Ağva Pansiyon Fiyatları: İstanbul'da İndirim Fırsatlarıyla Konaklama

ağva deresi Galeri

İstanbul'a 97 kilometre uzaklıktaki Ağva'ya ulaşım çok kolay. Doğanın başdöndürücü yeşiline ve iki yanında salına salına akan Göksu ile Yeşilçay derelerinin güzelliğine ilave karadenizin lacivert sularını bir arada sunan Ağva pansiyon fiyatları da oldukça uygun. Hafta sonu kaçışları, günübirlik ziyaretler ve başbaşa bir tatil fırsatı için ilk akla gelen yerlerden biri olan bölge adeta İstanbul'un sayfiye yeri sayılıyor. Üstelik sadece yaz sezonu değil tüm yıl boyunca açık olan tesisler kafa dinlemek ve şehrin gürültüsünden kaçıp doğanın iyileştirici gücünden yararlanmak için de bulunmaz bir nimet. İzmit sınırlarındaki Çal tepesinden doğan derelerin Karadeniz'e döküldüğü yerde oluşturduğu delta üzerine kurulan bu şirin belde ziyaretçilerine seyirlik manzaralar sunuyor. Bölgeye gelirken fotoğraf makinalarınızı unutursanız sonradan kesinlikle çok pişman olabilirsiniz. Burada geçireceğiniz zamanları ölümsüzleştirmek ve bir dahaki gelişinize kadar hatırası ile avunmak için bunu mutlaka yapmalısınız. Zira Ağva'ya gelen kesinlikle ikinci kez gelmek isteyecektir.

Sunduğu Güzellikler Karşısında Ağva Pansiyon Fiyatları Çok Uygundur

Sunduğu Güzellikler Karşısında Ağva Pansiyon Fiyatları Çok Uygundur

Bu bölge Osmanlı'dan önce Frigler, Hitiler ve Romalılar gibi pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış. Civarda bulunan kalıntıların tarihi milattan önce yedinci yüz yıla kadar uzanıyor. Hacıllı köyü sınırlarında bulunan Gürler mağarası üçüncü yüzyıl sonrasının izlerini taşıyor. Kalemköy'de ise Roma dönemine ait mezar taşları ve kilise kalıntıları var. Sungurlu civarında karşınıza dağ değirmeni çıkıyor. Hisar tepe'de ise büyük bir kale kalıntısı sizleri selamlıyor. Bu bölgeye 14. yüzyılda farklı yerleden gelen Türkmen boylarının yerleştiği de biliniyor. Hatta bugün burada yaşayan halkın Türkmen kökenli oldukları söylenmekte. Karadenizin hırçın dalgalarının dövdüğü kıyının uzunluğu üç kilometreyi buluyor. Yerleşim alanlarının daha içlerde olması bu kıyının bakir kalmasına vesile olmuş. Bu yüzden çok temiz ve doğallığını henüz kaybetmemiş. Bu kadar yeşilin olduğu yerde oksijen oranının yüksek olması da çok normal. Yenilenme, gerçek anlamı ile dinlenme vaadeden bölge keşfedilecek daha birçok güzellik barındırıyor. Ağva balık tutma meraklıları içinde tam bir cennet. Kıyılar bu spor için oldukça müsait. Sadece kıyı değil nehirlerde de her türlü balık bulunuyor. Zaten burada birçok balıkçı teknesi görebilirsiniz. Bölgedeki tesislerde de her dönemin taze balıklarını bulmanız mümkün. Bölge spor etkinlikleri için de çok uygun konumda. Orman yürüyüşü, bisiklet turu, kano, yüzme, avcılık, doğa fotoğrafçılığı ve balık tutmak burada yapabileceğiniz aktivitelerden sadece bir kaç tanesi. Kumsalında yürümenin romatizmal hastalıklara iyi geldiği düşünülen Ağva'da temiz havada geçirilen saatler de kesinlikle ruhunuza iyi gelecektir. Bölgedeki restaurantlar genelde dere kenarlarında kurulmuşlar. Siz balık, tandır, piliç ve ızgara çeşitlerinden dilediğinizi sipariş ederken görsel bir şölen sunan ördekler ve nehirde oynaşan balıklara ekmek atmayı ihmal etmeyin. Ağva pansiyon fiyatları böyle bir güzelliği sunmalarının karşılığında gerçekten bütçenizi zorlamayacak seviyededir. Çoğu konaklama tesisi, restaurant ve bar olarak da hizmet vermektedir. Nehirlerin kıyısında bulunan tesislerin iskelelerindeki oturma alanlarında yemeklerini yiyerek ve içeceklerinizi yudumlayarak keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Çoğu tesiste bulunan şömineler hem soğuk kış günlerini ısıtır hem de romantik bir ortam sunarlar.

İstanbul ve Civarındaki Kaçış Noktalarında İndirimli Fırsatlar

Ağva yeşilin ve mavinin eşsiz birlikteliğinden doğan tam bir tabiat harikasıdır. Henüz bozulmamış doğasının kucağında yer alan ve ziyaretçilerine her türlü imkanı sunan tesislerinde yerinizi ayırtmayı ihmal etmeyin. İstanbul ve civarındaki kaçış noktalarında konaklama şansını grupanya.com ve sehirfirsati.com sitelerinin sağladığı indirim fırsatları ile yakalayabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Grupanya
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları