Akvaryum Modelleri: Akvaryum Aksesuarları İndirimli Online Satışta

Akvaryum Modellerinde Fırsatlar Galeri

İçinde çeşit çeşit yüzen birbirinden güzel balıkların olduğu akvaryumlar, insana farklı bir huzur verir. Bu, güzel bir hobidir ama biraz dikkat ister. Balıklara her gün bakım yapılmalı, yemleri verilmeli, suyu zaman zaman değiştirilmelidir. Mekanın büyüklüğüne ve içine konulacak balık sayısına göre yapılan farklı akvaryum modelleri vardır. Hepsi camdan yapılsa da model olarak farklı tasarlanmışlardır. Her balık farklı büyüklüktedir ve buna göre bir tasarım yapılmalı ya da satın alınmalıdır. Aslında bu ürünler, bir bakıma stres atmaya yarar. Balıkların suyun içindeki hareketlerini izlemek, insana farklı bir bakış açısı getirebilir ve stresten uzaklaştırabilir. Bu nedenle de akvaryumda balık beslenmektedir. Hatta çoğu kişiler çocuk yaşta böyle bir hobi ile uğraşmıştır. Bu hobisini meslek haline getirip bu modellerin ve balıkların satışını da yapmaktadır. Bir yandan hobisiyle uğraşırken, diğer yandan da para kazanmaktadırlar. Bu kişiler, balıklar için tasarlanan ürünleri kendileri imal edebilmektedirler. Bu ürünlerin yapılışı da çok zor değildir. Öncelikle ürünü oluşturan camlar, 90 derecelik bir açı ile aralarına silikon sürerek birbirlerine yapıştırılır. Dört yanı ve alt kısmı cam olan bu ürünler, yaklaşık 12 saat bekletildikten sonra içine su konulur. Özel silikon kullanılmadığında suyun içine kaya tuzu ve dezenfektan madde konulup yine on iki saat bekletilir. Ardından dış kenarlar istenilen bir desenle kaplanır. Kapak da içine aydınlatma tesisatı kurulduktan sonra ürünün üstüne konulur. İçine kum, çakıl, ısıtıcı, havalandırma motoru ve aksesuarlar konulduktan sonra da balıklar bırakılır ve suyun içindeki yüzüşleri izlenmeye başlanır.

Akvaryum Modelleri Arasındaki Fark

Akvaryum modelleri birbirinden farklı tasarımlarla imal ediliyor. Genellikle dikdörtgen bir yapıda üretilen akvaryum modelleri, isteğe göre yuvarlak ya da kare de üretilebiliyor. Bu ürünlerin arasında tamamı cam olan tasarımlar bulunuyor. Bu camlar darbeye dayanıklı malzemeden üretiliyor ve günümüzde en çok tercih edilen tasarımların başında geliyor. Camların silikonla birleştirildiği bu ürünler tamamen çerçevesiz olarak imal ediliyor. Kısmen çerçeveli olanlarda ise camın alt ve üst kısımları alüminyum ya da bir başka malzemeden çerçevesi olan tasarımlardır. Bir de tamamen çerçeveli ürünler vardır ve bu modeller darbeye dayanıklıdır. Bu tasarımda camlar, dayanıklı metal bir çerçeveye yapıştırılmıştır. Genelde alüminyum olan bu çerçeveler dayanıklıdır. Bu ürünlerin içine de istediğinize göre Japon balığı, Yunus Cichlid, Lepistes, Beta Balığı, Sarı İmparator, Köpekbalığı, Moli Balığı ve Çöpçü Balıklar gibi balık çeşitlerinin tamamı ya da bir kısmı konulabilir.

Online Satıştaki İndirim Fırsatları

Dinlendirecek, huzur verecek, sakinleştirecek bir ürün satın almak istiyorsanız, akvaryum modellerini tercih edebilirsiniz. Bu ürünleri “pet shop”lardan bulabilmeniz mümkün ancak online satışta da avantajlı indirimler bulunuyor. Hizli Al, Webdenal, 7/24 Tıkla gibi online alışveriş sitelerinde bu ürünlerin her tür tasarımını uygun fiyatlarla satın alma şansınız bulunmakta. Bu sitelerden vereceğiniz siparişin ardından adresinize teslim edilen akvaryumun içine istediğiniz süsleri koyabilir, sonrasında ise beğendiğiniz balığı satın alarak onların sakin sakin yüzüşlerini izleyebilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • WebdenAl
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları