Bebe Giyim: Markaları, Satış Mağazaları ve Online Alışveriş Siteleri

Bebe Giyim: Markaları, Satış Mağazaları ve Online Alışveriş Siteleri Galeri

0-36 ay arasındaki bebekler genellikle askılı elbiseler giymektedir. Her dönemde giydikleri kıyafetler değişebilmektedir. Yeni doğan bebeklerin giydiği kıyafetleri kumaşı genellikle kadifedir. Kumaş önemlidir özellikle bebek olunca bu önem kat kat artabilmektedir.

Bebe Giyim Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kıyafetlerinin ön kısmı çoğunlukla çıtçıtlı ve tulum şeklindedir. Günümüzde birçok bebek giyim firması vardır ve genellikle bebe kıyafetlerinin şeklini bu firmalar belirlemektedir. Anne-babalar bebeklerine kıyafet alırken kumaşının hangi kumaştan olduğuna dikkat etmesi gerekmektedir. Çünkü; kumaş naylon olduğu takdirde bebeğiniz gereğinden çok fazla daha terleyecektir. Kumaş %100 pamuk olan kumaşlardan alınması gerekmektedir. Bebekler 7-11 aylık arası iken çok şatafatlı kıyafet alınımından kaçınılması gerekmektedir. Çünkü; bebekler yaklaşık bu aylar arasında diş çıkarmaya başlar ve bulduğu her şeyi ağzına götürebilir. Ayrıca kıyafetlerini kaliteli deterjanlarla yıkamak gerekir ki bebekte kaşıntı yapmasın ve alerji gibi şeylere sebep olmasın. Bebe giyimde kıyafetin sade olmasına da dikkat edilmelidir. Bebek doğmadan alınan kıyafetlerin büyük olması gerekmektedir. Fakat aşırıya kaçılmamalıdır. Sentetik kumaş da bebeğin cildine zarar vermektedir. Bebeğiniz için doğru ürün almalısınız. Bebe giyimde bebeğinize aldığınız ürünlerin kaliteli olması gerekmektedir. Bebeğinize uygun ve sağlıklı ürünler almalısınız. Bebeğiniz hızlı büyüceğinden dolayı bebeğe çok fazla kıyafet ya da çok pahalı fiyatlara kıyafet almayabilirsiniz. Kalitesiz ürün üreten firmalardan kıyafet almamaya dikkat edilmelidir. Anne-baba bebeğine giysi alırken ürünleri iyice incelemelidir ve hemen en ucuzunu değil de en kalitelisini almalıdır. Doğum oranı arttıkça bebek kıyafetleri üreticileri tatlı bir rekabete giriyor arada kötü mallar üretenler de var ancak bu rekabet sonucunda herkes daha iyi ve daha sağlıklı ürünler üretiyor bu durumda vatandaşın işine yarıyor. Her zaman yeni açılan firmalar daha iyi hizmet verir. Bebe giyimde birçok marka birçok sağlıklı ürün üretmektedir. Teknolojinin de gelişmesiyle sağlıklı ürünler yapılmaya başlandı mesela; şu anda terletmeyen penyeler çıktı içindeki bazı maddeler sayesinde terletmiyor bir diğer örnek ise soğuk almayan kazak asla soğuk alıyor ve bebekleri soğuktan koruyor. Bu ürünler biraz pahalı gelebilir ancak normal kaliteli kıyafetleri çok cazip fiyatlara bulabilirsiniz. Bebeğe yurt dışından kıyafet alırken marka olmasına dikkat edilmelidir aksi takdirde bilmediğiniz ürünlerin Kötü ortamlarda yapıldığı ihtimali vardır ve eğer bu ihtimal doğru ise bebeğiniz bundan olumsuz yönde etkilenebilir.

Bebe Giyim Markaları ve Online Mağazaları

Bebe giyimde birçok marka vardır. Mesela; Baby, Mothercare, Avent, Sevi Baby, Chicco Kids, İdil Baby, Kraft, Albimini, Civil, Miniço, Pepee, Pilsan, Amazonas Koala, Outlet, Maxi Cosi, Lansinosh, Carters, Confort, Minimoy, Unnado, Panço, Joker, Viaport Outlet, Naturey, Lei Leo gibi markaların ürünlerini mağazalarda uygun fiyatlara bulunabilir. Bu markalardan bazılarının her ayın 14-15 ve 16. günleri indirim günleridir. Aynı zaman da internet üzerinden minimoy, trendyol, markafoni, yeniçarşım gibi online mağazalarından da alışveriş yapabilirsiniz

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Bebe
  • Yeniçarşım
  • Minimoy
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları