Bebek Ayakkabıları: Tüm Numaraları ve Online Satış İndirim Fiyatları

Bebek Ayakkabıları: Tüm Numaraları ve Online Satış İndirim Fiyatları Galeri

Anne ve babalar için hayatlarındaki en özel ve önemli günlerden biri bebeklerinin ilk adımlarını attığı gündür. İlk adımlarını yaklaşık 9. ayda atan miniğin kendi başına yürümesini tüm aile dört gözle bekler ve bu konuda ona ellerinden gelen desteği verirler. Doğduğu günden itibaren onu sıcak tutacak patikler dışında birşey gerekmeyen minik bebeğin korkmadan, emin adımlarla, dengeli bir şekilde yürümesi için ilk ayakkabıları çok önemlidir. Özellikle üç yaşına kadar olan dönemde ayak yapısının sağlıklı gelişimi için ortopedik modeller tercih edilmesi gerekir. Ortopedik tabanlı olmanın yanı sıra, tabanı elinize aldığınızda ikiye katlanacak kadar yumuşak olmalı ve kayıp düşmeyi önlemek için kaygan olmayan bir malzemeden yapılmış olmalıdır. Bunun dışında ayakkabı, bebeğin ayağına ne büyük ne de küçük olmalıdır. İdeal ölçü genellikle parmak uçlarında bir parmak kadar boşluk olmasıdır. Ayakların terlememesi için de üretildiği malzemenin hava geçirmesi, deri veya kumaştan üretilmiş olması sağlıklı olacaktır. Anne ve babalar artık günümüzde çocuklarının giyeceği ayakkabının rahat ve sağlıklı olmasının yanı sıra şık olmasına da özen gösteriyor. Bu konuda çocuk ayakkabısı üreten firmaların seçenekleri oldukça fazla. Kız ve erkekler için çeşitli renklerde, modellerde hatta güncel moda trendlerini takip eden tararımlar bulmak mümkün.

Bebek Ayakkabısı Modelleri ve Markaları

Günümüzden 15 - 20 yıl öncesine kadar birbirine çok benzer modellerde ve genellikle beyaz veya siyah renklerde üretilen bebek ayakkabılarında, bugün anne babalar hemen her renk ve güncel trendlere uygun yüzlerce model arasından seçim yapmakta zorlanıyor. Spor modeller tercih edenler için Adidas, Reebok, Puma, Nike, New Balance gibi markalar minikler için birbirinden güzel bebek ayakkabıları üretiyor. Fiyatları yaklaşık 60 ila 100 Lira arasında değişen bu modeller, görünümleri ile yetişkinler için üretilen ayakkabıları aratmıyor. Bunların dışında First Step, Chicco, Step Up, I Walk, Pappa, Kickers, Vicco, Pediped, Agatha Ruiz Della Prada, Baby Jem gibi markaların 2012 yaz modellerini görmenizde fayda var. Minik hanımlar ve beyler için sandaletler ve babetlerle cıvıl cıvıl bir yaz için hazırlanmış. Yeni doğandan itibaren her ay için olan numaraları bulmanız mümkün. Yaz sezonu modellerinde ve sandaletlerde fiyatlar yaklaşık 30 Lira ile 120 Lira arasında değişiyor.

Bebek Ayakkabısı Nereden Alınır? Online Satış Yapan Mağazalar

Bebeğiniz için ayakkabı alışverişi yapacaksanız Joker, Mothercare, E-bebek, Chicco, Nu-bebe gibi mağazalarda çeşitli modeller bulabilirsiniz. Alacağınız bebek ayakkabısını çocuğunuzun ayağına giydirip denemeniz en sağlıklısı. Ancak küçük çocuklarla alışveriş yapmanın zorlukları düşünülecek olursa internet üzerinden alışveriş yapabileceğiniz birçok site olduğunu bilmenizde yarar var. Minimoy, Pabbuc, Zidaya ve Zizigo gibi siteler bunların en önde gelenleri. Satın aldığınız ürünün büyük veya küçük gelmesi veya herhangi bir memnuniyetsizlik durumunda bu sitelerin hemen hemen hepsi belli sürelerde iade etme imkanı tanıyor. Ancak yine de sorun yaşamamak için alışveriş etmeden önce iade koşullarını öğrenmek faydalı olacaktır.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Prada
  • Minimoy
  • E-Bebek
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları