Bağlama Kursu: Kursa Gitmeden Çalmayı Bu Kitaplardan Öğrenin

Aşık Veysel Galeri

Bağlama, Türk halk müziğinin vazgeçilmez enstrümanlarından biridir. Türkülere gönül vermiş müzik severlerin çalmak istediği müzik aletlerinin başında gelen enstrüman, uzun sap ve kısa sap olmak üzere iki model halinde üretilir. Peki bu müzik aletini çalmayı hakkıyla öğrenebileceğiniz yollar nelerdir? Bir enstrüman öğrenmek, çok uzun süre eğitim almanızı gerektirir. Her ay para verdiğiniz bağlama kurslarında haftada sadece bir iki saat ders alma olanağınız bulunmaktadır. Fakat tek sefer para ödeyip edineceğiniz bir eğitim kitabı, her zaman başvurabileceğiniz bir kaynak olarak yanınızda bulunacaktır. Bu kitaplarla, haftada bir iki saatlik eğitim yerine her gün ders alarak eğitim sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Aynı zamanda ekonomik olarak büyük bir tasarruf olanağı olması da bir diğer artısı.

Bağlama Kursunu Evinize Getiren Kitaplar

Bağlama kursu içeriğini evinize getiren kitaplarla evde çalmayı öğrenebilirsin. İnternetten online alışverişin vazgeçilmez adreslerinden biri olmayı başaran Yeni Çarşım, yenicarsim.com adresinden size aradığınız eğitim kitapları konusunda da yardımcı olacaktır. Pan yayıncılık taradından basılan ve bağlamanın iki büyük üstadı Erdal Erzincan ve Arif sağ imzalı iki ciltten ve cd'den oluşan metod kitabı yenicarsim.com'un satışını yaptığı en önemli eğitim kitaplarından biri konumundadır. Aynı zamanda site dvd yardımcı eki bulunan, Kenan Durul imzalı metod kitabı, enstrüman eğitiminizde faydasını görebileceğiniz bir başka seçenek. Üstelik bu site, bu kitaplar ve bunlar gibi yanınızdan ayırmak istemeyeceğiniz pek çok eğitim kitabını istediğiniz noktaya ücretsiz kargoluyor. kitapyurdu.com adresi ise her türlü kitap alışverişinizde yararlanabileceğiniz günümüzün önemli sitelerinden birtanesi. Ziya Bulgurcu tarafından yazılan ve Yurtrenkleri Yayınları tarafından basılan akor şemaları üzerine olan kitap, hem almanca hem ingilizce hem de türkçe seçenekleri ile hem kendiniz kullanabileceğiniz hem de yurt dışındaki sevdiklerinize hediye edebileceğiniz nitelikli bir eser. Can Karahan tarafından yazılan ve Okutman yayıncılıkça size sunulan "Bağlama Öğreniminde Yeni Bir Dönem" isimli kitap, yine sitenin size sunduğu ürünlerden biridir. Kitap adına ne varsa bulabileceğiniz site, sizleri ürünlerini incelemeye davet ediyor

Bağlama Eğitimi

Seçtiğiniz enstrümanın modeli ister uzun sap olsun, isterse de kısa sap, kitaplar istediğiniz tarzda, istediğiniz tekniği size kolayca öğretebilirler. Fiyatları bir aylık kurs parasına bile denk gelmeyen kitaplarla edeceğiniz tasarrufa çok şaşıracaksınız. Üstelik sürekli eğitim için bir yerlere gidip gelmeniz gerekmeyecek. Enstrüman öğrenmek için başkasının sizi kontrol etmesine gerek yok! Siz de eğer yeterli dikkat ve kabiliyete sahipseniz bir kitap size yeterli olacaktır. Kitapyurdu ve Yeni Çarşım adresleri eğitiminiz için aradığınız tüm kitapları ve daha fazlasını kendilerine özgü avantajlarıyla size sunmaktadır. Akıllı bir tercih yapmak için geç değil, evinizin rahatlığı ve konforunda, yabancı gözlerden uzak, eğitiminizin tek mimarı kendiniz olabilirsiniz. Okumayı öğrendiğinizden bu yana size sayısız bilgi kazandıran kitaplar bu seferde enstrüman eğitiminizde yanınızda olacak ve bir nevi "kitap en iyi dosttur" sözü ister eğitiminiz sırasında, isterse eğitiminizden sonraki çalışmalarınızda kendini tekrardan kanıtlamış olacaktır.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Kitapyurdu
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları