Balık Yağı: ve Balık Yağı Hapı Kullanımı, Faydaları ve Fiyatları

Balık Yağı: ve Balık Yağı Hapı Kullanımı, Faydaları ve Fiyatları Galeri

Günümüzde balık yağı kullanımı oldukça artış göstermiştir. Bu maddenin birçok faydası vardır ve sağlık açısından önemli derece faydalı bir üründür. Bu şifa kaynaklı ürün, gücünü içerisinde bulunan omega 3 yağ asidinden almaktadır. İki çeşit balık yağı vardır. Birincisi balık gövdesinden elde edilir. Bir diğeri ise balığın karaciğerinden elde edilir. Her iki çeşitte de omega 3, A ve D vitaminleri mevcuttur. Ancak her balıkta omega 3 yağ asidi bulunamayabilir. Genellikle; Somon, uskumru, hamsi ve orkinos gibi balıklarda yoğun bir miktarda bulunmaktadır. Balıklar omega 3 maddesini planktonlardan üretmektedirler. Bu nedenle omega 3 soğuk ve derin sularda yaşamını sürdüren balıklarda bulunur.

Balık Yağı Faydaları

Balık yağı; Beyin ve kalp damarlarına iyi geldiği biliniyor. Omega 3 yağ asidi hamile ve emziren anneler için çok büyük bir nimettir. Çünkü omega 3 ile beslenen annelerin bebeklerinde beyin ve görme yetenekleri sağlıklı bir biçimde gelişmektedir. Omega 3, beyinsel yaşlanma durumunu azaltmaktadır. Kişi yeterli omega 3 almadığı taktirde psikolojik rahatsızlıklarla karşı karşıya gelmesi içten bile değildir. Hamilelik döneminde anneler balık yağı çeşitlerinden, balık gövdesinden üretilen omega 3 maddesini kullanmaları tavsiye edilir. Çünkü; Karaciğerden üretilmiş haplar içerisinde yüksek oranda A vitamini bulunmaktadır. Bu nedenle yüksek dozda alınan A vitamini bebek sağlığına zarar verebilir. Tıp adamlarının da sürekli dile getirdiği bir diğer tespit ise hiperaktivite çocuklarda omega 3 kullanımı bu sorunun giderilmesinde önemli bir etkendir. Omega 3, gözlerin sağlığı içinde önemli bir maddedir. Genellikle yaşlılarda görülen görme bozukluğu, omega 3 sayesinde giderilebilir. Omega 3 kansere karşı koruyucu bir nitelik taşımaktadır. Yapılan araştırmalara göre; Omega 3 akıl sağlığı üzerinde oldukça faydalı ve Alzheimere karşı koruyucu bir özelliğe sahiptir. Omega 3, sivilce ve cilt rahatsızlıkları içinde son derece faydalı bir üründür. Aynı zamanda omega 3 saç köklerini besleyerek saça canlılık ve parlaklık kazandırır. Omega 3, kullanırken DHA ve EPA oranları yüksek olanları tercih edilmelidir. İçerisinde Omega 3-6-9 içeren ürünler yerine saf, sadece Omega 3 içeren balık yağı tercih edilmelidir.

Ürünün Kullanımı Kullanımı ve Online Alışveriş

<a href='http://www.indirimlr.com/satici/yenicarsim-com ' target='_blank'>Ürünün Kullanımı Kullanımı ve Online Alışveriş</a>

Omega 3 maddesinin, günde 2 gr kullanılması tavsiye edilir. Özellikle kan sulandırıcı ilaç kullananlar bir hekime danışmadan kesinlikle kullanmamalıdırlar. Ameliyat öncesi ve sonrası omega 3 kullanmak sakıncalıdır. Zararlı kimyasallara maruz kalan balıklardan elde edilen omega 3 kullanımı zararlıdır. Bu ürüne takviye olarak piyasa bu maddenin kapsülü ve şurubu satılmaktadır. Yetişkin insanlar günde 2 adet balık yağı kapsülü alabilir ancak çocuklar günde 1 kaşık omega 3 şurubu kullanabilirler. Aşırı dozda alınan omega 3 maddesi vücutta alerjik rahatsızlıklara yol açmaktadır. Omega 3 ile elde edilen kapsüller Yeniçarşım online mağazasında da oldukça avantajlı ve kampanyalı fiyatlara bulunabilir. Blikyagihapi, Botanik, Eczaonline gibi sanal mağazalarda bu ürünler bulunabilir.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları