Bebek Arabaları: En Güvenli Modelleri ve Online Satış Fiyatları

Bebek Arabaları: En Güvenli Modelleri ve Online Satış Fiyatları Galeri

En değerliniz, bebeğinizin, evde olmadığı zamanlarda neredeyse zamanının tamamını içinde geçireceği bebek arabaları konusu dikkat edilmesi gereken, önemli bir konudur. Bebeğin güvenliği, hijyeni, konforu her şeyi düşünülüp, seçilecek modele ona göre karar vermek gerekir. Seçilecek olan modelin, en az 4-5 yıl kullanılacağı düşünülerek sağlam ürünlere yönelmekte fayda vardır. Bebek arabası tarihte ilk kez 1733'te İngiliz mimar William Kent tarafından, Devonshire 3. Dükü'nün çocukları için üretilmiş ve kullanılmıştır. Bugün aynı bebek arabasının geliştirilmiş ve güvenlik önlemleri alınmış modellerini her gün her alanda görmek mümkündür.

Bebek Arabaları Seçimi

Bebek arabası alacağınız zaman dikkat etmeniz gereken çok önemli bazı noktalar vardır. Bu ayrıntılar sayesinde bebeğinizin daha mutlu ve rahat olmasını sağlamak mümkün olacaktır. Öncelikle seçilecek olan arabanın güvenlik sistemi olması çok önemlidir. Omuzdan ve belden gelen 5 noktalı emniyet kemeri sistemi bebeğinizin kaymasını veya kalkmasını önleyerek güvenlik önlemleri konusunda en büyük yardımcınız olacaktır. Ayrıca tekerleklerin tek el veya ayak ile kilitlenmesi olası bir durumda arabayı daha çabuk durdurmayı sağlayacaktır. Bebek arabasının iskeletinde kullanılan malzemenin hafif ve dayanıklı olması çok önemlidir. Kolay katlanır ve hafif modeller, bebek içinde değilken taşıma açısından daha rahat modellerdir. Bebek arabasında kullanılan kumaşın, bebeği terletmeyecek veya yanmaz, su tutmaz kumaş çeşitlerinden olmasına dikkat edilmelidir. Bebeğin sırt kısmının yumuşak dolgulu ve rahat olmasına dikkat edilmelidir. Seçilen arabanın duruş pozisyonu birkaç ayarlı olmalıdır. Bebeğinizin uyku, yemek yeme ve oturuş durumlarına göre ayrı eğimlerde ayarlanması gerekmektedir. Arabayı ittirecek kişi düşünülerek, ittirme saplarının ayarlanabilir özellikte veya yumuşak dolgulu olmasına dikkat edilmelidir. Tekerlekler sarsıntıyı hissettirmeyecek büyüklükte olmalı, küçük boyutlu tekerleklerden kaçınılmalıdır. İkiz bebekler için yanyana olan modellerden ziyade, arka arkaya oturulan modeller tercih etmek, arabaın katlandığında daha az yer kaplaması açısından yararlı bir seçim olacaktır.

Online Alışveriş İmkanları

Bebek arabalarını mağaza mağaza gezmek yerine, internette okuyacağınız veya daha önce kullanan yakınlarınızın tavsiyeleri üzerine online alışveriş sitelerinden de satın alabilirsiniz. Öncelikle hangi model seçeceğinize karar vermelisiniz. Baton, 3 tekerlekli, travel sistem veya normal... Hangi modelin sizin için yararlı olacağına karar verdikten sonra sıra geliyor siteleri incelemeye. Hepsiburada.com, Chicco, Maclaren, Craft, Maxima, Baby2go, Quinny, Concorde, Comfy gibi modelleri satışa sunmaktadır. Fiyatlar ise 100 Tl'den başlayarak 1500 TL'ye kadar çıkmaktadır. Her bütçeye uygun kaliteli model bulabileceğiniz sitede kredi kartına 36 aya varan taksit seçenekleri de bulunmaktadır. E-bebek.com sitesi Maxi-Cosi, Kraft, Chicco, Maclaren, Bugoboo marka bebek arabalarını bulabileceğiniz bir sitedir. fiyatlar 100-2500 TL arası değişen sitede vade farksız taksit imkanı ve ücretsiz kargo da faydalanabileceğiniz hizmetler arasındadır. Bunların dışında bebefix, gotikbebe, yenicarsim, unnado gibi sitelerde de kaliteli ürünler bulabilir, satın alabilirsiniz. Eğer bütçeniz yeni bir bebek arabası almaya elvermiyor ise, 2. el ürünlerin de listelendiği Sahibinden.com sizin için iyi bir alternatif olacaktır.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Unnado
  • E-Bebek
  • Sahibinden.com
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları