Anfi Fiyatları: En Uygun Fiyatlı ve Kaliteli Anfiler Burada!

Anfi Fiyatları: En Uygun Fiyatlı ve Kaliteli Anfiler Burada! Galeri

Müzik dinlemek adına pek çok farklı tipte sistemler kurulabilirler. Bir sistem genellikle en önemli bileşen olarak hoparlörleri özellikle dikkatlice seçilmelidir. Bir sistemde ne kadar çok kaynak olursa olsun o kaynakların ses vereceği tek hoparlör sistemi olacağından ötürü hoparlör tercihinizi çok iyi yapmalısınız. Bunun dışında bir ses sistemi içinde bir pikap, bir cd player, bir dac gibi pek çok farklı kaynaklara sahip olabilir. Bu kaynakları ise ayrı ayrı bir şekilde aynı hoparlöre bağlamanız pek mümkün değil. Bu işi için ise bir amplifier kullanmanız gerekmekte. Amplifier (yaygın kullanılışı ile anfi) pek ucuz cihazlar olmamakla beraber gelişmiş bir ses sisteminin olmazsa olmazları arasındadırlar. Anfi fiyatları genl olarak 500 TL ile 300.000 TL gibi uçuk rakamlar arasında değişmektedir.

Anfi Fiyatları Neye Göre Değişir?

Anfi fiyatları özellikle tercih edeceğiniz anfinin türüne göre değişecektir. Bu bağlamda bir anfi lambalı anfi, entegre anfi, pre anfi, power anfi gibi çeşitlere sahiptir. Anfi fiyatları bu bakımdan satın almak istediğiniz türe göre değişmektedir. Bir anfi üzerinde çok fazla giriş barındırmakla beraber genellikle iki adet de çıkış barındırır. Bu girişlere sahip olduğunuz tüm kaynakları bağlayarak ses sisteminizi tek noktadan kontrol edebilirsiniz. Aynı şekilde bir stereo anfi yerine 5.1 gibi bileşenler barındıran görüntü sistemlerinin de dahil edilebileceği anfiler da bulunmaktadır. Bu tip ürünlere ise televizyon, oyun konsolu bilgisayar gibi kaynakları da ekleyebilirsiniz. Bu anfi fiyatları da yine tıpkı stereo anfi fiyatları gibi oldukça değişkendir ve istediğiniz özelliklere göre çeşitlilik gösterirler. Bu ürünlerden bir tane tercih etmek istiyorsanız öncelikle bütçenizi ve ihtiyaçlarınızı çok ama çok iyi belirlemelisiniz. Anfi fiyatları sisteminizdeki diğer tüm bileşenlerin fiyatları ile orantılı bir fiyat etiketine sahip olmalıdır ki, sisteminizden yeterli performansı alabilesiniz. Yani satın alacağınız anfi 2000 TL ise ve sizin kaynak cihazınız 400 TL gibi bir fiyata sahip ise bu anfi sizin için gereksiz pahalıdır. Aynı şekilde bir ses sisteminde önemli mevzulardan bir tanesi olan kablolama da önemlidir. Anfi fiyatları son derece değişken olduğu için eğer yüksek fiyatlı bir anfi tercih ediyorsanız bu bağlamda kablolamaya dahi iyi bir yatırım yapmak durumundasınız.

En Uygun Anfi Fiyatları

Bir amfi satın alacaksanız eğer bu anfinin lambalı olması doğrudan anfi fiyatlarını artırıcı bir etki yapacağından ötürü ciddi mandan lambalı ürünlerin size iyi bir katkıda bulunup bulunamayacağını ve bu sistemi yeterince kaliteli bir şekilde besleyip besleyemeyeceğinizi iyi düşünmelisiniz. Zira lambalı tipteki ürünler 5000 gibi fiyatlardan başlayıp giderek pahalılaşarak 30.000 ve hatta 100.000 TL gibi fiyatlara da ulaşabilmektedirler. Ev tipi en uygun anfiler genellikle Deon, Pioner, Marantz gibi markaların ürettikleri ürünler olarak piyasada ün salmışlardır. Bu tip ürünleri özellikle hi fi mağazalarında bulabileceğiniz gibi Teknosa, Darty, Hızlıal, Webdenal, 7/24 Tıkla gibi online alışveriş sitelerinden de yararlanabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Teknosa
  • Darty
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları