Barfiks Demiri: Kapı Barfiksi ve Fitnes Ürünlerinde İndirimli Fiyatlar

Barfiks demiri Galeri

Artık günümüzde hemen hemen herkes spor yapmaktadır. Spor her birey için oldukça eğlencelidir. Eğlenceli olmasının yanında sağlıklı bir vücuda sahip olunmasını sağlar. Bu yüzden her birey mutlaka kendini fazla zorlamayacak şekilde spor yapmalıdır. Özellikle fazla kilolardan kurtulmak isteyen bireyler için güzel bir çözüm yoludur. Fazla kilolardan kurtularak sağlıklı bir vücuda sahip olunmuş olur. Sporun birçok dalı vardır örneğin basketbol, futbol, tenis, voleybol gibi. Spor dallarında özellikle kas yapısını artırarak güzel bir vücuda sahip olmak isteyenlerin yaptığı vücut geliştirme de bir spor dalıdır. Vücut geliştirme hareketleri de kendi arasında dallara ayrılırlar örneğin mekik çekme, barfiks çekme, şınav çekme gibi. Bu dallar arasında insan vücudunu en fazla çalıştıranlardan biri mekik hareketidir.

Barfiks Demiri Nedir

Barfiks günümüzdeki spor salonlarımızda gördüğümüz bir spor aletinin genel adıdır. Her ne kadar insanlar bir spor dalı olarak bilse de aslında bir aletin adıdır. İnsanlar bu sporu bir sopa yardımı ile yapmaktadır. Fakat aslında barfiksin de diğer aletler gibi olması gereken bir standart ölçüsü ve malzemesi vardır. Barfiks işlemi öncelikle vücudu bir yere asarak yapılır. Sonrasında vücudu en az çene kısmına gelene dek çekilmelidir. Vücudu çekme esnasında büyük bir kuvvet gerekmektedir bu yüzden kilolu insanlar bu hareketi daha zor yapmaktadır. Bu hareket diğerlerine göre daha zor olduğu için fazla tercih edilmemektedir. Çoğu birey hareketi yapmaya başladıktan bir süre sonra yapamıyorum diyerek yapmaktan vazgeçmektedir. Fakat barfiks hareketi yapılırken bütün kaslar çalıştığından diğer hareketlere göre çok daha faydalıdır. Bu hareketle daha fazla kalori harcamak, vücuttaki fazla yağları daha kolay eritmek mümkündür

Barfiks Demiri Ve Hareketin Nasıl Yapıldığı

Bu hareketi yaparken özellikle gelişen kısım kanat kaslarıdır. Ellerin birbirine olan uzaklığı önemli olup birçok çeşidi mevcuttur. Aynı şekilde kavrama şekilleri de çeşitlidir. Barfiks hareketini ilk başlarda yapamamak çok normaldir. Bunu geliştirmenin tekniği ise barfiks demirine asılı kalmaktan geçmektedir. Bu işlemi yaparken birey elinden geldiği kadar kendini yukarıya doğru itmesi, çekmeye çalışması gerekmektedir. Bu sayede yavaş yavaş kasların güçlendiğini hissedilecektir. Sonrasında ise azar azar yukarıya doğru çekmeye başlanacak. İleride ise barfiks sayısı artacaktır. Fazla bilinmese de bilinçsizce, herhangi bir programa uyum sağlamadan yapılan çalışmalar ileride bel açıklığına neden olmaktadır. Bunun dışında barfiks çekmenin yararlarından biride boy uzatmasıdır. Düzenli yapılan çalışmalar sonucunda boyda 4 cm kadar uzama görülür. Barfiks çekerken kollarını eşit ölçüde açmanız barfiks çekmenizi kolaylaştıracaktır. Özellikle ağırlık eşit şekilde bölünmelidir. Barfikste en çok dikkat edilmesi gereken vücudu bırakma kısmıdır. Doğru bir şekilde gerçekleştirilmeyen iniş yapılan hareketin kas geliştirme etkisi kalmamaktadır. Bu hareketi yapmanız için gerekli olan barfiks demirini sporena.com, sporcum.com, yalıspor.com gibi sitelerden uygun fiyatlara alabilirsiniz. Online indirimlerdeki bu fırsatları kaçırmayın.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Sporcum
  • Sporena
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları