Ayak Masajı: En Çok Satılan Masaj Aletleri ve Online Alışveriş

Ayak Masajı: En Çok Satılan Masaj Aletleri ve Online Alışveriş Galeri

Sıradan bir günde de, yorucu geçen günlerde de günün yorgunluğunu en çok ayaklarda hissedilir. Vücudun tüm yükünü taşıyan bacaklarda, gün içerisinde uzun saatler ayakta kalmaktan veya sandalye üzerinde oturmaktan dolayı kan dolaşımı yavaşlar ve zorlaşır. Yeterli kanla beslenemeyen bacak dokusunda şişme, ödem görülür. Dolaşım bozukluğuna bağlı olarak toplardamar ve kılcal damar çeperlerinde hasar oluşabilir ve bu da damar hastalıklarından birisi olan varisi ortaya çıkarabilir. Varis oluşumunda genetik faktörün oldukça büyük etkisi olsa da, ayakta kalma süresi ve sıklığı arttığında hastalığın tetiklendiği bilinmektedir. Çatlayan damarlardan sızan kan sebebi ile belirgin hale gelen damarlar ve damardan dokuya sızan kanın dışarıdan bakıldığında oldukça belirgin bir morarma olarak görülmesi olarak tarif edilebilir. Varis ve yorgunluğa bağlı ödemlerin önlenmesi için kişi mümkün olduğunca dikilmekten kaçınılmalı, kiloların bacak üzerinde oluşturduğu yükü düşünerek fazla kilolardan kurtulmalıdır. Ayrıca yorulan bacakları gün içinde kısa aralıklarla da olsa dinlendirmeye özen göstermek gerekir. Gün sonunda evde yapılan istirahat sırasında, tüm gün aşağı doğru olan kan akışını ters yöne çevirerek dokular içerisinde akışı hareketlendirmek için bacakları kalp seviyesinden biraz yukarıda tutarak uzanmak iyi gelecektir. Şişen ayakları su içerisinde tutarak dinlenmesini sağlamak ve ayak masajı uygulamak oluşabilecek ağrıyı engelleyeceği gibi yorgunluğu alarak huzurlu bir uyku ile tam bir dinlenme haline geçmenize yardımcı olacaktır.

En Çok Satılan Masaj Aletleri ve Çeşitleri

Ayak masajını günün yorgunluğunu atmak ve rahatlamak amacıyla, kendiniz veya yakınınızda bulunan birisi tarafından dinlendirici formüllü kremler ve yağlarla ovularak yapılabilineceği gibi dinlenme saatlerinde başka bir şeyle uğraşırken pratik bir şekilde uygulanmak amacı ile geliştirilmiş ayak masajı aletleri ile de yapılabilmektedir. Bu cihazların genel prensipleri su doldurulan bir küvette cihazın uyguladığı vibrasyon ile dinlenme sağlamak olabildiği gibi, yine titreşimli fakat susuz modeller de bulunabilmektedir. Markaların çeşitli özelliklerle donatılmış modelleri, kullanıcıda yaratacağı his ve bırakacağı etki düşünülerek tasarlanmıştır. Parmaklara geçirilerek masaj uygulayabilen veya terlik formunda üretilmiş Pampared, Acura gibi markaların çıkarmış olduğu modellerle birlikte sulu ve vibrasyon özelliği bulunan Sinbo, Severin, Laica, Jacuzzi, Watsons, Medisana, Babyliss, Beurer, Happy Life, WBB gibi markalar piyasada yaygın olarak bulunabilinmektedir. Su haznesi olmayan titreşimli, ısıtma özelliği bulunan, sıcak taşlı, ovma hareketi yapan, belirli noktalarla basınç uygulayan ve yoğurma hissi sağlayan cihazlar da piyasada oldukça yaygındır. Aresia, Beurer, Uniden, Dr. Scoll, Importance, C-11, Sinbo, Acura, Activa, Homedics gibi markalarda bu özellikleri sağlayan modeller bulunabilmektedir.

Nereden Satın Alabilirim?

Nereden Satın Alabilirim?

Ayak masaj aletlerini Elektronik Marketlerde, Güzellik Mağazalarında, Süpermarketlerin elektronik-kozmetik reyonlarından bulabileceğiniz gibi güvenli alışveriş sunan Hızlıal, alalımbakalım, Teknosa, Tekzen, Gittigidiyor, Watsons, Ereyon, Hepsiburada gibi internet sitelerinden online olarak yapabilirsiniz. Ayrıca markalara özel süreli indirim fırsatları sunan Markafoni, Trendyol gibi alışveriş sitelerini takip ederek beğendiğiniz ürünü indirimli olarak satın alabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Watsons
  • Markafoni.com
  • TEKZEN
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları