Altın Bileklik Fiyatları: Altın Mücevheratta Online İndirimli Fiyatlar

Altın Bileklik Fiyatları: Altın Mücevheratta Online İndirimli Fiyatlar Galeri

Geçmişten günümüze kullanılan en önemli takılardan birisi altın. Gerek yüzük, gerek küpe, gerekse bilezik olarak işlenen ürün, özellikle bayanların vazgeçemediği aksesuarlardan birisi olma özeliğini yüzyıllardan beri koruyor. Bu maden, yıllar geçse de ağırlığından bir şey kaybetmemesi nedeniyle yatırım aracı olarak da kullanılmakta. Bu ürün için ülkeler birbirine girmiş, altın madenleri için birçok savaşlar yapılmıştır. Bu maden, yüzlerce yıldır zenginliğin sembolü olmuş, bu alanda kuyumculuk cazip meslek gruplarının başında gelmiştir.

Ayar Nedir?

Altının değeri ayar derecesiyle ölçülür. 24 ayar olarak tabir edilen ürün, içinde hiçbir karışımın olmadığı saf olanı simgeler. Bu ayardaki ürün, genelde külçe olarak bulundurulur ve işlenmesi en zor olanlardan biridir. 22 ayar olarak nitelendirilenler ise kolay işlenebilmesi için içine bakır, gümüş gibi madenlerin karıştırıldığı türdür. 22 ayar olanlarla genelde bilezikler imal edilir. Ayrıca Cumhuriyet altını da 22 ayar olandan yapılmaktadır. Reşat olarak adlandırılan ürünlerin ayarı da 22 ayardandır. 14 ayar da katkılıdır ancak içindeki katkı oranları, 22 ayardan daha fazladır ve dolayısıyla değeri daha düşüktür. Son dönemlerde bilezik ve diğer takılarda 8 ayar kullanılmaya başlanmıştır. Bunun nedeni, fiyatını daha da ucuz olmasıdır. Bu madende ayar yükseldikçe değeri ve yumuşaklığı ile fiyatı da artar. 22 ayar olandan bileklik de imal edilmektedir. Bu ürünler, günümüzde oldukça revaçtadır.

Altını Nereden Satın Alabilirsiniz?

Bu ürünü kuyumculardan satın alabileceğiniz gibi, Lidyana.com online alışveriş sitesinde de bulmanız mümkün. Üstelik online alışveriş sitesindeki altın bileklik fiyatları, kuyumculara oranla daha caziptir. Çünkü online sitelerinde fazla giderler yoktur ve dolayısıyla altın bileklik fiyatları, kuyumculara oranla daha ucuzdur. Bu online alışveriş sitesinden ürün satın aldığınızda, ücretsiz kargo imkanından yararlanabilir, siparişinizi güvenle evinize kadar teslim ettirebilirsiniz. Kredi kartına taksit imkanından yararlandığınız için ödemenizi de daha rahat yapabilirsiniz. Üstelik dilediğiniz adette satın alma şansınız da bulunuyor. Satın aldığınız ürünü beğenmezseniz, hiçbir zarara uğramadan satın aldığınız fiyata iade etme şansınız da bulunmakta. Bu nedenle özellikle bu tür bir ürünü satın alırken online alışveriş siteleri tavsiye edilmektedir.

Ürün Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Ürün Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Ürünü bilinen bir yerden satın almalısınız. Ürünün üzerinde patent ve marka bilgisi olmasına dikkat etmelisiniz. Takı satın alırken, ürünün değeri ile işçilik fiyatının arasındaki orantı normal ölçülerde olmalıdır. 22 ayar bileklikler kullanım avantajı sağlar. Özellikle kolda takılı olması, saklama ve güvenlik sorunu oluşturmaz. Altın bileklik satın alırken kullanımı da önemlidir. Bilekliğin bilek kalınlığınıza göre olması gerekmektedir. İster bileklik olsun, ister bilezik olsun satın alırken mutlaka bir işçilik fiyatı ödersiniz. Bozdurmaya kalktığınızda ise gramı önemlidir. Kuyumcular bozarken sadece gramı ve ayarı hesaba katarlar. Bunları çıkardıktan sonra size fiyatı söylerler. Tüm ürünlerde alış ile satış arasında mutlaka bir fark oluşur. Değer kaybetmeyen bileklik ve bileziği kesinlikle bulamazsınız. Bu nedenle bu tür bir ürünü satın almayı düşünüyorsanız, satışta zarar etmemek kesinlikle işçiliği az olan bir ürünü tercih etmelisiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Lidyana
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları