Ayder Yaylası: Ayder Turları İndirimli Online Şehir Fırsatlarında

Ayder Yaylası Turları Galeri

Karadeniz’in doğal güzelliklerine hayran kalanlar yeşil ve mavi rengi daha yakından görmek için tatilini veya tur planlarını bu bölgeden yana yapıyor. Dünyaca ünlü Ayder yaylası en çok ziyaretçi akınına uğrayan doğal güzelliklerin başında geliyor. Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine 19 km uzaklıkta olan Ayder yöre halkı tarafından daha çok dinlenme amaçlı tercih ediliyor. Doğa ile baş başa vakit geçirmek isteyenler, uzun dağ yürüyüşlerine çıkmak isteyenler için değişmez adres haline gelen yöre görenleri kendine hayran bırakıyor.

Ayder Yaylasında Konaklama İmkanı

Yöre halkı tarafından dinlenme zamanlarını geçirebilecekleri eşsiz bir yer olarak görülen ayder yaylası zaman içinde coğrafi konumu gereği turistik ziyaretlere açılmıştır. Bölge içinde yer alan boş evler restore edilip pansiyon şekline getirilmiştir. Şifalı kaplıca sularının bulunduğu özel merkezler açılan yörede romatizmal hastalıkları ve cilt hastalıkları olanlar hem tatil hem de tedavi amaçlı çıktıkları yolculuklarından memnun kalıyor. Ayder yaylasına tur veya ailece gelenler şehirde bulunan otel veya pansiyonlarda konaklama imkânı bulabilirken dağ ortamının içinde restore edilmiş veya edilmemiş pansiyon hizmeti veren işletmelerde kalmayı daha keyifli buluyor. Köy hayatına özlem duyanlar yörede bulunan pansiyonları gördüklerinde hayran kalıyorlar. Tahta evlerin çoğunlukta olduğu yörede odun sobaları ile ısınma sistemi sağlanıyor. Her odada bulunan soba, yöresel yatak ve eşyalar ile hayal ettiğiniz tatili yaşayabilirsiniz. Bölgede balık tutabileceğiniz alanlar, eşsiz güzellikte şelaleler olduğu gibi yöresel yemekleri tadabileceğiniz restoranlar çoğunlukta bulunuyor. Ayder yaylasında her sene yaz ve kış mevsiminde yapılan şenlikleri ve festivalleri ile ziyaretçi akınına uğrayan yörede geçireceğiniz keyifli dakikalar hayatınızın en güzel günleri olabilir. Yapılan festivallerde yöreye ait el işi ürünlerini bulabileceğiniz gibi yöreye özgü peynir ve bal gibi lezzetleri satın alabilirsiniz. Güler yüzlü insanların ve tulum seslerinin hiç bitmediği doğa harikası Ayder’de zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Tur gezilerinin hiç bitmediği her yıl birçok ziyaretçi ağırlayan yöre 1987 yılında turizm merkezi ilan edilmiştir. Bölge insanının neşeli ve cana yakın hali ile birlikte kendinizi evinizde hissedebileceğiniz Karadeniz’in en şirin yöresinde konaklamak isteyenler tatil planlarını uzun tutmayı düşünebilir.

Online Tatil Turlarında Rezervasyon

Tur paketleri ile doğa harikası Ayder yaylasına gidenler oldukça memnun ayrılıyor. Kalabalık bir şekilde yolculuk yapanlar gezinin eğlenceli ve renkli geçtiğini bildikleri için tercihlerini turdan yana kullanıyor. Konaklama süresini uzun tutmak isteyenler içinse şehir otelleri ve yayla pansiyonları hizmet veriyor. Tatil.com ve Gezinomi gibi online tatil siteleri sayesinde erken rezervasyon şansı yakalayabilirsiniz. Özellikle yöredeki pansiyon ve tesislerde konaklamadan önce bilgi almak isteyenler daha önce ziyaret eden müşterilerin yorumlarını okuyarak daha rahat karar veriyor. Türkiye’nin eşsiz manzarasına hâkim bu doğa harikası yöre her sene yurtiçi ve yurtdışından gelen ziyaretçilerin akınına uğruyor. Erken rezervasyon şansını kaçırmamak için acele etmelisiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Tatil.com
  • Gezinomi
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları