Atv Motor: Ünlü Markaların Atv Araç Modelleri ve Fiyatları

arazinin efendisi Galeri

Atv; ingilizce all-terrain vehicle sözcüklerinin baş harflerinden oluşan ve anlamı bütün arazi şartlarına uygun olan araç diye çevrilebileceğimiz dört tekerli bir taşıtın ismidir. İsminden de anlaşılacağı gibi her tür arazi koşulları için tasarlanmış yapısı, motosiklete alternatif olduğunu düşündürse de ikisi teknik detayları ve amacı olarak birbirinden tamamen farklıdır.Atv motor, sadece hobi amaçlı kullanılacağı gibi tarım ve ulaşım gibi bir çok alanda tercih edilmektedir. Satın alınmadan önce ne tür bir arazide kullanılacağı dikkate alınmalıdır. İhtiyaç duyulan her koşul için gerekli silindir hacmi, lastik büyüklüğü, çekiş kapasitesi, dört ya da iki çeker gibi seçenekleri mevcuttur. Ayrıca kullanılacak menzilin uzunluğu da depo büyüklüğünü belirlemekte önemli rol oynar. Dünyadaki satış pazarı %4'lerdeyken ülkemizde vergilendirme şartları yüzünden henüz %1'ler seviyesinde olsa da gün geçtikçe daha çok kişinin tercih ettiği bir araç olma yolunda ilerlemektedir.

ATV Kullanabilmek İçin A2 Motosiklet Ehliyeti Şart

ATV Kullanabilmek İçin A2 Motosiklet Ehliyeti Şart

16 yaşından itibaren A2 motosiklet ehliyetine sahip her kişi Atv motor kullanabilir. Kullanmadan önce kısa bir teori eğitimini almakta fayda var. Her araçta olduğu gibi bu aracın kullanımı için de önemli bazı detaylara dikkat etmek gerekiyor. Öncelikle Atv kaymamak üzerine tasarlanmış bir araçtır. Eğlence yada dikkatsizlik sebebiyle kaymaya yol açan durumlarda devrilme riski yüksektir. Kaza, yaralanma hatta can kaybının yaşanmaması için gazı ve freni amacı dışında ve sert bir şekilde kullanmamak gerekir. Her ne kadar dengeli bir taşıt olsa da keskin dönüşler istenmeyen durumlara yol açabilir. Ve yine araca binmeden önce tercihen kapanır camlı bir motosiklet kaskını, eksiksiz diz ve kalça korumalı motosiklet pantolonunu, mevsime göre uygun motosiklet montunu ve yine aynı etkiyi sağlayacak eldivenleri giymek sürücünün güvenliği için ihmal edilmemesi gereken kurallardandır. Ayrıca arazide kullanılacağı dikkate alınarak uygun bir bot kullanmak da unutulmaması gereken bir diğer unsur. Araçta off-road ve on-road seçenekleri bulunuyor. Off-road araç spor görünümlü ve arazi için imal edilmiş olup trafiğe çıkışı yasaktır. Motor hacimleri diğerine göre daha yüksek değerlerdedir. On-road modeli daha köşeli bir yapıya sahiptir. Trafiğe yeterlilik ve uyum belgesi ile birlikte satılır. Trafiğe çıkması için bu belgelerin olmasının yanında plaka takılması da zorunludur.

Ünlü Markaların Her İhtiyaca Özel Modelleri

Çocuklar için 50 cc olanından, yetişkinler için 1000 cc üzerinde silindir hacmi olanlara kadar bir çok model seçeneği mevcut. asyamotor.com sitesinde Pumarex marka off road ve on road onlarca ürünü inceleyebilirsiniz. Bazı kredi kartlarına 36 aya varan taksit seçenekleri mevcut. apachi.com.tr satışa sunduğu apachi marka ürünlerin yanında yedek parça ve geniş servis ağı garantisi veriyor. hasmotor.com sitesinde Modial marka araçların detaylı bilgilerini ve güncellenen fiyatlarını görebilirsiniz. Yedek parça, servis ve bayi adresleri gibi aradığınız tüm bilgilere de aynı siteden ulaşabilirsiniz. Yakında açıklanan ötv zammı Atv motor sevenleri biraz üzmüş olsa da her koşula,her bütçeye uygun modelleri ve sürekli artan teknolojik yenilikleriyle bu araç uzun süre popülerliğini koruyacağa benziyor.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları