Alaçatı Pansiyon: En Keyifli Tatil Seçeneklerinde Online Rezervasyon

Alaçatı Pansiyon Galeri

Yazın turistik nedenlerden dolayı artış gösteren Çeşme yarımadasının en çok tercih edilen yörelerinden biri de Alaçatı'dır. Yörede turist çeken asma bahçeleri ve yel değirmenleri yer alır. Düzenli rüzgar aldığı için de sörf gibi deniz sporları için oldukça idealdir. Pek çok sörf turnuvası bu bölgede yapılır. Beldenin rüzgarlı gün sayısı Türkiye ortalamasının üzerindedir. Kendine özgü mimarisi geçmişten bugüne kadar korunmayı başarmıştır. Kumsalı da temizliği ile büyük ilgi görmekte. Belde de pek çok konaklama imkanı bulunsa da en çok pansiyonlar yoğun ilgi görüyor. Alaçatı pansiyon fiyatları da mekanın konumuna ve hizmetin kalitesine göre farklılık gösteriyor.

Rahat Konaklama İmkanı Sunan Alaçatı Pansiyonlar

Tarihi görünümünü korumayı başaran Alaçatı, eşsiz doğa manzarası ve büyüleyici tarihi mekanları ile görenleri kendine hayran bırakmayı başarıyor. Bu belde günün her saatinde rüzgar aldığı için daha çok sörf yapanlar tarafından tercih ediliyor. Yerli, yabancı turistler ve sörf tutkunları daha çok konaklama için Alaçatı pansiyonlarını tercih ediyor. Kültürel değerlerin korunarak dizayn edilen pek çok işletme bulunuyor. En çok tercih edilen mekanlardan olan kır evi, 8 odası ile hizmet veriyor. Konaklama fiyatları ise sezona göre farklılık gösteriyor. Mekanın ortak alanında yer alan uzun ahşap masa konukların birbiri ile kaynaşmasına olanak tanıyor. Ortak kullanıma sunulan geniş mutfağı dileyen tüm misafirler kullanabiliyor. Diğer bir popüler konaklama mekanı ise Konuk Evi. Yörenin mimari özelliğini taşıyan taş binadan oluşan mekan, konumu ile ilgi görüyor. Mekanda konaklama yapılmasa bile kahvaltı hizmeti ve içecek servisinden yararlanmayı mümkün kılan bir cafe de yer alıyor. Küçük bahçesi ise yeşilliği ile huzur yaşatıyor. Her odada duş ve klima bulunması bu mekanı diğerlerinden ayırıyor. Ücretli olarak akşam yemeği servisi de yapılabiliyor. Taş yapıyı koruyan diğer binalardan olan İncirli Ev, adını bahçesinde yer alan kocaman incir ağacından alıyor. Merkeze yakın olduğu için genelde tam kapasite çalışan mekan, hizmetinin yüksek kalitesi ile de beğeni topluyor. Odalar oldukça ferah bir şekilde dekore edilmiş. Kahvaltı dahil konaklama imkanı sunan bu mekanda kahvaltılar da oldukça zengin. Naciye Teyze Konağı da bu belde de oldukça popüler. Burada misafirleri tamamen doğal lezzetler ve doğal bir yaşam bekliyor. Stresli şehir ortamından sonra bu mekan misafirlere oldukça iyi geliyor.

Alaçatı'da Ekonomik Konaklama Fırsatları

Online tatil için ulaşım ve konaklama fırsatları sunan bavul.com yurt içi ve yurt dışı kampanyaları ile ekonomik bir tatil olanağı sunuyor. Alaçatı pansiyon bilgilerini de bu sitede bulmak mümkün. Ulaşım için uçak tercih edilecekse Bavul.com ekonomik uçak rezervasyonuna da yardımcı oluyor. Kaliteli ve ekonomik tatil sunan bu online acentede avantajlı ödeme seçenekleri de bulunuyor. Bankaların kredi kartlarına sunulan peşin fiyatına 12'ye varan taksit seçenekleri tatilcilere oldukça cazip geliyor.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Bavul.com
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları