Battlestar Galactica Online: İndirme ve Nasıl Oynanır Oyuncu Rehberi!

Battlestar Galactica Online: İndirme ve Nasıl Oynanır Oyuncu Rehberi! Galeri

Çarpıcı 3D grafiklerle dolu, ücretsiz, tarayıcı tabanlı uzay macera oyunu. Destansı bir savaşta yerinizi alın. Ya İnsanlar kazanacak ya Saylonlar. Film ve dizilerini takip ettiyseniz, Battlestar Galactica Online oyununu öğrendiğinizde oynamaktan büyük keyif alacaksınız. Oyun filmde olduğu gibi insanlar ve Saylonlar arasında geçiyor. Macera sizi bekliyor. Öğretici görevlerle ekranları ve kumanda panellerini tanıdıktan sonra karakterinizi seçerek oyuna başlayabilirsiniz.

Battlestar Galactica Online Nasıl Oynanır?

Bu oyunu tamamen ücretsiz BigPoint ve GameSultan adlı online oyun portallarında bulabilirsiniz. Öncelikli olarak tr.battlestar-galactica.bigpoint.com adresinden ilk kayıt işlemlerinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Eğer oyuna kayıt ve giriş problemleri yaşiyorsanız tr.board.bigpoint.com adresinden gerekli bilgileri edinebilirsiniz.

Kaydınızı tamamladıktan sonra, öğretici görevlerle aşağıdaki oyun özelliklerini öğreneceksiniz;

• Gemiyi kullanmayı

• Silahları kullanmayı

• Silahların nasıl değiştirildiğini

• Yön bulma

• Kumanda panelini.

Bu görevler bittiğinde, oyun karakterinizi oluşturmanız için bir ekrana yönlendirileceksiniz. Dış görünümüzü, üniformanızı bu bölümden seçebilirsiniz. Karakteri oluşturduktan sonra görev almaya başlayabilirsiniz. Oyun farklı ülkerler de, farklı sunucular üzerinde oynanmaktadır. Oyuna ilk kayıt olduğunuz sunucuyu sakın unutmayın. Oyuna tekrar girmek istediğinizde, kayıt olduğunuz sunucuyu kullanın. Çünkü; bütün ayarlarınız kayıt olduğunuz sunucu üzerinde saklanacaktır. Böylece tüm ayarları tekrar yapmak zorunda kalmazsınız.

Görevler

Oyun ödüller kazanabileceğiniz bir dizi görevden oluşmaktadır. Görevlerinizi tek tek alarak, bölüm sonundaki ödülleri toplayabilirsiniz. Her topladığınız ödül, size bir sonraki görevde avantaj sağlayacaktır.

Düşman devriyelerinin önünü kesin: Düşman NPC gemilerini vurun

Silah Platformlarını yok edin: Düşman Silah platformlarını yok edin. Ancak oyunda yeniyseniz, yardım almadan bu görevi yerine getirme çalışmayın.

Devriye: Sistemin size gösterdiği koordinatlarda, görev bitene kadar devriye uçuşu yapın.

Drone (İnsansız hava aracı) imhası: Belirtilen Drone (İnsansız Hava aracı) uçaklarını imha edin.

Kargo Kurtarma: Oluşan enkazların yakınlarındaki mavi kargo kutularını toplayın.

Tylium Üretin: Tylium madeni kurun.

Asteroid Keşfi: Astreoidleri keşfedin.

Ürün (Maden) Alım – Satımı

Diğer sektörlerdeki kolonilerle ticaret yapabilirsiniz. Cephane alabilir ya da silah değişebilirsiniz. Aynı zamanda savaş sonrasında gemilerinizi onarmanız ve tamir etmeniz gerekecektir. Savaş sonrası oluşan enkazları toplayarak, madene dönüştürebilir ve yine gelir elde edebilirsiniz. Mali kaynaklarınızı iyi ayarlamanız gerekmektedir. Oyun içerisinde, gemilerinizi farklı silahlarla (Füze, lazer topu vb.) donatabilirsiniz. Her birinin güçleri ve maliyetleri farklıdır. Geminize bu silahları eklemeniz tek başına yeterli olmayacaktır. Eklediğiniz bu silah çeşitlerinin cephanelerini de almak zorundasınız. Bu nedenle sefere çıkmadan önce cephane için yeteri kadar para ayırdığınızdan emin olun. Cephane türleri de farklı fiyatlardadır. Hesabınızı iyi yapmanız gerekir. Tüm bunların yanı sıra, daha gelişmiş özellikteki bir gemi için nakit ayırmanız iyi olacaktır.

Savaş ve Vuruş Gücü

Silahlar; uzun menzilli, orta menzilli ve kısa menzilli silahlar olarak üçe ayrılırlar. Hedef menzil içindeyse ilgili silah açık renkli olarak gösterilir. Füzeler, uzun menzilli silah kategorisindedirler ve hedefe kilitlenirler. Ancak her hedefe kilitlenen füze hedefi vuramaz. Toplar, düzgün ve etkili silahlardır. Hedefi gördüğünüz anda yok edene kadar kullanabilirsiniz. Cephaneler pahalı olduklarından, atış sırasında temkinli davranmanız gerekir. Ekran üzerindeki tuşları kullanarak görüşünüzü değiştirebilirsiniz. Ekranda gözüken ok işaretleri, düşman uçaklarının yerini göstermektedir.

Madencilik

Madencilik, sıkıcı, basit ama karlı bir iştir. Önce Astreoid’i keşfedip, yararlı madenler olup olmadığına bakın. Daha sonra Astreoid topu ile Astreoid’i parçalayın. Bu işlemi yaptıktan hemen sonra, normal savaş topunu seçtiğinizden emin olun. Zira bu tür Asteroidlerin etrafından büyük ihtimalle düşman gemileri bekliyor olacaktır. Battlestar Galactica Online ile bilgisayar karşısında çok heyecanlı dakikalar geçireceksiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Gamesultan
  • Bigpoint
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları