Bahariye Halı: En Son Halı ve Yolluk Modellerinde Online İndirimler

Bahariye Halı: En Son Halı ve Yolluk Modellerinde Online İndirimler Galeri

Günümüzde kullandığımız halılar milattan önce 5 ve 6. yüzyılda Orta Asya Türkleri tarafından yapılmıştır. Aynı tarihlerde yapılmış ve dünyada ilk olan ürün Leningrad Müzesi'nde korunmaktadır. Yer için ve duvardan duvara kullanılan modelleri vardır. Yüzyıllarca önce insanlar sıcaklığı korumak ve zemini rahatlatmak için hayvan postlarını yüzeylerde kullanırdı. Şimdilerde ise bu görevi gören halılar; insanların evlerinde hem yumuşak bir yer, hem görsel bir güzellik, hem de süs olarak kullanabileceği bir üründür.

Geçmişten Günümüze Halı

Zamanla ihtiyaçları karşılayabilecek uygun post bulamadıkları için post benzeri ürünler geliştirdiler; ve hayatın modernleşme süresinde postları çeşitli boyalar kullanarak değişik model ve desenler yaparak günümüzde kullanılan halıların temelini atmış bulundular. Günümüzde sosyal ve kültürel olarak çok önemli bir yere sahiptir. Günümüzde Bahariye Halı; kalitesi ve ürünlerindeki çeşitliliği, stilleri ve modelleri ile en çok tercih edilen bir marka haline gelmiştir. Bahariye Halı 1951 tarihinde kurulmuştur. İmalata İstanbul Eyüp' te kendi tekstil fabrikasında yünlü kumaş ve yün iplik üreterek başlamıştır. Bu firma günümüzde haylen kendi alanındaki önderlik pozisyonuna sahip çıkmaktadır. Günün en yeni trend ve moda gelişimini izleyerek en yüksek teknolojik araç ve gereçleri ile imalata başladığı ilk günden bu güne yenilikleri yakalamıştır. Firmanın hızlı büyümesi sonucu İstanbul Eyüp' teki üretim binası yetersiz kalmış; İkitelli' de 60.000 m2'lik bir arazi üzerine 35,000 m2' lik yeni bir fabrika inşa etmiştir. Firma kararlı bir büyüme yapmış ve Türk tekstilinde adını kalite ile perçinlemiştir. Yün, tops ve sentetik malzemeleri modern teknolojinin en yüksek araçları ile parlak ve kalıcı renkler yüksek başarı ile boyanmaktadır. İmal ettiği ürünler yine en yüksek teknolojik araçlarla ve büyük bir titizlikle temizlenmektedir. Yün ve yünlü bantlar finisör adı verilen makineler ile inceltilerek iplik yapımı için hazır hale getirilir. Ring adı verilen makinelerde imal edilmiş ipikler temizlenerek savio adı verilen makinelerde iplikler bobin haline getirilmektedir. Bobin haline getirilen iplikler çift kat yapıldıktan sonra kumaş haline getirilmek için kumaş imal bölümündeki diğer bölümlere gönderilir. Son olarak iplik tamamen elektronik kontol sistemine sahip yüksek devirli dokuma tezgahlarında dokunur.

Temizlik ve Bahariye Halı

Leke meydana geldiğinde derhal temiz ve beyaz bir temizlik bezi ile müdahale edilmelidir. Geç kalınırsa leke kalıcı olabilir. Lekeyi temizlemek için birden fazla temizleyici maddeyi birbirine karıştırmamak gerekmektedir. Aksi takdirde boyası çıkabilir. Temizleme işlemi baskı uygulanarak yapılmamalıdır; leke baskı esnasında hav dibine doğru gideceğinden leke kuruduktan sonra yüzeyde tekrar belirecektir. Leke çıkarma işleminde şampuan veya traş köpüğü tercih edilmeli ve temizleme işlemi bir kaç defa tekrar edilmelidir. Temizleme işi bittikten sonra leke çıkmamış ise daha fazla müdahale edilmemeli ve alanında uzman temizlik şirketlerinden yardım istenmelidir. Son moda Bahariye halı ve yolluk modellerine online olarak uygun fiyatlara sahip olabilmek için Sahibinden.com, Halistores.com ve Gittigidiyor.com gibi online alışveriş sitelerinden faydalanabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • GittiGidiyor
  • Sahibinden.com
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları