Akor Cetveli: Online Gitar Akor Cetvelleri ile Müzisyenlere Kolaylık

Avantajlı Akor Cetveli Galeri

Bir şarkının gitar ve piyano ile kolay çalınabilmesi için çeşitli yöntemler vardır. Bu yöntemlerin en önemlisi de akor cetvelidir. İnternette her şarkının akoru için cetvel bulunmaktadır. Bu stilde her nota için bir harf bulunmaktadır. Bu harflerle birlikte bir enstrümandan istenilen müziği çıkarmak çok kolaydır. Enstrüman çalmayı öğrenmek için öncelikle eğitim almak gerekmektedir. Ancak online sitelerden de bir müzik aletinin nasıl çalınabileceği öğrenilebilmektedir. İnternette küçük bir araştırma yapılarak özellikle müzik aletlerinde seslerin nasıl çıkarılabileceği öğrenilebilmektedir. Ancak en doğru yol iyi bir eğitim almaktır. Ayrıca her müzik aleti bu yöntemle çalınamaz. Gitar, piyano ve org bu yöntemle çalınabilir. Bu müzik aletlerinde aynı anda üç ve üçten fazla ses çıkarılabilmektedir.

Akor Cetveli İle Kolay Öğrenme Metodu

Akor cetveli, bir müzik aletinin çalınmasının en kolay metotlarının başında geliyor. İnternette hemen hemen her şarkıya uygun bir akor cetveli bulunuyor. Ancak ağrılıklı olarak pop ve caz gibi müzik türleri çalınıyor. Ancak her şarkının bu stille çalınması mümkün olabiliyor. Bu türde her nota bir harfle gösterilir. Do notası C, re notası D, mi notası E, fa notası F, sol notası G, la notası A ve si notası da B ile gösterilir. Batı müzik türünde iki ana akor bulunmaktadır. Bunlar majör ve minör olarak yer alır. Bunlar da iki farklı şekilde belirtilmektedir. Örneğin notada tek başına bir A harfi varsa bu la majör anlamına gelmektedir. A’nın yanında m varsa, yani Am ise bu la minör anlamına gelmektedir. Bu semboller bütün akorlarda aynıdır. Bunlarla ilgili internette yüzlerce bilgi vardır. Ayrıca birçok şarkı ile ilgili çalma yöntemleri de yayınlanmaktadır. Online cetvellerle müzisyenlere çok büyük kolaylıklar sunulmuştur. Bu sayede müzisyenler her şarkıyı kolaylıkla çalabilmektedir ve bir parça için nota arama derdine düşmemektedirler. Bu sayede müzik bilgileri paylaşılmış olmakta, amatör müzisyenler için de son derece yararlı olmaktadır. Bunların yanında online dersler de verilmekte, bir enstrüman çalmak isteyenler hem online eğitim alabilmekte, hem de online alışveriş sitelerinden sipariş vererek nota kitaplarını temin edebilmektedirler. Bilgisayar kullanıcılarının hemen hepsinde internet bağlantısı bulunmasından dolayı alışveriş ve eğitim de internette yayılmış, bu sayede en yararlı ve en kaliteli ürünler çok daha ucuz fiyattan satın alınmaya başlamıştır. İnternet sayesinde bilgiye ulaşmak çok daha kolaylaşırken, sitelerin uyguladığı üyelik sistemi ile istenilen her ürün eve kadar gelmektedir. Eğitim de internet sayesinde evden dışarı çıkmadan alınabilmekte, ayrıca eğitim daha eğlenceli bir hale dönüştürülebilmektedir.

Online Fırsatlarla İndirim Avantajları

Akor cetveline online fırsatlarla ulaşmak mümkündür. Bunun için özel olarak hazırlanmış internet siteleri bulunsa da bu ürünü basılı olarak Hepsi Burada gibi online alışveriş sitelerinden de temin edebilirsiniz. İnternet siteleri var olan şarkıların kolay çalınabilmesi için bu cetveli yayınlarken online alışveriş siteleri de klasik şarkılardan günümüz pop şarkılarına kadar yüzlerce parçayla ilgili hazırlanan yayınların satışını gerçekleştirmektedir. İnternetteki sitelerin çoğu ücretsizdir. Ancak tüm parçalarla ilgili bilgi bulmak uzun bir zaman isteyebilir. Oysa online alışveriş sitelerinden temin edilecek bir kitap ile yüzlerce farklı şarkının nasıl çalınabileceği öğrenilebilir. Üstelik online alışveriş siteleri tüm ürünlerde olduğu gibi bu eserleri de cazip fiyat avantajları ile satmaktadır.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları