Barbi Oyuncakları

Sevilen oyuncak bebekler ilk kez 1959 yılında piyasaya sürülmüştür ve bugün dünyada en çok satılan oyuncak bebeklerin listesinde birinci numara. Barbie ünlü işkadını Ruth Handler tarafından yaratılmıştır. Barbie oyuncaklarını tasarlarken küçül kızı Barabara Handler'dan esinlenmiştir. Barbi'nin asıl adı ise Barbara Milicent Roberts. O zamanki minik kızlar karton malından olan yetişkin kadın bebekleriyle oynuyordu. Yetişkin karton bebekler minik kızların en tercih ettiği oyuncak bebekleri olmuştu. Ruth Handler bunun farkına varıp üç boyutlu bebek yapmaya kalkışmıştır ve bu fikrinin ne kadar başarlı olduğunu kendi bile tahmin edemezdi.

Barbi Biyografisi

Barbi Biyografisi

Bugün Barbi oyuncakları Mattel isimli şirketin altında yürümektedir. O zamanları Ruth Handler Barbi fikrini Mattel şirketine sunmuştur ve sadece erkekden oluşan yönetici grubu Barbi oyuncaklarını kabul etmemiştir. Ünlü iş kadını çidiye alınmamıştır. Bunun üzerine Ruth, Almanya'ya gitti ve orada satılan 'Lilli' adlı bebeklerden satın aldı ve yeniden tasarlamıştır. Ona benzer ama yetişkin tipli bir bebek yaptı. Barbie giysilerini tasarlarken profesyonel bir terzi ona yardım etmiştir. Barbi bebeğini ondan sonra tekrar sunup, Mattel yöneticileri daha fazla direnemeyip Ruth'un fikrini yerine getirip ilk Barbi bebeklerini 1959 yılında piyasaya sürdüler.

Barbi Oyuncakları

Barbie bebeği 1990 yıl itibariyle dünyanın en çok satılan çoçuk oyuncaklarından birisi olmuştur. Bugüne kadar en sevilen oyuncaklar arasında yer alan Barbi, geniş ürün yelpazesine sahiptir. Barbie oyuncakları kızların hayalindeki her türlü eşyayi üretmektedir. Perde, masa, koltuk, yatak, çarşaf, terlik, kıyafet, parfüm olmak üzere aklınıza hangi tür ürün gelirse gelsin Barbi oyuncakları sizlere sunmaktadır. Kompile bir Barbi evi düzmek mümkündür. Tencereden, tabağa, kaşıktan tuvalete kadar Barbi oyuncakları satılmaktadır. Barbie bebeğin köpeği olsun istiyorsanız oda imkanız değildir. Barbie oyuncakları her türlü aksesuar ve ürün tasarlamaktadır. Çekici bebeklerin dövmeleri bile vardır.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları