Antalya Hal Fiyatları: Antalya Sebze- Meyve Hal Fiyatları Listesi

pazar Galeri

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan Antalya toptancılar hal kompleksi yaş halde bulunan meyve ve sebze ticareti ile ilgili standart, kalite ve sağlık kurallarına uygun denetimler yapmak ve serbest rekabet sistemi içinde bu denetimlerin sürdürülmesi sağlamak amacı ile kurulmuştur. İç işleri bakanlığının görüşü ve Ticaret Sanayi bakanlığının izni ile kurulan kompleksde depolama, ambalajlama, tasnifleme alanları, kalite ve standart laboratuvarları bulunmaktadır. En etkili yol olan komisyoncular sayesinde doğrudan üreticiler ile kurulan bağlantı sonucu Antalya hal fiyatları pazardaki fiyatlardan çok daha ucuz ve ürünler çok daha çeşitli ve tazedir.

Antalya Hal Fiyatları Hava Şartlarına Göre Değişkenlik Gösterebilir

Antalya Hal Fiyatları Hava Şartlarına Göre Değişkenlik Gösterebilir

Antalya haline aylık ortalama kırk beş bin ziyaretçi gelmektedir. Bu kadar çok insan sirkülasyonunun olduğu bir mekanın güvenliği için yapılan büyük bir yatırım ile yirmi dört saat kayıt yapacak kamera sistemi kurulmuştur. Ayrıca üç tane bulunan ana giriş ve çıkış kapılarında yenileme çalışmaları yapılarak plaka okuma sistemine geçiş sağlanacaktır. Burası ülkenin de en büyük kompleksi olma özelliğini taşımaktadır. Kentin ticaret hayatının kalbinin attığı yer olan kompleks, üreticiler ve tüketiciler arasındakşi en önemli köprüdür. Kompleks içinde bulunan farklı ebatlardaki tüccar ardiyelerinden başka, komisyoncu yazıhaneleri, zirai ilaç bayilikleri, bankalar, malların tarımını yapan kantarlar, müşteriler ve çalışanlar için spor tesisi, benzin istasyonu, cami, taksi durağı, tır parkı, aş evi, laboratuvar binası, polis karakolu ve çeşitli işler bölümünü barındıran iş yerleri bulunmaktadır. Ayrıca idare binaları ve bürolarla birlikte komplekste sekiz yüze yakın işyeri vardır. Antalya halinin üreticiler ve tüketiciler için ayrı ayrı avantajları vardır. Üreticiler açısından avantajlarının başında hal vergisini tüketicilerin ödemesi gelir. Satış yerlerinin en az yüzde yirmisi üreticiler için ayrılmak zorundadır. Zamanında ödenmeyen bedeller tacir ve komisyoncuların teminatlarından karşılanmaktadır. Ayrıca üreticiler birleşerek tüzel kişilik oluşturabilirler ve bu sayede yasada öngörülen haklarını kullanabilirler. Tüketicilerin avantajlarının başında ise çok daha ucuza mal temini gelmektedir. Ayrıca modern bir yapı için de düzenli, hijyenik bir alışveriş imkanını bulurlar. Ürünler açısından da künye uygulaması vardır. Malların izlenebilirliği için önemli olan bu uygulama sayesinde tüketiciler ürünün kim tarafından ve ne zaman üretildiğini öğrenebilmektedirler. Bu sistem gıda güvenliği için çok önemli bir uygulamadır. İnternet sitesinde yayınlanan Antalya hal fiyatları listesi ise komplekste bulunan komisyoncular tarafından satılan ürünlerin ön görülen fiyatlarının öğrenilmesi için düzenlenmektedir. Kompleksin açık olduğu her dönemde dernekler tarafından oluşturulan komisyonca bu fiyatlar belirlenir. Liste, bilgi amaçlıdır ve resmi bir evrak özelliğine sahip değildir.

Halde Yer Alan Sebze Ve Meyvelerde Diğer Satış Noktalarından Çok Daha Uygun Fiyatlar

Akdeniz ikliminin yaşandığı Antalya dört mevsimi ayrı güzel bir şehirdir. Ancak bazı zamanlarda hava şartlarında dalgalanmalar meydana gelebilir. Beklenmedik soğuk ve don olayları ya da aşırı yağışın görüldüğü kış ayları üretime de yansımaktadır. Bu yansıma yaz aylarında da olabilir. Bu durum sebze ve meyvelerin üretimine büyük darbe vurabilir. Dolayısı ile fiyatlara yansıması da kaçınılmazdır. Günlük olarak açıklanan hal fiyatları bu yüzden zaman zaman değişkenlik gösterebilir. Her şeye rağmen diğer satış noktalarına göre çok daha ucuz ve kaliteli mal temin etmek için halleri ziyaret edebilirsiniz. Son fiyat listesini incelemek, iletişim bilgilerini öğrenmek ve halde bulunan firmalar hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak için antalyahal.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları