Balo Elbiseleri: En Şık Gece Elbiseleri Cazip Fiyatlara İndirimlerle

Özel Davetler İçin Şık Abiyeler Galeri

Düğün ve nişan gibi davetlere katılırken ya da mezuniyet kutlaması yapılan özel gecelerde, kadınların aklını en çok meşgul eden düşünce ne giyecekleridir. Böyle zamanlarda her kadın diğerlerinden bir adım önde olmak için bir şıklık yarışı içine girer. Hayal edilen giysiyi bulabilmek için gerekirse çok uzun zamanlar harcanır ya da mağaza mağaza dolaşmaktan çekinilmez. Bu kadar özel ve önemli günlerde giyilmek üzere tasarlanmış balo elbiseleri gelinliklerden sonra en çok hayal edilen ve beğenilen modellerdir.

Balo Elbiselerini Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Balo Elbiselerini Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Balo elbiseleri genellikle günlük yaşamdaki sadelik ve sıradanlığın bir miktar dışına çıkmak için bir fırsat olarak kabul edilir. Şık bir davette gereğinden fazla sade bir giysiyle ortaya çıkmak, ileride o gecenin fotoğraflarına bakıldığında sönük bir görüntüyle karşılaşmaya neden olabilir. Kutlama ne kadar büyük ve önemliyse balo elbiseleri de o oranda gösterişli olmalıdır. Ancak bu gösterişli olma durumu birbiriyle uyumsuz ve özensiz parçalar bir araya getirilerek bir karmaşa haline dönüştürülmemelidir. Bunun için dengeyi doğru bir şekilde kurabilmek gereklidir. Balo elbiselerinde şıklık ve sadelik dengesini sağlayan en önemli iki unsur renk ve modeldir. Giysinin rengi parlak kırmızı gibi çok dikkat çekici ve öne çıkan bir özellikte ise model daha sade kesimli olarak seçilmelidir. Bunun tam tersi olarak da eğer giysi krem rengi ya da gri gibi tonlarda ise daha gösterişli, kıvrımlı ve katlı modeller tercih edilebilir. Bir rengi en çok ortaya çıkaran özelliklerden biri de kumaşın parlaklığıdır. Kırmızı gibi güçlü renkler parlak kumaşlarla bir araya geldiklerinde göz yorucu bir görüntü ortaya çıkarabilirler. Bu nedenle bu tür renkleri mat kumaşlı kıyafetlerde kullanmak daha uygundur. Ancak toprak ve bakır tonları gibi renkler mat kumaşlarla birleştiğinde günlük giysi görüntüsü yaratacak ve özel bir gece için sönük kalacaklardır. Bu nedenle doğal renk tonlarından biri kullanılacaksa saten, tafta gibi parlak kumaşlar tercih edilmelidir. Davet çok lüks ve özel bir ortamda gerçekleşmiyorsa gelinlik tarzı kabarık etekli modellerden mümkün olduğunca kaçınılmalıdır. Bunun yerine doğal dökümlü etekler daha şık ve zarif görüneceklerdir.

İndirimli Online Alışverişte Abiye Giysiler

Balo elbiseleri özel günlerde giyilen ve günlük kullanımın dışında kalan ürünler olduklarından fiyatları da genele göre daha yüksektir. Düğün ve davetlerin üst üste geldiği zamanlarda ise her davete ayrı bir elbise almaya çalışmak son derece masraflı olabilir. Bunun için ufak değişikliklerle farklı bir hava verilebilecek modelleri tercih etmek tasarruflu bir yöntem olacaktır. Bol bir kıyafet şık bir kemer eklenip çanta ve ayakkabı gibi aksesuarların değiştirilmesiyle bambaşka bir hale gelebilir ve böylece birden fazla kez giyilebilir. Bunun dışında Morhipo ve Trendyol gibi online giyim mağazalarından alışveriş yapmak da abiye kıyafet harcamalarını düşürecek yöntemlerden biridir. Buralarda ünlü markaların son derece şık ürünleri indirimli olarak bulunabilir.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Trendyol
  • Morhipo
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları