Araba Yarışı Oyunları: En Çok Satanlar Ucuz Fiyatla Online Alışverişte

Araba Yarışı Oyunları: En Çok Satanlar Ucuz Fiyatla Online Alışverişte Galeri

Araba yarışı oyunları hiçbir zaman popülerliğini yitirmeyecek bir tür. Özellikle online modları ile rekabet duygusu ve adrenalini tavan yaptırarak oyunseverleri uzun süre kendisine bağımlı hale getiren bu oyunların kendi içerisinde çok farklı türlerinin olması aslında bir hayli şaşırtıcı. Alt tarafı bir yarış oyunu ne kadar farklı olabilir ki? Şaşırmayın fakat tahmin edebileceğinizden bile daha fazla. Bazıları gerçekçi ve fizik kurallarına uygunluğuyla dikkat çekerken, bazıları da olağanüstü hızlara ulaşan arabalarla fantastik bir oyuna dönüşebiliyor. Öte yandan kimileri daha çocuksu grafikleri tercih ederken, diğerleri tamamen kirli oynamak, rakiplerinizi havaya uçurmak üzerine kurulu olabiliyor. Bu kadar çeşitlilikte size hitap edecek bir oyun bulmak o kadar zor değil.

Son Dönemin En Gözde Araba Yarışı Oyunları

Son Dönemin En Gözde Araba Yarışı Oyunları

2010'un sonlarında yalnızca PS3 platformu için piyasaya sürülen Gran Turismo 5 gerçekçi oynanırlığıyla dikkat çeken ve en sevilen oyunlardan. Haliyle oynanışı ve kontrollerine hakimiyet kurulması en zor olanlardan, fakat özellikle direksiyon kullanıldığında gerçek sürüş deneyimi yaşatmasıyla neredeyse rakipsiz! Dirt 3 ise çok beğenilen bir diğer ralli oyunu. Oynanırlığı Gran Turismo'ya göre daha kolay olan Dirt 3 daha çok başarılı grafikleri, güzel pistleri ve zengin modlarıyla gönülleri fethetti. Xbox 360'ın göz bebeği Forza Motorsport 4 de diğer iki oyunla aynı kategoride yer alıyor. Online modlarda on altı kişiye kadar yarışabilmeyi sağlayan oyun olağanüstü doğal manzaralarıyla da gerçekçi sürüşün keyfini ikiye katlıyor.
Shift 2: Unleashed, Burnout serisinin mirasçısı olarak yarış oyunlarında şiddeti, havaya uçan arabaları, patlamaları sevenler için biçilmiş bir kaftan. Ridge Racer Unbounded ve Dirt Showdown da aynı şekilde hız meraklılarına adrenalin dolu ve baş döndürücü bir oyun tecrübesi sunuyor.
Need for Speed: The Run, bir araba yarışında senaryo arayanlara hitap ediyor daha çok.
Mario Kart 7 ise ödüllü bir oyun. Yalnızca Nintendo 3DS için çıkartılan oyunda Mario, Prenses ve kaplumbağalarla yarışabilme fikri dahi heyecan verici!

En Ucuz Fiyatlar İlan Sitelerinde

Evet, biraz şaşırtıcı gelebilir ama diğer oyunları olduğu gibi yarış oyunlarını da en uygun fiyata bulabileceğiniz yer büyük mağazalar değil. Webdenal, Hızlıal, Teknosa, Gittigidiyor.com ve Sahibinden.com gibi kişilerin bireysel olarak ticaret yaptıkları sitelerde oldukça ucuza sıfır veyahutta ikinci el ürün bulabilirsiniz. Bu sitelerdeki, yurt dışından doğruca getirip satan kişi ve kurumlar ilk tercihiniz olmalı. Bunun haricinde, PC kullanıcısı iseniz, DVD kutularıyla vs. uğraşmaya niyetiniz yoksa ve biraz da sabırsızsanız son dönemde sağladıkları kolaylıklar açısından oyunseverlerin birinci tercihi olan Steam adlı programı kurup bu site üzerinden alışveriş yapabilir, satın alma işleminin hemen ardından da oyununuzu indirmeye başlayabilirsiniz. Elbette, Steam'de bulamayacağınız oyunları indirilebilir olarak Amazon.com adresinden de temin edebilirsiniz. Ürün anahtarı satın alarak sahip olduğunuz bu oyunlar klasik kutulu oyunlara göre fiziksel maliyeti olmadığı için size çok daha ucuza gelecektir. Bu tekniği konsol kullanıcıları da uygulayabilirler pek tabii. PS3 sahipleri PSN üzerinden Xbox 360 sahipleri ise GFWL (Games for Windows Live) üzerinden daha az zahmetle, daha uygun fiyata oyun sahibi olabilirler.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Sahibinden.com
  • GittiGidiyor
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları