Ahşap Boyama Malzemeleri: Hobi Malzeme ve Aksesuarlarında İndirim

Ahşap Boyama Popüler Bir Hobi Galeri

Kişiyi günlük hayatın stresinden uzaklaştıran hobiler işin içerisine el becerisi de girdiği zaman yaratıcılığın ortaya dökülebileceği geniş bir alan ortaya çıkarırlar. Ahşap boyama da günümüzde çok tercih edilen ve pek çok kişi tarafından keyifle gerçekleştirilen hobilerden biridir. Sadece düz yüzeylere değil kutular, sandıklar, ayna ve resim çerçeveleri gibi üç boyutlu objeler üzerine de uygulama yapmayı sağlayan bu sanat dalı kişinin içinden geçenleri yansıtmasına ve yaratıcılığını kullanmasına son derece uygun bir ortam sağlamaktadır. Bu iş için gerekli ahşap boyama malzemeleri pek çok farklı çeşitten oluşmaktadır.

Ahşap Boyama Malzemeleri Nelerdir?

Ahşap Boyama Malzemeleri Nelerdir?

Bu iş için ilk olarak boyanacak objeyi seçmek gerekmektedir. Su bazlı ürünlerle en iyi şekilde renklendirilebilen MDF ürünler en uygun olanlardır. Herhangi bir sandık ya da çerçeve benzeri obje seçilebilir. Ancak bu tip bir objenin kaliteli malzemeden üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Yeterince kaliteli ve pürüzsüz bir zemin sağlanamazsa kat kat boya altından bile kusurlar belli olacak ve bu nedenle harcanan emek boşa gidecektir. Bu tür objelerin kimi bölümlerinde çukurluklar ve boşluklar bulunabilir. Bu kısımları doldurmak için ahşap macunu kullanmak gereklidir. Macun uygulandıktan sonra tam olarak kuruması beklenmeli, ardından da düzgünce zımparalanmalıdır. Malzeme çok sert olmadığından ince bir zımpara yeterli olacaktır. Zımpara işi bittikten sonra obje üzerinde kalan tozlar temiz bir bez ile silinmelidir. Boyama işlemine ancak tamamen pürüzsüz bir yüzey elde edildikten sonra başlanmalıdır, çünkü bu durumu daha sonradan düzeltme imkanı bulunmamaktadır. Farklı biçimlerde ve uygun boyutlarda fırçalar da bu hobi için gerekli araçlar arasındadır. Fırçaların biçimi oluşturulacak desenlere göre değişiklik gösterecektir. Örneğin; klasik yaprak şekli çizmek için sivri uçlu fırçalar uygundur, ancak gül motifleri için düz ve kesik uçlu fırçalar daha büyük kolaylık sağlayacaktır. Fırça seçimi kişinin zamanla bu konuda edineceği tecrübeyle netleşecektir. Fırçalar kaliteli olanlardan seçilmelidir; aksi takdirde tüyleri zamanla dökülmeye ve yüzeye yapışmaya başlayabilir. Bu da ortaya çıkan eserin güzelliğini olumsuz etkileyecektir. Ahşap boyamanın değişik bir türü olan dekupaj işlemi için uygulanacak desenin renkli fotokopiyle basılmış bir kopyası ve tutkal da gerekmektedir. Hangi tarz uygulanırsa uygulansın, eserin kalıcı olabilmesi için son aşamada vernik kullanılması da gereklidir.

Hobi Gereçleri Alışverişinde Online İndirimler

İster bir kursa giderek, ister evde tek başına bir hobi ile uğraşırken mutlaka doğru ve kaliteli araç gereçlere ihtiyaç duyulacaktır. Bunun için pek çok farklı markanın ürünleri arasından özenle seçim yapmak da gerekecektir. Hobiler gelir amaçlı değil keyifli zaman geçirmek için yapılan aktiviteler olduğundan pek çok kişi hobi araç gereçlerini çok yüksek fiyatlar ödeyerek satın almaktan kaçınır. Bu durumda en iyi tercih online alışverişte indirim fırsatlarını değerlendirerek, bu tür ürünleri Yeni Çarşım ve Hızlıal gibi sana mağazalardan uygun fiyatlarla temin etmek olacaktır.

Beğeneceğiniz mağazalar
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları