Aile Filmleri: Ailece Güzel Vakit Geçirebileceğiniz En Sevilen Filmler

Aile Filmi Galeri

Eski zamanlarda aile ile birlikte film izleme olanağı pek fazla olmadığından genel itibariyle dede ya da nine etrafına toplanılır, onların en güzel hikayeleriyle çocuklar büyürlerdi. Ama artık televizyon ve sinema var. Çocuklar artık teknolojinin son ürünlerinden faydalanmayı tercih etmekte. Sinema piyasası da son zamanlarda çok canlı ve her türden filmler bulabilmek mümkün. Aşk, dram, komedi, gizem, korku, aksiyon, animasyon hatta 3D sinema bile var artık. Teknolojinin gelişmesiyle de filmlere bir hareket, bir enerji gelmiş durumda. Tabii film izlemek boş zamanları değerlendirmenin en güzel yolu. İşin içinde çocuklar da varsa film türlerinin seçiminde daha dikkat etmek ve itina ile seçim yapmak gerekir. Çünkü diğer film türleri çocuklar açısından pek uygun olmayabilir. İleride psikolojilerinde kötü etkiler bırakabilir. O yüzden eğer çocuklar da film izleyecekse filmlerin seçiminde çok dikkatli olmak gerekir. Özellikle korku, cinsellik, şiddet olmaması gerekir. Peki aile filmleri ne kadar güvenilir? Güvenilirdir; çünkü çocukların izleyebileceği de göz önüne alınır. Onun için bu filmler gönül rahatlığı ile çocuklara izletilebilir. Aile bir araya toplanır sıcacık bir ortam oluşturulur. Mısırlar patlatılır, anne, baba, çocuklar hep beraber battaniye altına girip sinema keyfi yaşanır. Bu sayede de birlikte aktivite yapılmış olur.

En Çok İzlenen Aile Filmleri

Aile filmlerini seyrederken hem aile birarada olur hem de aktivite yapılırken aynı zamanda filmler aile sıcaklığını hissettirir. Bu türde en sevilen filmlere gelince Türk yapımı aile filmlerine öncelik vermek gerekirse. Bir Çağan Irmak filmi olan ''Dedemin İnsanları'', Yönetmenliği ve Senaryosu Handan İpekçi'ye ait olan aile komedi dram türlerini buluşturan ''Çınar Ağacı'' filmi izleyenleri kimi zaman gülerken kimi zaman duygu seline kaptırır. Çınar Ağacı oyuncuları arasında Nurgül Yeşilçay, Nejat İşler rol almıştır. Yine aile filmi olan bazı zaman güleceğiniz bazı zaman duygulanacağınız yönetmenliğini Çağan Irmak'ın yaptığı, Çetin Tekindor, Hümeyra, Fikret Kuşkan, Binnur Kaya gibi önemli oyuncuların rol aldığı ''Babam Ve Oğlum'' filmi yer almakta. Yabancı filmlerine bakılacak olursa.''Charlie'nin Çikolata Fabrikası'' başrolünde Johnny Depp rol almakta. Başrollerinde Dwayne Johnson ve Josh Hutcherson olduğu Gizemli ''Adaya Yolculuk'', Başrollerinde David Mackey'in olduğu ''Diş Perisi'' filmi, ve en çok izlenen filmlerin arasında ''Beethoven'' filmiyle eğlenirken şirin köpeğe hayran kalacaksınız. Anne Hathaway başrolündeki ''Rio'' filmi. Ve kahkahalarla güleceğiniz, başrolünde Jim Carrey'in olduğu ''Babamın Penguenleri'' filmi. Çocukların ve büyüklerinde çok beğendiği ''Şirinler'' filmi animasyon aile filmi olarak izleyicilerin karşısına çıkıyor. Fantastik komedi türünde bir film daha ''Mega Zeka'' filmi çocuklarınıza iyiliği kötülüğü ayırt etmesini öğrecek.

Aile Filmleri Online İndirim Fırsatları

Aile türündeki filmlerden zevk alanlar için yerli yabancı birçok filmi hem set halinde hem de indirimli olarak idefix online satış mağazasında bulabilmek mümkün. Bunun yanında komedi, korku, aksiyon,macera filmlerini de bulabilmek mümkün. Ayrıca yeniçarşım online satış mağazasında ücretsiz kargo hizmeti ve bazı ürünleri indirimli fiyatlarla bulabilir aradığınız film ismiyle arama yaparak sitede kolayca dolaşabilirsiniz. Güvenli alışveriş taksitli ödeme seçenekleri ile satış mağazalarını ziyaret edebilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Yeniçarşım
  • idefix
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları