Avşa Adası Pansiyon Fiyatları: İndirimli Online Rezervasyon Fırsatı

Avşa Galeri

Marmara Denizi'nde bulunan 9 küçük ve 3 büyük adadan oluşan takımada vardır. Bunlar arasından büyük olanları Marmara, Paşalimanı ve Avşa’dır. Avşa, Balıkesir’in Marmara ilçesine bağlı şirin bir adadır. Adadan gemiyle, İstanbul’a 5, Erdek ilçesine ise 1 saat 45 dakikada ulaşılabilmektedir. 28 kilometrekarelik bir alana sahip olan adanın nüfusu 2100 civarındadır. Yerleşim yeri üzerinde yaşayan insan sayısı 2000 - 2500 civarlarındayken, yaz aylarında turistlerin ziyaretleri sonucunca bu sayı 40000 - 50000 dolaylarına çıkmaktadır. İnsanlar, yakın olan şehirlerden bu yerleşim yerine gelerek boş vakitlerini değerlendirmeyi amaçlamaktadırlar. Özellikle İstanbul’dan hafta sonları Avşa’ya düzenlenen deniz seferleri sayesinde birçok ziyaretçi gelmektedir. Konaklamak isteyenler için ise Avşa Adası pansiyon fiyatları çok uygundur. Aynı zamanda buraya tatil amacı ile gelenlerin sayısı da epey fazla olduğundan en gözde tatil beldelerimizden biridir de diyebiliriz.

Avşa Adası Pansiyon Fiyatları ve Konaklama

Avşa Adası Pansiyon Fiyatları ve Konaklama

Avşa, İstanbul’a yakın olması nedeniyle bu şehirde yaşayan birçok insanın kısa tatil dönemlerinde uğrayabilecekleri bir tatil yeridir. Bu yerleşim yeri gerek günübirlik gerekse uzun vadeli ziyaretçileri için farklı seçenekler sunmaktadır. Özellikle konaklamalı olarak gelen yerli ve yabancı turistler, genel olarak uygun fiyatlı pansiyonları konaklama tercihi olarak seçmektedirler. Ali Erdi, Truva, Ayşegül, Huzur, Hema, Türeyenler, Oytun ve Yıldız başta olmak üzere birçok pansiyon bulunmaktadır. Bu pansiyonların hepsinin ortak özelliği ekonomik konaklama için birebir olmasıdır. Ekonomikliğin yanı sıra bu yerlerin hepsinde; hijyen, temizlik ve odalarındaki eşyaların birinci kalite olması ön planda tutulmuştur. Pansiyon fiyatları müşteriler için uygun olmakla birlikte, verilen hizmet had safhadadır. Fiyatlar, konaklama yapılacak işletmenin yerleşim yerindeki konumu, denize olan uzaklığı ve verilen hizmetler bakımından oluşan farklardan dolayı çeşitlilik göstermektedir. Bu tür yerlerde genel olarak konaklama ücreti ortalama düzeylerde ve herkesin konaklamasına uygun olacak şekilde değişim göstermektedir. Biraz da şirin tatil beldesinin tarihinden bahsetmemiz gerekirse, Hristiyan din adamlarının sürgün yeri olarak nam salmıştır. Bu açıdan yabancı turistler buranın tarihi yapısını da merak ederek gelmektedirler. Milattan önceki yıllarda bir ilkel kabilenin de bu bölgede yaşadığın ve avcılık – toplayıcılıkla yaşamlarını idame ettirdikleri düşünülmektedir. Bazı çalışmalar esnasında bulunan kalıntılar bu fikri güçlendirmektedir. Örnek olarak o tarihlere ait olduğu sanılan değirmen taşları ve kemikler, araştırmacıların savlarını kuvvetlendirmektedir. Bunun yanında Anadolu’nun hemen her yerinde olduğu gibi bu bölgenin de kültürler mozaiği olduğu bir hakikattir. Bu mozaiğe yakından bakmanızı öneriyoruz.

İndirimli Fiyatlarla Online Erken Rezervasyon Fırsatları

Sizde tatilinizi Avşa’da geçirmek istiyorsanız uygun Avşa Adası pansiyon fiyatları için internetten üzerinden yapacağınız araştırmalar sonucunda bir fikir edinebilirsiniz. Gezisitesi.com adresini ziyaret ederek online indirimli rezervasyon yaptırma ayrıcalığını yakalayabilirsiniz. Ayrıca Gezisitesi.com adresinden otel ve pansiyon türü konaklama işletmelerinden yer ayırt ettirebileceğiniz gibi, tatil için gideceğiniz şehre de uçak bileti satın alabilirsiniz. Site, siz müşterilerine daha iyi hizmet vermek için canlı destek hattıyla her türlü sorununuzla ilgileniyor. İstediğiniz her an, aklınıza takılan sorularınızı sorabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Gezisitesi
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları