Ahmet Ümit Kitapları: Listesi ve İnternet Alışverişinde İndirimler

Ahmet Ümit Kitapları: Listesi ve İnternet Alışverişinde İndirimler Galeri

Edebiyat dünyamızın önemli isimlerinden Ahmet Ümit, birbirinden değerli birçok esere imza atmıştır. Kendine has çizgisi ile fark edilerek, kitapları birçok okuyucu tarafından beğenilmiş ve okunmuştur. Yazarımız 1960 yılında Gaziantep’de dünyaya gözlerini açmıştır. İlköğretim hayatından sonra Moskova Sosyal Bilimler Akademisinde eğitimine devam etmiştir. Daha sonra şair ve yazar olarak edebiyat dünyasına adım attı. Birçok projede yer almıştır. Bunlardan birisi olan kültür sanat dergisine, yazıları ile katkı sağlamıştır. Bir televizyon kanalı için çekilen bir diziye senaristlik de yapmıştır. Eserleri okunma rekorları kırarak en çok satılan kitaplar arasında dönem dönem yer almıştır. Kitaplarında genellikle gerilim duygusu ağırlıkta hissedilmektedir. Ayrıca eserleri ile bazı sanat ödüllerinin de sahibi olmuştur. Eserlerinden bazıları dizi olarak çekilmiş bazıları da sinema filmi yapılmıştır.

Ahmet Ümit Kitapları

Şair ve yazarımızın birbirinden güzel kitapları vardır. Her kitabı ayrı bir tat bırakarak sizi farklı dünyalara götürür. Hayallerinizin kapılarını açarak düşünme alt yapınızı geliştirir. Birçok türde eserleri vardır. Ahmet Ümit Kitaplarından örnekler verecek olursak eğer; “Sultanı Öldürmek” kitabı cinayet ve aşk temalarında kitap severlere sunulmuştur. Konusu ise, bir kadına aşık tarih profesörünün kendi içindeki karmaşaları ile bir cinayetin içinde geçen olayları tarihin tozlu sayfalarına da değinerek kaleme almıştır. Bir başka eseri ise; “Bab-ı Esrar” Mevlevilik konusunun işlendiği kitapta Şems ve Mevlana’nın hayatlarına da değinilmiştir. Bir diğer kitabı ise; “Kavim” dir. Mezhepler arasındaki farklılıkla bir cinayet serüveninin işlendiği kitabı nefeslerinizi tutarak okuyacaksınız. Ahmet Ümit Kitaplarından bir değerli eser ise “İstanbul Hatırası” dır. İstanbul aşıklarının severek okuyacakları bu kitapta cinayetler ve gerilim şehrin tüm sokaklarını adeta kaplamış. Korku ve entrika dolu İstanbul günlerinin işlendiği bu kitabı beğenecek okuyacaksınız. Yazarın diğer tüm eserleri ise; “Patasan”, “Sis ve Gece”, “Aşk Köpekliktir”, “Kar Kokusu”, “Beyoğlu Rapsodisi”, “Ninatta”nın Bileziği”, “Bir Ses Böler Geceyi”, “Kukla”, “İnsan Ruhunun Haritası”, “Çıplak Ayaklıydı Gece”, “Agatha’nın Anahtarı”, “Şeytan Ayrıntıda Gizlidir”, “Çıplak Ayaklıydı Gece”, “Masal Masal İçinde”, “Başkomser Nevzat Çiçekçinin Ölümü”, “Olmayan Ülke” kitaplarıdır. Her kitabı yazar için farklı hikayelerin kaynağıdır. Adeta bir sinema filmi izler gibi okunan kitaplarında tüm sahneler gözlerinizin önünde canlanacaktır. Çok beğenilerek okunan kitapların baskıları sürekli devam etmektedir. Sizler de Ahmet Ümit Kitaplarındaki farklılığı görüp hissedeceksiniz. Çıkan her eserini de büyük bir heyecanla bekleyeceksiniz.

Online Kitap Alışveriş Siteleri

Ahmet Ümit’in ve değerli birçok yazarımızın kitaplarını online alışveriş sitelerinden alabilirsiniz. İster yeni yazılmış bir eseri, ister klasik haline gelmiş bir eseri anında bu sitelerden bulup okuma imkanına kavuşabilirsiniz. Yapılan kampanya ve ödeme kolaylıkları ise kitap alışverişinde cazip imkanlar sağlamaktadır. Bu siteler arasında ''Yeni Çarşım'', ''HızlıAl'', “Kitapyurdu” ve “İdefix” gelmektedir. Hızlı kargo imkanı ile kitaplarınıza hemen kavuşabilir ve kitap okumanın o eşsiz keyfini çıkartabilirsiniz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları