşikleri Modelleri

Bebek beşiklerini ahşap sepet beşik modelleri, bambu beşikler, midi beşikler, çekmeceli ve çekmecesiz modeller, el yapımı modeller, çok şık duran ve oldukça kullanışlı hamak beşik modelleri, cevizli el oyması modeller, özellikle kısıtlı yeri olan ya da sık sık yolculuk ve tatile çıkanlar için katlanabilir modeller, portatif beşik modelleri, farklı bir ürün isteyenlerler için hasır beşikler, dayanıklı olması ile bilinen gürgen ağacından yapılan ve anti alerjik olan organik beşikler bulmak mümkün.

Bebek Odanıza Uygun Bebek Beşikleri

Bebek odası seçimini yaparken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Bebeğin odası ile ebeveyn odasının bitişik olması gerekiyor. Bebek odası dekorasyonu için seçeceğiniz ürünler sivri ve zarar verici olmamalıdır. Odanın iyi bir şelide havalandırılması ve ışık alması gerekiyor. Camların demir korkuluklar ile kapatılması en önemli güvenlik önlemlerinden biridir. Bebekler yürümeye başlayınca mutlaka camdan bakmak isterler. Mobilyaları cam kenarına yerleştirmekten başka bir seneğiniz yoksa ve odanın mobilyalarını yerleştirirken yeriniz kısıtlı ise, korkuluk taktırdıktan sonra cam kenarlarına koltuk ya da sandalye gibi mobilyalar yerleştirmenizin bir zararı olmaz. Duvar rengini seçerken açık renkler tercih etmelisiniz. Bebek odası halılarının antibakteriyel olması gerekiyor ve bu halıları çok uygun fiyatlara bulmanız mümkün. Beşik seçerken çok yüksek olmamasına özen gösterin ki uzmanlar bebeğin şiltesinin 10-16 cm olmasının yeterli olacağını belirtiyor. Mümkünse ahşap beşikler satın almaya çalışın ve renkli beşik boyalarının kurşun ya da cıva gibi zararlı maddelerden yapılmadığından emin olmalısınız. Beşikteki parmaklık aralarının bebeğin başının geçebileceğinden daha dar olmalıdır. İlk 3 ayda bebeklerin kalın yorgan ya da battaniyeler ile örtülmemesi gerekiyor. Bebek odası için tekstil ürünleri alırken battaniyelerin delikli olanlarını tercih edin. 3-4 aydan sonra gece tulumu veya daha kalın battaniyeler kullanabilirsiniz. Beşiğin yatak kısmı için alacağınız yatağın veya minderin çok sert ya da çok yumuşak olmaması gerekiyor. Bebek odasına tavan aydınlatması kullanmak daha uygun olur çünkü, abajur gibi aydınlatma ürünlerini devirme ihtimalleri vardır. Bebek beşik modelleri, fiyatları ve alışveriş fırsatları ile devam edelim.

Alışveriş Fırsatları

En uygun fiyatlarla bebek beşikleri bulabileceğiniz internet adresleri Evimister, Yeniçarşım ve HızlıAl'dır. Bu sitelerde ayrıca dönem dönem uygulanan kampanyalardan da yararlanma fırsatınız olabileceği gibi, en cazip ödeme koşulları ile alışveriş yapmanız da mümkün. Bebek beşiği almadan önce indirim ve alışveriş fırsatlarını incelemeniz daha doğru olacaktır. İndirimli bebek beşiklerini bulabileceğiniz Bebekavm.com online alışveriş mağazasının 139,00 TL'den başlayan fiyatlarla beşik modelleri bulunmaktadır. İndirimplus.com'da bebek beşiklerini %23 indirim fırsatları ile alabilirsiniz. Birçok farklı markanın beşik modellerini bulabileceğiniz Cimri.com online alışveriş mağazasının 153,00 TL' den başlayan beşik modelleri bulunuyor.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları