Ankara Uçak Bileti: İndirimli Yurt İçi Uçak Biletleri ve Fiyatları

Hava yolu ulaşımındaki indirimler ve kampanyalar erken rezervasyon koşuluyla büyük fırsatlarla sizleri bekliyor Galeri

Günümüzde en güvenli ulaşım aracı hava yolu ile yapılan ulaşımdır. Gelişen teknoloji ile birlikte ulaşım ağında da büyük gelişimler yaşanmıştır. Bazı insanlar uçağa binmekten korkarlar. Bu insanlar üzerinde psikolojinin bir baskısı vardır. Korku yaşayan yolcuların doktor kontrolünden geçtikten sonra uçağa binmeleri tavsiye edilir. Uçakla ulaşım zaman geçtikçe daha çok tercih ediliyor. Artık hemen hemen dünyanın her yerine uçakla gitmek mümkündür. Hem zamandan da tasarruf ediyorsunuz. Kara yolu ile ancak uzun bir sürede varabileceğiniz Ankara'ya çok kısa bir zamanda ulaşıyorsunuz. İnsan zamanla havacılık sektöründeki gelişmelerle bu ulaşım ağına daha çok yöneldiler. Artık birçok kişi seyahat edecekleri zaman hava yolunu tercih ediyorlar. Dünyamızda ilk uçak ulaşımı 1927 yılında başladı. Eskiden hava araçları daha çok posta taşıma amacıyla kullanılırdı. Bu yüzden hava yolu ulaşımına da pek iyi gözle bakılmazdı. Uçaklar zaman geçtikçe daha güvenli hale geldi ve savaşlarda bu sektörün gelişmesinde inanılmaz derecede katkı sağladı. Savaşların tek yararı bu olmuştur. Havacılık dünyanın her yerinde en gelişmiş ve en hızlı ulaşım sektörüdür. Ulaşımda kullanılacak bu cihazlar bin bir testten geçmekte ve en ufak bir güvensizlik görüldüğünde dünyanın her yerinde ulaşımdan men edilmektedir. Ülkemizdeki havacılık sektöründeki gelişim turizmin gelişmesi bakımından da önemli rol oynamıştır. Havacılık konusunda bir örgütte kurulmuştur. "ICAO" açılımı ise "Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü"dür. Dünyada 100'ü aşkın ülke bu örgüte üyedir. Bu örgüt havaalanlarındaki donanım eksikliklerinin giderilmesinde ya da gelişmesinde ülkelere yardımcı olur.

Hava Ulaşımının Turizme Katkısı

Ülkemizde de turizmin gelişmesi hava ulaşımın gelişmesiyle bire bir ilişkilidir. Bir de tarifesiz uçuşların sektöre girişi ulaşım fiyatlarını düşürmüş ve potansiyel bir yoğunlukla karşılaşılmıştır. Turizme katkı olarak düşünülen ulaşımlar da etkinlik kapsamına girince ülke ekonomisine büyük katkı sağlanmıştır. Ülkemize yılda milyonlarca turist gelmektedir. Ülkemizi ziyarete gelenlerin büyük bir bölümü hava ulaşımı tercih ediyor. Bir de hava ulaşımı sektöründeki şirketlerin düzenledikleri kampanyalar bu ulaşım yolunu seçmeye insanları teşvik ediyor. Sadece bu ülkemiz için geçerli bir kural değildir. Hangi ülkenin havacılık sektörü gelişirse o ülkenin turizm sektöründe de büyük bir artış gözlenir. Ülkemizde en gelişmiş şirketlerden biri olan Türk hava yolları bazı dev markaların sponsorluğunu da yapmaktadır. Bu da ülkemizin hava ulaşımında ne kadar büyük bir öneme sahip olduğunu gösterir.

Hava Yolu Ulaşımında Kampanya ve İndirimler

Ülkemizde insanların hava ulaşımına giderek alışmasında ve tercih etmesinde uçuş fiyatlarındaki büyük düşüşün de rolü büyüktür. Hava yolu şirketleri her sezon müşterilerinin ilgisini çekebilmek için özel kampanya ve indirimlere giderler. Ankara uçak bileti fiyatlarındaki düşüş de diğer şehirlerimizdeki gibidir. İstanbul'dan Türk Hava Yolları üzerinden Ankara uçak bileti fiyatları çok uygundur. Firmaların ''Tüm Türkiye'ye Ucuz Uçuş'' sloganıyla başlattığı kampanya erken rezervasyonun ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Kış döneminde bir yerlere gitmek istiyorsanız şimdiden biletinizi alarak ucuza Türkiye'nin her yerine uçabilirsiniz. Bir diğer önemli hava yolu şirketimiz ise Pegasus. Pegasus da "Uçuran Kampanya'' sloganıyla kampanya başlatmıştır. Özellikle mart ayında yolculuk yapmayı düşünenler için mükemmel bir kampanyadır. Eğer biletinizi şimdi alırsanız mart ayında çok cazip fiyatlarla Türkiye'nin her yerine uçabilirsiniz. Bravofly.com adresinden uygun fiyatlarla istediğiniz yere uçabilirsiniz. Tripsta.com.tr adresinde de indirimli fiyatlarla istediğiniz yere uçabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Türk Hava Yolları
  • Pegasus
  • Tripsta
  • Bravofly
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları