Anında Çeviri: Japonya'dan Gelen Akıllı Telefon Uygulamasıyla Çeviri!

Anında Çeviri Galeri

Dil insanların birbirleriyle anlaşmasını ve iletişim kurmasını sağlayan bir araçtır. Aynı dili konuşan insanlar duygularını, düşüncelerini, bilgilerini bu sayede birbirlerine aktarırlar. Dünyanın globalleşmesiyle birlikte insanlar farklı ülkelerdeki insanlarla konuşma ihtiyacı duyabilmektedirler. Bu durumda insanlar dünyada konuşulan diğer dilleri de öğrenmek zorunda kalabilirler. Bir Türk vatandaşı Fransa'ya gittiğinde oradaki insanlarla konuşup anlaşabilmesi için Fransızca biliyor olması gerekir. Bu durum birbirleriyle iş yapan yabancı firmalarda da geçerlidir. İthalat ve ihracat yapan firmalar kendi bünyelerinde çalışmak isteyen elemanları işe alırken daha fazla yabancı dil bilen kişileri tercih ederler. Çünkü iş icabı yabancı firmalarla görüşmek için onların kullandığı dili kullanmak gerekir. Onlarla yapılan yazışmaların, telefon görüşmelerinin anlaşılır olması için ortak bir dil seçilmelidir. Ya da Japonya'dan gelen akıllı telefonlar kullanılarak anında çeviri yapılmalıdır.

Telefonların Tarih Sürecindeki Gelişimleri

Günümüzde teknoloji akıl almaz bir şekilde ilerlemektedir. Bu ilerleme insanların ihtiyaçlarından ve değişen yaşam koşullarından dolayı olmuştur. Geçmişten günümüze doğru gelindiğinde insanlar birbirleriyle iletişim kurmak için çeşitli aletleri kullanmışlardır. İlk olarak dumanla ve posta güvercinleriyle haberleşen insanlar teknoloji geliştikçe mektupla, telefonlarla ve internet üzerinden iletişim sağlamışlardır. Bu iletişim aletlerinden en canlı olanı telefondur. Çünkü insanlar telefon sayesinde canlı bir şekilde birbirlerinin seslerini duyarak bilgi paylaşımında bulunurlar. Telefon Alexander Graham Bell ve arkadaşı Charles Sumner Tainter tarafından çeşitli denemeler sonucu icat edilmiş olup günümüze kadar yenilenerek ve gelişerek gelmiştir. İlk zamanlarda sadece konuşarak anlaşma aracı olarak kullanılan bu alet günümüze doğru gelindiğinde artık yazıları da mesaj yoluyla karşı tarafa aktarma özelliği kazanmıştır. Üstelik gelişen teknoloji sayesinde telefonlar küçülerek cebe kadar girmiştir ve cep telefonu adı verilen bu aletlere çeşitli özellikler yüklenmiştir. Örneğin bir cep telefonu ile üzerinde yer alan kamere sayesinde fotoğraflar çekebilir, bu fotoğrafları telefonun hafızasında saklayabilir ve arkadaşlarınızın cep telefonuna gönderebilirsiniz. Gelişen teknolojiyle birlikte telefonlar artık cep bilgisayarı halini almıştır. Akıllı telefon adı verilen bu aletlere çeşitli uygulamalar yüklenir. Bu uygulamalar sayesinde keyifli vakitler geçirebilir ya da işlerinizi internet üzerinden halledebilirsiniz. Ayrıca anında çeviri uygulamasını indirerek karşınızdaki yabancıyla aynı dili konuşuyormuş gibi iletişim kurabilirsiniz.

Anında Çeviri İle Yabancılarla İletişim Kurun

Teknoloji ve yenilik denince akla ilk gelen ülke Japonyadır. Bu ülkede yaşayan bilim adamları insanların hayatlarını kolaylaştırmak için çeşitli ürünler üretmektedir. Yakın zamanda piyasaya sürdükleri ve insanların iletişim sırasında işlerini kolaylaştıracak olan bu ürün anında çeviri yapan telefon uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde hiç İngilizce bilmeyen bir insan karşısında İngilizce konuşan biriyle telefonda rahatlıkla iletişim kurabilir. Çünkü bu uygulama konuştuğunuz dili anında çeviri yaparak karşı tarafa aktarmaktadır. Artık bu uygulama sayesinde bir yabancıyla aynı dili konuşmadan da rahatlıkla iletişim kurabileceksiniz. Siz Türkçe konuşurken karşı tarafta sizi dinleyen kişiye söyledikleriniz onun dilinde iletilecektir.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları