Baza Fiyatları: Mobilya Markalarında En Uygun Fiyatlı Baza Modelleri

Baza Fiyatları: Mobilya Markalarında En Uygun Fiyatlı Baza Modelleri Galeri

Eski zamanların ahşap sandıklı düzeninin yerini almış olan, yatağı kaldırdığımız anda saklama yeri olarak ortaya çıkan, özellikle küçük evlerin yerden tasarruf etmedeki en büyük yardımcısı nedir desek, kuşkusuz aklımıza ilk anda gelecek şey baza olacaktır.

Artık bir çok evde, hemen hemen her yatağın altında sandıklı ya da sandıksız olsun, tek kişilik ya da çift kişilik olsun, en azından bir tanesine rastlamak mümkün. Pratik oluşları, yer kazandırışları, derli toplu duruşlarıyla yatak odalarının olmazsa olmazlarından biri olmaya kesinlikle en önemli adaylardan.

Baza Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

Baza Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

Alım satıma konu olan neredeyse her ürün gibi baza fiyatlarının da en önemli değişkeni yapıldığı malzemenin kalitesi ve işçiliği. Mobilya sektöründe eskiden bu yana alışık olduğumuz usta marangozların el işçiliğinden çıkmış ürünlerin yerini fabrikasyon ürünlerin alması normal şartlarda çok zor olabilirdi ancak kaliteli markaların güvenilirliği ve standart kalite arayışları hızlı üretimle birleşince evlerimize girişleri de çok kolaylaşmış oldu. Buna bağlı olarak tanınırlık konusunda ilerleyebilmiş markalar genellikle ürün yelpazelerinde çok çeşitli model ve fiyatlara yer vererek konumlarını sağlamlaştırdılar. Günümüzde her bütçeye uygun kalitede üretilmiş, monte ya da demonte, tek ya da çift kişilik yatakların farklı ölçülerine göre hazırlanmış, metal aksamlı ya da ahşap, deri veya kumaş kaplamalı onlarca çeşitle karşı karşıyayız. İşte bahsettiğimiz tüm bu özellikler, bu ürünlerin fiyatlarını etkileyen en önemli hususlardan bir kaçıdır.

Baza Fiyatları ve Çeşitlerinde Hangi Markalar Farklılık Yaratabiliyor?

Baza Fiyatları ve Çeşitlerinde Hangi Markalar Farklılık Yaratabiliyor?

Ülkemizdeki mobilya devlerinden bir kaçının ürün çeşitliliğini incelediğimizde ilk göze çarpanlardan biri Yataş oluyor. Kendi adıyla anılan internet sitesinden de incelenebileceği gibi şu an için 6 ayrı ürün grubuna sahipler. Fiyatlarsa kullanılan malzemelerin çeşitlerine, modellere, sandıklı mı sandıksız mı oluşlarına ve tabiki ölçülerine göre değişiyor. Lüks ve pahalı ürünlerin yanı sıra daha mütevazi fiyatlarıyla uygun ancak kaliteli ürünleri bir arada bulmak oldukça kolay. İsimleri altında en çok seçeneği sunan ünlü markalardan biri de kuşkusuz ki İşbir Yatak. Style ve Basic adını verdikleri iki serinin toplamında 50’ nin üzerinde ürünü karşılaştırmak mümkün. Basic serisinde adından da anlaşılabileceği gibi daha basit hatlara sahip ve biraz daha uygun fiyatlı ürünler yer alırken, Style serisinde haraketli ya da çekmeceli gibi alternatiflere sahip bir çok seçenek bulabilirsiniz. Pazarın en büyük isimlerinden olan İstikbal’de ise yine sağlam, şık ve emniyetli 10’dan fazla çeşit özelliklerine göre fiyatlandırılmış halde sergileniyor. Çeşitlerin genel itibariyle birbirine yakın fiyatları dikkat çekmesine rağmen şu an için Orgatech Relax tarzı ve benzeri ürünlerde ödemeniz gereken miktar epeyce kabarıyor diyebiliriz. Bellona farklı renklerdeki Twinjoy bazalarıyla oldukça dikkat çekiyor. Ortalama fiyatlarıyla da bütçeleri fazla zorlamayacağının sinyallerini veriyor. Bilindik markaların genellikle en uygun fiyatlılarından biri olarak kabul edilen Mondi’de de kaliteyi ucuz fiyatlarla satın almak isteyenler için 10’ un üzerindeki ürün çeşidiyle cazip fırsatlar yaratıyor. Son olarak bir diğer bilindik marka olan İdaş da tek ya da iki parçalı olarak ayrı ayrı alternatiflerle sunduğu ürünleri yine ayrı ayrı alternatif fiyatlarda belirliyor.

Baza Fiyatlarında İndirimler, Kampanyalar

En cazip fiyatlar ile tüm mobilya ürünlerini Evmanya, Evimister, Dekoreko ve Altıncı Cadde alışveriş mağazalarında bulabilirsiniz. Büyük mobilya markalarından bir kaçı ürünlerini sadece showroom ve mağazalarından değil online sitelerinden de satıyorlar. Beğendiğiniz seçeneği, istediğiniz ebatlarda seçip sepete atabiliyorsunuz. Henüz online satışa internet sitelerinde başlamamış olsalar da hemen hemen tüm markalar kendi adlarıyla sahip oldukları sitelerinde tüm ürünlerini ve bu ürünlere dair uyguladıkları indirim ve kampanyaları güncellemeye ve duyurmaya devam ediyorlar. Aradığınız ürünü en uygun fiyata ve kalite güvencesiyle almak için ilgili siteleri takip etmekte fayda var.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • İDAŞ
  • İşbir Yatak
  • Evmanya
  • Altıncı Cadde
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları