Barbie Boyama: Çocuklar İçin Eğlenceli Oyunlar Online Oyun Sitelerinde

barbie Galeri

Barbie çılgınlığının hayatımıza ilk girdiği tarih 1959'dur. Sarışın, uzun boylu bu güzel kız dünya üzerinde kız çocuk oyuncaklarının en çok satanlarının başında gelir. '90'lı yıllardan itibaren ise sadece oyuncaklarını değil perde, çarşaf, yorgan gibi tekstil ürünlerinde, çamaşır, terlik gibi giyim eşyalarında ve parfümlerde de onun ismi ve resmini görmeye başlarız. Barbie boyama kitapları ve internet üzerinden oynanan oyunları ile de aklımıza gelebilecek her platformda karşımıza çıkar. Yaratıcısı olan Amerika'lı iş kadını Ruth Handler kendi kızı ve onun oyun arkadaşlarının en çok yetişkin görünümlü bebekler ile oynadığını gözlemleyerek üç boyutlu gerçekçi görünüme sahip bir oyuncak yapmaya karar verir ve bu oyuncağa kızının adı olan Barbara ismini koyar. Bu yüzden bu bebeklerinin gerçek adı Barbara Millicent Roberts'tır.

Barbie Boyama Oyunları İle Çocuğunuzun Yaratıcılığını Geliştirin

Barbie Boyama Oyunları İle Çocuğunuzun Yaratıcılığını Geliştirin

Bu yaratıcı annenin teklifi Mattel oyuncak şirketinin, tamamı erkeklerden oluşan yöneticileri tarafından başta ciddiye alınmaz. Buna rağmen pes etmeyen Ruth Almanya'dan "Lili" isminde bir oyuncak getirerek hayallerini onun üzerinde uygulamaya başlar. Oyuncak bebeğin kıyafetleri için özel terzi tutacak kadar bu işi ciddiye alan kadının kararlılığı Mattel oyuncak şirketinin de onu ciddiye almasına vesile olur ve böylece Barbie efsanesi doğar. Dönem dönem değişikliğe uğrayan ve yanına yeni karakterler katılan bebekler gerçek hayatın tüm aktivitelerini içeren temaları ile birlikte çocukların hayal dünyalarına kocaman bir kapı aralamaya başlarlar. Dünya üzerinde en çok bilinen ve çocukların en çok arzuladığı oyuncak olan bu oyuncak bebek, Andy Warhol gibi usta sanatçının resimlerine konu olacak ve New York'ta bir bulvara adı verilecek kadar popüler kültür ikonu haline gelmiştir artık. Renklerin psikolojik etkisi tartışılmaz. Giysi ve aksesuarlardan, büyük şirket logolarına kadar her yerde kullanılan renkler birer gizli kahramandır. Karşı tarafa hakkımızda ip ucu verir, kullanan kişinin psikolojisi üzerinde de etkilidir. En önemli etkisini ise öğrenme alanında gözlemleriz. İnsan beyni sağ ve sol beyin olarak ayrılır. Sol beyin analitik zekayı, sağ beyin ise duygusal zekayı yönetir. Bir taraf her zaman daha baskındır ancak ideali ikisini dengeli kullanabilmektir. Bilhassa öğrencilerin ders çalışma sürecinde sağ beyinin aktif halde olması, eğlenerek kolayca öğrenmeyi de beraberinde getirir. Matematik gibi analitik derslerde ve kavram haritaları gibi kağıda dökülen öğrenme metotlarında renkli kalemler kullanmak sağ beyini uyarır ve bilgilerin kolayca işlenmesini sağlar. Yani renkler öğrenme sürecinin de en büyük yardımcısıdır. Barbie boyama oyunlarının da sağ beyini aktif hale getirdiğini söyleyebiliriz. Bu oyunlar eğlenceli olduğu kadar yaratıcılığın gelişimine de katkı sağlar. Boyama kitaplarının yanında online oynanabilen Barbie boyama oyunları sayesinde çocuk, hem teknoloji ile tanışır hem de görsel karar verme mekanizmasını devreye sokar.

Çocuklar İçin Birbirinden Eğlenceli Oyunlar Online Ve Ücretsiz

Renkleri tanıma aşaması, onlar ile dilediği zaman iptal edip tekrar başlayarak oynama şansı ve kendi oyuncağını kendi hayaline göre tasarlama fırsatı için çocuklarınızı Barbie boyama oyunlarına teşvik edebilirsiniz. Üstelik internet üzerinden oynanan boyama oyunları sayesinde evinizi gerçek boyaların yol açacağı akibetten de koruyabilirsiniz. Çocuklar için birbirinden eğlenceli oyunları üstelik ücretsiz olarak online sitelerde bulabilirsiniz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları