Babilde Ölüm İstanbul'da Aşk: Ünlü Kitapta İndirimli Online Fiyat

kitap kapağı Galeri

Yazarlığının yanında çok değerli bir divan edebiyatı profesörü olan İskender Pala, Babilde Ölüm İstanbul'da Aşk romanında bilgisini edebiyatla buluşturuyor. Kitap ağır bir dille yazılmasına rağmen elinizden bırakmadan soluksuz okuyacaksınız. Yazarın kıvrak bir biçimde kullandığı dil sayesinde okuduğunuz kitaptan yoğun tat alacak, izleyiciye alternatif bir yaşam sunan güzel bir film gibi hiç bitmesini istemeyeceksiniz. Aforizma niteliğinde sözler, her bölümünde geçen ayrı hayat deneyimleri ve şairane üslup, sizi etkisi altına alacak. Yazarın en popüler kitabı olan bu eserden öğrenilecek çok şey var.

Babilde Ölüm İstanbul'da Aşk

Babilde Ölüm İstanbul'da Aşk, uzun bir yaşama benzer, içerisinde hem tazeleneceğiniz bilgiler hem de sizi kendine hayran bırakacak bir kurgu barındırıyor. Hem divan edebiyatı, hem tarih açısından 15.yüzyıl ile 19.yüzyıl arasındaki dönem mercek altına alınıyor ve işin ilginç yanı bu dönemler hakkında edebi ve tarihi bilgileri hiç fark etmeden edinmiş oluyorsunuz, kitabın etkileyici dili size sadece alacağınız tadı hissetmeniz için kullanılmış gibi. Hikaye, 15. yüzyılda Babil'in fethedilmesi ile başlamakta. Yazılan en iyi "Leyla ile Mecnun" eseri olarak değerlendirilen Fuzuli'nin ünlü Leyla ile Mecnun mesnevisine atıfta bulunan eser; Fuzuli'nin bir kitapçıdan edindiği sırrı, kitabın içine işlemesi ile İskender Pala'nın üstün kurgu kabileyetini ortaya çıkarıyor. Bu noktadan sonra konunun anlatıcısı kitabın kendisi oluyor ya da "Leyla ile Mecnun" eserinin yazıldığı saman sayfalarından bir saman tanesi. Bu kurgu içinde tüm bakış açısı kitabın gözünden kazanılıyor, aşık da, Mecnun da bu kitap oluyor. İşlenen sır ise, Babil'in uzay araştırma medeniyetleri arasında onu en üstün konuma getirecek birçok bilimsel metodu barındırdığı bir kapının anahtarı konumunda olması. Aynı zamanda çok büyük bir hazineyi gizleyen kapının anahtarı da bu sır. Kitap yazıldıktan sonra artık olay Babil'in sınırlarını aşıyor ve tüm dünya üstünden seçilen mekanlar ile anlatılmaya başlanıyor. Kitabın sırrına ermek isteyen birçok hazine avcısı ve kötü niyetli insanlar kitabın peşine düşüyor. İstanbul'daki Osmanlı Sarayı'na kadar gelen kitap 19. yüzyıla kadar olan tarihe tanık oluyor. Böylesine ilgi çekici bir kurgu ile yazılan İskender Pala romanı, kitap okumanın tadına varmış insanlarca mutlaka okunması gereken kitaplar arasında.

Online Alışveriş Seçenekleri

Dr.com.tr adresinden hizmet veren D&R mağazalarının online alışveriş sitesi, şairin kitaplarını edinmeniz konusunda size yardımcı olacaktır. Aynı zamanda maxkitap.com adresinden hizmet veren online alışveriş sitesi, sunduğu indirimlerle sizin için güzel teklifler vermekte. Site, aynı zamanda belli bir limiti aşan alışverişlerinizde sizden kargo ücreti almamakta. Eğer alışverişiniz o limiti doldurmuyorsa da çok cüzzi rakamlara Türkiye'nin her yerine seçtiğiniz ürünü aynı fiyattan kargolamakta. Bu konuda diğer alternatifleriniz arasında, yenicarsim.com, kitapyurdu.com ve webdenal.com adresleri sayılabilir. Bir diğer seçeneğiniz ile değişik fırsatları ve bir milyon kitaplık stoğu ile stok sorunsuz olarak hizmet veren, idefix.com adresidir.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • WebdenAl
  • idefix
  • Kitapyurdu
  • Maxkitap
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları