Balıkesir Tatil Yerleri: Otel ve Pansiyonlarda İndirimli Rezervasyon

balıkesir Galeri

Ege bölgesi son yıllarda turizm yöresi olarak oldukça yatırım almaktadır. Otelleri ve eğlence merkezleri birer turizm merkezi olarak oldukça cazip hale gelen bu bölgemizde tatil yapmak gerçekten insana ayrı bir haz vermektedir. Tatil artık bir insan ihtiyacı olmakla birlikte, 1 yıl boyunca yorulan vücudunuzu dinlendirmeniz için bulunmaz bir fırsat. Dünyada artık beden gücü kullanımından ziyade beyin gücünün kullanılması ile günümüzde insanlar ruhsal olarak daha çok yıpranmakta, bu yıpranmanın sonucunda ise daha fazla çalışabilmeleri için dinlenmeleri gerekmektedir. Dinlenmeleri için gerekli olan süreyi de insanlar tatilde geçirmek istiyorlar. Denize kıyısı olan illerde özellikle denizin keyfini yaşamak ise bu tatilin en güzel yanı olsa gerek. Yeşilin doğa ile buluştuğu bu bölgemizde hem tatil yapıp vücudunuzu dinlendirebilir, hem de doğanın güzelliklerini yaşayabilirsiniz. Ege bölgesi baz alındığında hem tarihi dokusu yüksek olan iller, hem de turistik mekanlar göze çarpmaktadır. Gelişmişlik düzeyi ile göz önünde olan iller İzmir, Çanakkale, Aydın olarak göze çarpmaktadır. Ancak son yıllarda bu bölgede özellikle yatırımcıların göz bebeği denize kıyısı olan bir ilimiz de Balıkesir’dir. Bu güzide ilimizde çok kısa zaman önce büyükşehir olarak taçlandırılmıştır. Sizler de Balıkesir tatil yerlerine giderek doğal güzelliklerin keyfini çıkarabilir; denizin, kumun ve güneşin yanında aynı zamanda kültürel miraslarımızı da yakından inceleyebilirsiniz.

Balıkesir’deki Turizm Cennetleri Sizleri Bekliyor

Balıkesir’deki Turizm Cennetleri Sizleri Bekliyor

Balıkesir ili daha çok tarihi dokusu ile ön plana çıkan bir şehrimizdir. Şehirde; otel ve pansiyonlarda kalırken gezebileceğiniz çok sayıda turistik yer bulunur. Merkezinde deniz bulunmaması nedeniyle sadece turistik gezi için uygun olan kent, Kuva-i Milliye hareketinin ilk başladığı kentlerden biridir. Mehmet Akif’in ünlü konuşmasını yaptığı Alaca Mescit bu şehirde bulunmaktadır ve ziyaret edilmesi gereken mekânlar biridir. Aynı zamanda şehri ziyaret ettiğiniz zaman mutlaka Kuva-i Milliye müzesini de ziyaret etmelisiniz. Bununla birlikte kentin adeta simgesi haline gelmiş olan Saat kulesi de hemen müzenin yanında bulunuyor. Gidebileceğiniz bazı Balıkesir tatil yerleri ise; Erdek, Bandırma, Aksakal beldesinde bulunan Belkıs antik kenti, Marmara Adası’nın kuzeyinde Saraylar Köyü kırsalında bulunan Edremit Destinasyonu’dur. Balıkesir şehrimizde bulunan ve denize nerede ise sıfıra yakın olarak konumlanmış olan plajlar ise Sarımsaklı, Şahinkaya, Altınova, Ali Çetinkaya, Duba Mevkii, Alibey Adası da turistlerin uğrak mekânları arasında yer alır. Konaklayabileceğiniz ve ilginizi çekebilecek turistik konaklama yerlerinin olduğu bir başka yer ise; Erdek’e bağlı Avşa Adası’dır. Buralar dışında bulunan ve görülmeye değer diğer tarihi eserler Zağnos Paşa Camisi başta olmak üzere çeşitli camii ve türbeler, Didimus dağı olarak bilinen dağın eteklerinde bulunan kilise ve manastır yapıt gurupları, Taksiyarhis Kilisesi ve aynı zamanda da kaz dağlarıdır. Bu eserlerin ve yapıtların bulunduğu beldelerde otel ve pansiyonlara erken rezervasyon yaptırmak ise çok önemli bir detaydır. Ne kadar erken rezervasyon yaptırırsanız, o kadar uygun fiyata konaklamış olursunuz. Hatta tavsiyemiz sezon öncesinden rezervasyonunuzu yaptırmanızdır. Böylece çok daha uygun fiyatlarla bu beldeleri ziyaret etmiş olacaksınız.

Otel ve Pansiyonlarda İndirimli Erken Rezervasyon Fırsatları

Balıkesir tatil yerleri, ne kadar görülmeye değerse hangi otelde veya pansiyonda kalacağınızı bulmak da bir o kadar zordur. Başta da söylediğimiz gibi son yıllarda yatırımcıların gözünde oldukça değerli olan bu ilimizde kalabileceğiniz otelleri ve pansiyonları Balıkesir’le ilgili çeşitli web sitelerinden bulabileceğiniz gibi bunlara hiç gerek kalmadan gezi rezervasyon sitelerinden de ulaşabilirsiniz. Yukarıda sayılan çeşitli tarihi ve turistik yerleri indirimli fiyat ve çeşitli sürprizlerle sahip olma şansını internet üzerinde rezervasyon yaptırabileceğiniz Gezinomi ve Gezisitesi web sitelerinde bulabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Gezisitesi
  • Gezinomi
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları