Atkı: Yeni Sezon Atkı Modelleri ve Online Alışveriş

Atkı: Yeni Sezon Atkı Modelleri ve Online Alışveriş Galeri

Bir ihtiyaç gereği üretilmiş atkılar zaman içerisinde kullanım açısından değişiklik göstermiştir. Aksesuar olarak ve bazen bir kombinin parçası olarak varlığını devam ettirmektedir. El örgüleriyle kendini göstermiş ve soğuktan korunma amacı güdülmüştür. Genel itibariyle soğuk havalarda boynu ve göğsü korumak amaçlı kullanılmıştır. Yün gibi sıcak tutan ipliklerle el emeğine dayalı yapılmış bu giyim eşyası, tekstilin hızla ilerlemesiyle ve küresel ısınmayla aksesuar niteliği taşımaya başlamıştır. Bere, eldiven ve atkı türleri farklı boyutlar kazanmış ve kombin parçası görülmeye başlanmıştır. Artık soğuğa dayanıklılık (kalınlık) değil, model ve farklılık ön plandadır.

Atkı Modelleri

Atkı Modelleri

Örmesi kolay olduğundan en sık elde yapılan hediyelik ürünlerden de biridir. Çeşitliliğine baktığımızda etoller, çok uzun ya da kısa parçalı modeller, polar, penye gibi pamuklu kumaşlar görmek mümkün. Günlük hayatta kış sezonunun en çok kullanılan parçası iken, yaz sezonunda da delikli ya da motiflerden oluşan bu kombin parçası, seyrek ve hafif görünümüyle kullanılmaya devam etmektedir. Daha kalın ağır ve uzun modeller yerine; seyrek, hafif ve kısa modeller tercih edilmektedir. Etoller de bu anlamda atkının yerine geçebilmektedir. Omuzlara alınan şallar, etoller giyimi zenginleştirmek için aksesuar niteliğinde kullanılabilmektedir. Üzerlerine işlemeler ve düğmeler yerleştirilerek zenginleştirilebilir. Kruvaze boyudan geçirmeli modellerle de sadece boynu saran şekilleriyle giysilerin üzerine farklı bir hava katmaktadır. Eski kazaklarınızı elden geçirerek bu boyunluklardan elde edebilirsiniz. Genel olarak baktığımızda ya eldivenle ya da bere ve şapkalarla bir bütünlük gözetmektedir. Tek parça olarak satışa sunulduğunda bunun daha çok etol ve küçük motiflerden oluştuğu için fular havasında olduğu görülmektedir. Kendinden cepli eni geniş modeller hırkayı andıracak şekilde tasarlanmış değişik modellerden biridir. Kış ayları için kullanışlı olan ve sıcak tutabilecek farklı modellerden biridir.

Online Mağazalar ve Yeni Sezon Modeller

En avantajlı fiyatlarla Yeni Çarşım ve 7 / 24 Tıkla'da bulabilirsiniz. Gittigidiyor’da Taraftar atkıları ve el emeği ürünler ön planda. Zaten markalarda da taraftar bu ürünlerin daha ön planda tutulduğu görülmektedir. Etol olarak baktığımızda sitede daha fazla ürün çeşitliliği görülmektedir. Örgüpazarı online alışveriş sitesinde tığ işi ve işlemelerle yapılmış ürünleri de tercih edebilir, el emekçilerine destek olabilirsiniz. Kadınay sitesinde de aradığınız her ürünü hemen hemen bulabilmeniz mümkün. Penyeler, triko ve merserizeler, farklı modeller ve genellikle berelerle kombinlenmiş etol ve türevi çeşitler görebilmeniz mümkün. Desenler ve ikili renkler üzerinde durulmaktadır. Ayrıca leopar deseni ve sık tüylü dokumalarla zengin bir hava katılmıştır. Tek başına sadece taraftar ürünlerine görebilmek daha mümkün. Mudo’da tül gibi uçuşan kumaşlardan oluşan şallara atkı havası verilmiştir. %20 indirim avantajıyla satışta olan birçok seçenek mevcuttur. Uçlarına boncuk işleme ve çiçek desenli baskıların yerleştirildiği bu ürünler aksesuar niteliğinde ve yazlık ürünlerdir. Açık renkler üzerinde çalışılmıştır. Kare kumaşın tercih edildiği modeller de fulara benzemektedir. Zaten fular, şal, etol hepsi birbirinin ikamesi niteliğinde aynı kategoride satışa sunulmaktadır.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları