Balkan Ülkeleri: Yurtdışı Turlarda Erken Rezervasyon İndirim Fırsatı

Bosna Yoğun Turist Alan Ülkelerden Galeri

Tatillerde yurt dışı gezilere katılmak değişik kültürleri tanımak ve yeni yerler görmek için mükemmel bir fırsattır. Ancak çoğu insan yemeklerine de geleneklerine çok uzak olduğu egzotik yerlere gitmekten rahat edemeyeceği gerekçesiyle kaçınır. Türkiye'den yurt dışı tatillerine giden kişiler geleneklerin ve kültürün kendilerininkine benzerliği nedeniyle genellikle Balkan ülkelerini tercih etmektedirler. Bir zamanlar Osmanlı İmparatorluğu çatısı altında bir arada bulunan bu devletlerde Türk dilinin ve kültürünün izlerini hâlâ görmek mümkündür.

Türk Turistlerin İlk Tercihi Balkan Ülkeleri

Türk Turistlerin İlk Tercihi Balkan Ülkeleri

Bosna Hersek Türkiye'den en çok ziyaret alan devletlerden biridir. Türkiye'de pek çok Boşnak, Bosna'da da pek çok Türk hala yerleşik olarak yaşamaktadır ve iki devlet arasındaki ilişkiler sosyal ve siyasi bakımdan son derece iyidir. Bu nedenle Bosna Hersek'e giden Türk turistler büyük bir misafirperverlikle karşılanmaktadırlar. Özellikle yemeklerin benzerliği ve tarihi yapılar Bosna Hersek'i turizm açısından çekici bir yer haline getirmektedir. Kosova da Türk hükümdarlığı izlerinin hala yaşadığı Balkan ülkelerinden biridir. Osmanlı imparatorluğu tarafından yaptırılmış çeşitli yapı ve camiler hala burada bulunmaktadır. Buradaki Türk kültürü etkisi o kadar canlıdır ki pek çok sokak ve semt adının bile Türkçe olduğu görülebilir. Burada herhangi bir restoranda yemek siparişi verirken Türkçe konuşulabilir ve esnafla Türkçe olarak rahatlıkla anlaşmak mümkündür. Makedonya'da en çok ziyaret edilen Balkan ülkeleri arasında ilk sıralardadır. Turizm konusunda özellikle son birkaç yıldır büyük bir atılım gerçekleştiren Makedonya'da genellikle önce Üsküp gezilmektedir. Bu şehirde birbirinden şık ve konforlu konaklama tesislerinden yararlanılabilmektedir. İlgi çekici Balkan ülkelerinden biri olan Romanya korku filmlerine konu olan efsaneleriyle ünlüdür ve sadece Türkiye'den değil tüm dünyadan bu konuyla ilgili olarak çok fazla ziyaretçi almaktadır. Romanya'da Kont Drakula olarak bilinen Vlad Drakul'un tarihi şatosunu görmek ve korku edebiyatını temel alan pek çok turistik etkinliğe katılmak mümkündür. Bu ülkenin dağlarının doğal güzellikleri de büyüleyicidir. Komşu ülkeler Yunanistan ve Bulgaristan'a ulaşımın kolay olması nedeniyle tatil için en çok tercih edilen yerler arasındadırlar.

Online Erken Rezervasyonla Hesaplı Tatil

Bir yurt seyahatine çıkmanın en hesaplı ve güvenli yolu hazır tur paketlerinden birine katılmaktır. Böylece tatil sırasında olumsuz sürprizlerle karşılaşma ihtimali en aza indirilmiş olur. Üstelik bu tür turlarda profesyonel rehberler tecrübeyle hazırlanmış programlar içerisinde en kısa zamanda en çok ve çeşitli yeri görmeyi de sağlamaktadırlar. Böyle bir tura katılmak ama masrafları düşürmek isteyenler online erken rezervasyon yaptırarak büyük oranda indirimlerden yararlanabilirler. Bu iş için Gezisitesi.com ya da Tatil.com gibi sitelere girerek beğenilen turu seçmek yeterlidir. Yazın çıkılacak bir tatil için henüz kış aylarını yaşarken rezervasyon yaptırmak tur operatörlerinin de işlerini kolaylaştırdığından son derece avantajlı indirimler sunmalarına neden olmaktadır. Bu şekilde tur masrafları azaltılarak tasarruf edilen para tatil boyunca başka aktivitelerde kullanılabilir ve tatilden en yüksek verim alınmış olur.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Tatil.com
  • Gezisitesi
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları