Baget: Bateri Bagetlerinde İndirimli Online Alışveriş Seçenekleri

Bateri Çalmak Artık Bagetlerinizin Ucunda Galeri

Baget, bateri çalmamızı sağlayan bir ürün olup, bateri aletinin en önemli araçlarından bir tanesidir. Bu çubukla müziğe can verilir, ritmik hareketlerle enstrümanı şekillendiren bu ürün müziğin de gelişmesiyle ve bu müzik aletine rağbetin artmasıyla kullanım alanı da genişlemiştir. Tahtadan yapılan bagetler kalitesi, ince, kalın, ağaç türü ve hafifliği gibi kriterlere göre değerlendirilir. Çalınan müziklere göre tercih edilen bu aracın en çok kullanıldığı türü ince ve hafif olanıdır. Demirden yapılan modelleri de çalacağınız müzik türü ve aletine göre değişme gösterir. Zevke göre renk ve desen çeşitleri bulunan bu ürünün fosforlu modelleri de ilgi çekmektedir. 5A ve 5B baget ölçüleri her müziğe ayak uydurmasından ve en uygun ebatlara sahip olmasından dolayı en çok tercih edilen arasındadır.

Bateri Çalmayı Hiç Denediniz mi?

Bateri Çalmayı Hiç Denediniz mi?

Müziğe verilen önemle firmalar en kaliteli üretimi yapmayı görev haline getirmiştir. Bagette de en dayanıklı ve çok işlevli olan ürünü hizmete sunmayı amaçlamışlardır. Ceviz ve meşeden yapılan üretimi de şimdilerde çok revaçtadır. Bu ağaçların en uygun yerleri özenle seçilmektedir. Ve belirli ölçülerde kesilip özel kurutma fırınlarında suyunu çekmesi ve daha sağlam olması için kurutulur. Kurulmadığı takdirde çürür ve bagetten olumlu sonuç elde edilmez. Sonra birkaç ebatta kesilir, şekil verilir boyanır ya da verniklenir, sonra kısa bir testten geçip uygun yuvarlıkta ve düzlükte olup olmadığı tespit edilir. Aynı ölçülere ve ağırlıklı olanlar ayrılıp çift olarak birleştirilir. Sonrasında gerekli perde ayarları yapılıp ambalajlanıp, bateri tutkunlarına hazır hale getirilip piyasaya sunulur. Baget müziğin ritmine göre birkaç şekilde tutulmaktadır. Daha naif vuruşlar için avucun içine alınır bu esnada sol avuç içi yukarıya bakacak hizada tutulup, orta parmak ve işaret parmağa sabitleyip sıkıcı tutarak daha hafif sesler çıkarmanızı sağlarsınız. Genel olarak kullanılan şekil her iki elde aynı tutuş şeklinde olmalıdır. Başparmağı ve işaret parmağını bükmeden parmağınızın ucuyla tutunuz, diğer kalan üç parmakla da çok sıkı bir şekilde bageti kavrayınız. Bu ürünün en çok dikkat edilmesi gereken husus elinize en uygun olan ölçüyü bulmaktır. Bu sayede bu çubuktan olumlu verim alabilirsiniz. Bileğinizin bateri aletini çalmaya daha verimli hale gelmesi için başlangıçta demirden yapılmış olanı kullanmanızda fayda vardır. Bilek ve kollarınız güçlenerek daha ritmik sesler çıkarmanızı sağlayacaktır.

İndirimli Online Alışveriş Seçenekleri

Bateri çalmak, yeni neslin en çok ilgi duyduğu hobiler arasındadır. Buna bağlı olarak da hem bateri hem de baget satışlarında gözle görülür bir artış bulunmaktadır. Bateriler için ayrı üretilen bu ürünler, müzik severler arasında yoğun ilgi uyandırmaktadır. Bugün müzik aletleri ve benzeri müzik enstrümanları satışı yapan birçok dükkan ve benzeri yerden temin edebileceğiniz bu ürünlere, Yeni Çarşım gibi, bu alanda kendisini online mağaza olarak kanıtlamış ve güvenilir bir kitleye sahip olan mağazalardan da satın alabilirsiniz...

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları