Ametist: Ametist Taşı Süslü Takı ve Mücevherlerde İndirimli Fiyatlar

Ametist Taşlı Takılarda Avantajlar Galeri

Mor ya da menekşe renkli bir kuvars kristali sayılan ametist, manevi dünyaya açılan üçüncü göz olarak kabul edilmektedir. Ruhun taşı olarak da nitelendirilmektedir. Yunancada sarhoş etmeyen anlamına gelen bu taş, tarihte ilk önce Mısır hanedanları tarafından oyma desenlerle süslenip, mücevherlerinde kullanılmışlardır. Din ve bilim dünyası tarihte bu taşa ilgi duymuş, Ortaçağ Avrupa'sında, Katolik kiliselerinde, Mısırlılar gibi oyma süslemelerinde kullanmışlardır. Günümüzde de hala birçok psikopos ametist taşlı yüzük takmaktadır. Safir, elmas ve yakut kadar az bulunan ametist taşı, sadece soylular tarafından kullanılmaktaydı. Fakat sonraları maden yataklarının keşfedilmesi ile değeri yarı yarıya düşmüştür. Ülkemizde de çok nadir olarak bulunan taşlardan biridir. Erzincan, Ordu ve Balıkesir'de çıkarılmaktadır. Bu değerli taş çağlar boyunca birçok uygarlık tarafından sıkça kullanılmıştır. Ünlü sanatçı Leonardo Da Vinci denotlarının arasında bu taşa yer vermiş, taşın şeytani düşünceyi dağıttığını ve zekayı canlandırdığını yazmıştır. Çok eski çağlarda sarhoşluk etkisini azalttığı düşünüldüğü için kadehler bile bu taştan yapılmıştır. Bu taş negatif enerjiyi, pozitif enerjiye dönüştürmektedir. Sinir sistemine etki ederek denge ve uyum oluşturur ve uykusuzluğu giderir. Huzur taşı olarak da adlandırılan bu maden, korku, endişe gibi duyguları gidermektedir. Bu taş ısıya maruz kaldığında renk değiştirme özelliğine sahiptir ve ısındığında sarıya dönüşür. Sıcak bir yuva için görüntüsü son derece hoş olan bu madeni, özellikle dekoratörler ve mimarlar ev dekorlarında tercih etmektedirler.

Ametist Taşlarındaki Zarif Tasarımlar

Şifa açısından en güçlü taşlardan biri olarak kabul edilen ametist, değerli taş severler tarafından tercih edilmektedir. Bu taşa rengini veren içinde bulunan demirdir. Astrolojide oğlak, başak, balık ve kova burçlarının taşı olarak bilinmektedir. Yıldırım çarpmasından koruduğu ve yapılan büyüleri etkisiz hale getirdiği de söylenmektedir. Kuvars'ın en doğal hali olan bu taş, takı ve mücevher yapımında da kullanılmaktadır. Muhteşem renkleri ve insan vücuduna faydaları olduğu düşünüldüğü için bayanlar tarafından oldukça tercih edilmektedir. Aksesuarlar bayanların kıyafetlerini kombinlediği ürünlerdir ve kadınların vazgeçilmezidir. Her kıyafetlerine uygun bir takıları mutlaka bulunmaktadır. Taşın renginin muhteşem olması cezbedici bir özelliktir. Ametist taşı, küpe, kolye, bilezik, broş, bileklik, yüzük ve gerdanlık tasarımlarında çok kullanılmaktadır. Saf haliyle ametist dikenli bir görünüme sahiptir. Cilalanıp, törpüleğinde kusursuz bir şekilde ışığı yansıtır. İşlenmiş ve işlenmemiş haliyle takılarda kullanılmıştır. Negatif enerjiden arındırdığına inanılan taşınızı, iki, üç haftada bir suyun altına koyarak yıkamalısınız. Yalnız kullanılan aksesuarın suda kararmayacağından da emin olmalısınız. Enerji veren bir taş olduğu için, sürekli üzerinizde taşıyabilirsiniz. Cilt hastalıkları üzerinde tedavi edici etkisi bulunmaktadır. Alerjiye, göz hastalıklarına, migrene, baş ağrısına ve kalp rahatsızlıklarına da iyi gelmektedir. Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren taş, kanı temizler ve enerji verir. Kanser oluşumunu engellerken, eklem ağrılarından da insanları uzaklaştırır. Vücudu toksinlerden temizleyen ametist taşı insanları yeniden hayata döndürme özelliğine de sahiptir.

Online Alışverişte İndirim Seçenekleri

Bu değerli taşlarla bezenmiş takıları mücevher mağazalarında bulabilirsiniz. Ancak indirim fırsatları ile dolu online alışveriş siteleri, bu ürünleri cazip fiyat avantajları ile satmaktadır. Lidyana, Mortakı, Bella Gloria ve Divas Pırlanta gibi online alışveriş siteleri, bu taşlarla süslenmiş ürünleri çok uygun koşularda satmaktadır. Üstelik kredi kartına taksit avantajı da sunan online alışveriş siteleri, siparişleri kapınıza kadar teslim etmektedir. Ürünü orijinal ambalajında ve güvenlik sertifikası ile sunan sanal mağazalar, en kaliteli ürünlerin satışını yapmakta, üründe herhangi bir kusur olduğunda geri almaktadır.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Bella Gloria
  • Mortakı
  • Lidyana
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları