Ata Lira Fiyatı: Kredi Kartına Taksitli Online Cumhuriyet Altınları

Ata Lira Fiyatında Kampanya Galeri

Cumhuriyet altınının diğer bir adı Ata lira olarak bilinmektedir. Bu lira altın ismini Cumhuriyet tarihinden almaktadır. Altın, tarih boyunca ve günümüzde ışıltılı rengi, parlaklığı ile özellikle bayanlarımızın vazgeçemediği mücevherlerin başında gelmiştir. Yumuşak olması işlenebilirliğini arttırmıştır. Altın asitlere karşı dayanıklıdır. Kararmaz, kesinlikle paslanmaz ve zaman geçse de değerinden bir şey yitirmez. Altın eski tarihlerden beri bayanların en çok tercih ettikleri takı malzemelerinden biri olmuştur. Ayrıca yatırım amacıyla da kullanılmaktadır. Bozdurabileceğiniz bu ürünler kulplu ve kulpsuz olarak fiyatlandırılmaktadır. Çeyrek, yarım ve tam olan altınların da kulplu ve kulpsuz modelleri bulunmaktadır. Bu altınlar kulplu olduğu için hediye amaçlı takılabilirler. Özellikle yeni doğan bebeklerin yastıkları, yakınlarının altın hediyeleriyle süslenmektedir. Bu ürünleri fiyatları açısından sıralandırırsak çeyrek, yarım, tam ve olarak sıraya koyabiliriz. Bir ülkenin zenginliğinin belirtisi olan altın, ekonomiyi kalkındırmaktadır. Şu da unutulmamalıdır ki, en büyük altın rezervleri külçe ve Ata lira olarak merkez bankalarının kasalarında bulunmaktadır. Ülkemiz de altın rezervleri açısından zengin bir ülke sayılmaktadır. Mersin, İzmir, Balıkesir, Bursa, Kütahya ve Antalya'da çıkarılmaktadır. Her yerde olduğu gibi yurdumuzda da bu maden siyanür yardımıyla çıkarılmaktadır. Ata lira fiyatı günlük para piyasasına göre değişiklik göstermektedir.

Devlet Güvencesi İle Satış Avantajı

Para şeklindeki bu altın, 22 ayardan yapılmaktadır. 22 ayar altın da saf altın anlamına gelmektedir. Cumhuriyet altını 7,2 gram ağırlığındadır. 4 tane çeyrek altın ise 7 gramdır ve bu ürün buna göre daha ağırdır. Cumhuriyet, yani diğer bir adıyla Ata altını, devlet güvencesi altındadır. Damga Matbaası Genel Müdürlüğü ve Darphane tarafından basılmaktadır. Bu ürünlerin hepsi kuyumcularda aynı fiyattan satılmaktadır. Türkiye’nin her yerinde bulunan kuyumcular Ata lira fiyatlarında değişiklik yapamazlar. Çünkü belirli bir rayiç bedeli vardır ve belirli bir fiyattan alım yapmaktadırlar. Alışı da satışı da bellidir. Bu ürünler özel günlerde satın alınabilen en değerli hediyelerin arasında bulunmaktadır. Bu ürünlerin satış bedelleri genellikle yükselmektedir ve yatırım için satın alınmaktadır. Bu ürünü satıp kolaylıkla nakde çevirme imkanı vardır. Bu nedenle insanların özelikle yatırım için tercih ettiği ürünlerin başında gelmektedir. Bozdururken değerinden fazla bir şey kaybetmez. Çünkü bu ürünlerde işçilik için özel bir ücret alınmamaktadır. Satarken işçilik bedeli düşülmediği için de fazla zarar edilmemektedir.

Ata Lira Fiyatında Online Avantajlar

Ata lira fiyatında indirimlerden yararlanmak mümkündür. Atın Çarşı, Hepsi Burada gibi online alışveriş siteleri, bu liraları cazip avantajlarla satmaktadır. Belirli dönemlerde kampanyalar düzenleyen bu siteler yakından takip edildiğinde kampanyalardan yararlanılabilir. Ya da üye olunduğunda bütün kampanyalardan haberdar olunabilir. Online alışveriş sitelerinde üyelik ücretsizdir. Buna karşın çok cazip kampanyalar vardır. Siteler bu ürünleri güvenlik sertifikası ile satmaktadır. Dolayısı ile sahte bir ürünün satılması söz konusu bile olmamaktadır. Kredi kartına taksit ya da kapıda ödeme yapma avantajları sunan online alışveriş siteleri, ürünleri orijinal ambalajında teslim etmektedir.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları