Bayram Tatili 2012: Tatil Günleri ve İndirimli Tur ve Gezi Fırsatları

Bayram Tatili 2012: Tatil Günleri ve İndirimli Tur ve Gezi Fırsatları Galeri

Bayram bir milletin ve bir ümmetin topluca kutladığı, sevinçlerin ve coşkuların yaşandığı dini ve milli günlerdir. Bu günlerde insanlar birbirlerine daha da yaklaşırlar, birbirleriyle daha da kaynaşırlar. Bu günlerde hizmetin aksamaması yönünden çoğu önemli kurumda nöbetçiler hariç herkes izin yapar. Tek amaç bayramın yaşanmasıdır. Bu günleri büyük şehirlerde çalışmakta, okumakta ve yaşamakta olanlar köy ve kentlerinde aile, dost ve arkadaşlarını hep bir arada görme coşkusunu yaşarlar. Bunun yanında da bayramlaştıktan sonra da ayrıca programlarında bir başka yerde bu tatili tamamlayarak işlerinin başına dönerler. Bu izin aynı zamanda da bu günleri bir başka yerde geçirmeye fırsat tanır. Özellikle bu konuda tur şirketleri yaptığı hizmetlerle, yurt içi ve yurt dışı gezi turları düzenlemektedirler. Dünyanın her yerine seyahat etme imkânı da sunulmaktadır. İster yurdumuzda ister yurt dışı ülkelerinde gezilip görülebilecek birçok yer mevcuttur. Bu yerler doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel özellikleri ile herkesi cezp etmektedir.

Bayram Tatili 2012

Ülkemizde resmi ve dini bayramların kutlandığı günler tatil olarak ilan edilir. Bu izin günlerinde bu özel günlerin getirdiği vecibeler öncelikli yapılır. Kalan zamanda da kendimize ait bir program yapabiliriz. Bayram tatili 2012 yılı günleri şunlardır: 23 Nisan, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 29 Ekim resmi izin günleridir. Dini bayram günleri ise; Ramazan bayramı 18 Ağustos Cumartesi arefe olup öğleden sonra izin başlar. Sadece yarım gün çalışılır. 19 Ağustos Pazar, 20 Ağustos Pazartesi, 21 Ağustos Salı olmak üzere toplam üç gün tatil edilmiştir. Diğer bir dini bayramımız ise Kurban Bayramıdır. Bu günler ise; 24 Ekim Çarşamba arefe olup yarım gün çalışılmaktadır. 25 Ekim Perşembe, 26 Ekim Cuma, 27 Ekim Cumartesi, 28 Ekim Pazar olmak üzere toplam 4 gün tatil ilan edilmiştir. Bu günlerde birçok tur fırsatı elde edebilir farklı yerleri görebilirsiniz. 2012 Bayram tatillerinde size önereceğimiz yurtiçi turlar; “Kapadokya”, “Batı Karadeniz”, “Gap”, “Abant-Safranbolu”, “Assos -Ayvalık -Bozcaada”, “Göynük-Mudurnu-Beypazarı”, “Ege Akdeniz”, “Kütahya-Odunpazarı-Eskişehir”, “Samandere-Efteni-Düzce”, “İzmir-Çeşme-Alaçatı-Birgi-Foça”, “Bursa-Trilya-İznik”, “Edirne-İğneada-Kıyıköy”, “Likya”, “Yedigöller”, “Abant”, “Şile-Ağva-Maşukiye”, “Mardin” turlarını sayabiliriz. Yine 2012 Bayram Tatilinde gidebileceğiniz yurt dışı turlar ise; “Mayorka”, “Prag-Viyana-Budapeşte”, “Moskova”, “St. Petersburg”, “Paris”, “Mykonos”, “Moskova”, “Amsterdam”, “Roma”, “Venedik-İtalya”, “Fransa-Brötanya-Normandiya”, “Budapeşte”, “Fas Kraliyet Şehirleri”, “Beyrut”, “Bangkok Pattay”, “Şeyseller”, “Hindistan”, “Marakeş”, gezi programlarını sayabiliriz. Yurtdışı gezilerinde bazı ülkelere vizesiz geçiş yapılabilmektedir. Bu da tercih edilme sebepleri arasında gelebiliyor.

İndirimli Tur ve Gezi Fırsatları

Yurtiçi ve yurtdışı gezi programlarında birçok alternatif mevcuttur. Turizm firmaları düzenledikleri indirimlerle herkesin bu programlara katılmalarını sağlamaktadır. İster konaklama ister uçak bileti seçenekleri olsun gezi fiyatlarına dahil edilebilmektedir. İndirimli turlardan yararlanabilmek için erken rezervasyon yaptırmak önemli bir ayrıntı. Sizlerde bu izin günleri gelmeden güzel bir gezi programı ayarlayarak ailenizle keyifli günler geçirebilirsiniz. Online olarak başvurabileceğiniz yegane siteler Gezisitesi, Mydays ve ayrıca Günün Tatili ve Yakala.Co gibi fırsat sitelerini de ziyaret etmenizde yarar var.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları