Atv Motor Fiyatları: Atv Motorlarda Online Alışveriş İmkanı Fırsatı

atv Galeri

Her arazi şartında gidebilen ve sizi yarı yolda bırakmayan araçlara verilen isimdir Atv. 4x2 ve 4x4 çekiş gücünde olanları, düz ve otomatik vites seçenekli olanları ve daha küçük motor hacmine sahip olup, elektrik ile çalışanları mevcuttur. Motosiklet ile aynı kategoriye konulsa da bu araç öncelikle dört tekerlek üzerinde gider ve kullanım alanları ve teknik özellikleri bakımından motosikletten oldukça farklıdır. Kulllanım amacına göre aracın özellikleri de değişkenlik gösterir. Silindir hacminden, vitesine, lastik genişliğinden çekiş gücüne kadar geniş bir model yelpazesi bulunur. Ve tüm bu özellikler Atv motor fiyatlarını da etkilemektedir.

Teknik Donanım Ve Detaylar Atv Motor Fiyatlarını Etkiler

Teknik Donanım Ve Detaylar Atv Motor Fiyatlarını Etkiler

Bu aracın dünyada satış pazarı yüzde dörtlerin üzerindedir. Ve artık ister hobi amaçlı olsun ister günlük kullanım için olsun sıklıkla tercih edilmeye başlanması bu payın kısa sürede daha da yukarılara çıkacağını göstermektedir. On altı yaşını geçen her kişi bu aracı kullanabilir. Kullanım için öncelikle A2 ehliyetine sahip olmak gerekmektedir. Ortalama 100 cc altındaki araçlar için ise ehliyet gerekmez. Atv motor fiyatları aracın özelliklerine göre ortalama iki bin lira ile yirmi bin lira arasında değişkenlik gösterir. Araçlar on-road ve off-road olarak iki ayrı gruba ayrılırlar. Off-road modellerin trafiğe çıkması yasaktır ve dolayısı ile plaka takılması gerekmez. Arazi şartlarında rahatlıkla kullanılabilirler. Bu yüzden motor hacimleri diğerlerine göre daha yüksektir. On-road modelleri ise uygunluk belgesi, bandrol ve ruhsat alınarak ve plaka takılarak trafiğe çıkabilirler. Ayrıca kask başta olmak üzere tüm ekipmanların tam olması ve A2 ehliyetinin hazır olması şarttır. Bu araç günlük ihtiyaçlar ve kısa mesafeler için çok daha uygundur. Aslında ilk üretim amacı ise hobi aracı olmasıdır. Yeterli konfora sahip olmasına rağmen tasarımında öncelik bu değildir. Uzun mesafeler için üretilmediği için de yakıt deposu çok küçüktür. Saatteki hızı 90 kilometreye kadar çıkabilir ancak 60 kilometre hızı geçtikten sonra araçta kayma tehlikesi baş gösterir. Dikkat edilmez ise devrilme riski yüksektir. Hız dışında sert kullanışlar ve dönüşlerde dikkatsizlik mal ve can kaybına yol açabilir. Herhangi bir sorun yaşamamak için aracı kullanmadan önce kask ve sürücü giysisi gibi gerekli aksesuarları edinmelisiniz. Atv modellerinde elli ile beş yüz cc arasında motor hacimleri bulunmaktadır. Küçük hacimli motora sahip modellerde yakıt olarak genelde benzin tercih edilmektedir. Daha yüksek hacimlerde ise dizel yakıt kullanılır. Yüz ile iki yüz cc arasındaki ise elektrikli modelleri de bulunur. Safari turları için tercih edilen bu araçlarda kullanım kolaylığı açısından eğitim isteyen detaylardan olabildiğince kaçınılmıştır. Çok azında geri vites seçeneği bulunmaktadır. Ancak far, stop lambası ve park lambası gibi detaylar mutlaka bulunur.

Off-Road Ve On-Road Motorlarda Online Fırsatlar

Kurallara dikkat edilerek doğru kullanıldığında oldukça keyifli bir araç olan Atv konusunda kullanıcıları en çok sevindiren haber ise önceleri arazi taşıtı kategorisinde yer aldığı için yüksek vergi ödenen aracın artık motosiklet sınıfına alınmasıdır. Bu zaten sevilen bu araca talepleri katlayacak bir gelişme olmuştur. Önde gelen Atv markalarından biri olan Kanuni motorun web adresi olan kanuni.com.tr sitesinde en son model on-road ve off-road araçları inceleyebilir ve uygun ödeme koşulları ile online olarak sipariş edebilirsiniz. Ve yine asyamotor.com.tr adresinde de birçok araç modeli sizleri beklemektedir.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları