Armani

Armani Galeri

1934'te İtalya Piacenza Emilia-Romagna'da dünyaya gelen Giorgio Armani, iki yıl tıp eğitimi aldıktan sonra 1957 yılında askere çağrılmadan evvel fotoğrafçılıkla uğraştı. Bunun için tıp eğitimini bırakan deha, daha sonra zamanın ünlü modaevi La Rinascente için vitrin düzenleyici olarak çalışmaya başladı. Burda çalışırken modaya olan ilgisini farkeden Giorgio, daha sonra 1961'den 1970'e kadar tanınmış moda evi Nino Cerruti için çalıştı. Daha sonları onun yanından ayrılarak serbest çalışmaya başlayan Giorgio, 1974' te ortağı Sergio Galeotti ile beraber erkek giyim üzerine çalışan, kendi adını taşıyan markasını yarattı. Ortağı ile beraber kurduğu Giorgio Armani S.p.A. Şirketi, 1975'te ilk kadın giyim koleksiyonunu da hazırladı. Daha sonra, kızkardeşi Rosanna'nın da şirkete katılmasıyla Armani hızla büyümeye başladı. Dünyanın hemen her ülkesine yayılan ünü ile marka artık bir moda devi olarak sektöre yön veren lüks markaların başında geliyor.


Moda'yı Yöneten Marka

Moda'yı Yöneten Marka

Armani Grup, moda dünyasının en önde gelen moda ve tasarım gruplarından biridir. Bu yönüyle, günümüz modasını yaratan markaların başında gelir. Bünyesinde birçok ürün olan markada, başta giyim olmak üzere, gözlük, saat, parfüm, kozmetik, aksesuar, mücevher ve ev eşyaları koleksiyonları hazırlanmaktadır. Kendi içinde de birçok markası olan firmada, Giorgio Armani, Armani Collezioni, Emporio Armani, Armani Jeans, A/X Armani, Exchange, Armani Junior, Armani Casa markalarını bulabilirsiniz. Firmanın koleksiyonları, her zaman cüretkar ve şaşırtıcı tasarımları içerir. Bu tasarımlar, her şekilde fonksiyonel giyinebime ve kişiye özel olmasıyla dikkat çeker. Şık olmanın, farkedilir olmak değil hatırlanılan olmak olduğu ilkesini benimseyen firma, her sezon birbirinden yaratıcı koleksiyonlarla moda severlerle buluşur. En son Rihanna'nın, marka için özel tasarladığı koleksiyonları ile gündemde olan Armani, lüks modanın merkezi olarak birçok ünlü ismin de ilk tercih ettiği markalar arasındadır.

En Çok Tercih Edilen

Ürün çeşitliliği ile modanın her alanına hükmeden Armani'nin, klasikleşen parfüm serileri de oldukça tutulmaktadır. Erkekler için Code, Mania, Acqua Di Gio, Attitude; kadınlar için ise Sensi, Acqua Di Gio, Le Perfum, Voce, Emporio Diamonds parfümleri bulunmaktadır. Birçok lüks markanın Türkiye'ye gelmesinden sonra, İtalyan markası Armani de Türk pazarına girdi. Markanın, lüks giyime düşkün olanlar için Türkiye'de İstanbul'da 4 olmak üzere, Ankara, Bursa, İzmir ve Bodrum'da mağazaları bulunuyor.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları