Ağva Otelleri: Şehir Fırsatlarında Yüzde 70'e Varan İndirimler

Ağva Otelleri: Şehir Fırsatlarında Yüzde 70'e Varan İndirimler Galeri

Göksu nehrinin zümrüt yeşili suları ile Karadeniz' in hırçın dalgalarının buluştuğu doğa harikası balıkçı kasabası Ağva. Doksanlı yıllardan itibaren nehir kıyısında irili ufaklı birçok pansiyon ve butik otelin açılması ile bugün İstanbullular için bir doğa tatili cenneti. İstanbuldan yaklaşık bir buçuk saatlik bir yolculukla önce Şile ye ardından ister sahil yolundan Karadeniz manzarası eşliğinde ister orman yolunu tercih ederek yeşilin bin bir tonu arasında Ağva ya ulaşabilirsiniz. Ağva sadece yaz aylarında değil dört mevsim boyunca ziyaretçilerine doğa ile baş başa çeşitli aktivite imkanları sunuyor. Bunların başında orman içerisinde doğal parkurlarda çevrede bulunan şelale ve mağaraları keşfedebileceğiniz doğa yürüyüşleri geliyor. Bunun dışında ister denizde ister Göksu veya Yeşilçay Nehrinde balık tutabilir, bisiklet turuna çıkabilir, kano veya deniz bisikleti ile nehir turu yapabilir, yaz mevsiminde ister Karadeniz in serin sularında, ister hemen her otelde bulunan yüzme havuzlarında yüzebilirsiniz. Aktivite meraklısı olmayanlar ise nehir kenarında bir hamağa uzanıp sadece kuş cıvıltıları ve doğanın sesini dinleyerek geçirilecek birkaç gün ile sessizliğin tadına varabilirler. Amatör yada profesyonel olarak fotoğrafçılık ile ilgilenenler Ağva da inanılmaz güzellikte doğa fotoğrafları çekme şansını yakalayacaklar.

Ağva Konaklama İmkanları

Doğa harikası şirin tatil beldesi Ağva'da son yıllarda gittikçe artan sayıda konaklama tesisi mevcut. Bu konaklama tesislerinin hemen hepsi doğa ile iç içe, oda sayıları 10 ila 25-30 arasında değişen küçük butik oteller. Ağva'nın bu küçük butik otellerinden Aqua Verde, Riverside Club, Piccolo Mondo, Club Grand Becassier, Paradise Hotel, Wine Port Lodge, Tree Tops Park, Mints Hotel, Park Mandalin, Kurfal Butik Hotel,Shelale Otel, El Rio Motel, Greenline Guest House büyük kısmı Göksu Nehri kenarında bulunuyor. Özellikle yaz aylarında Ağva plajına yakın olan otellerde oldukça rağbet görüyor. Karadeniz sahiline yakın olan oteller Günay Otel, Velena Hotel, Villa Park Motel, Ayışığı Otel, Villa d'or ve Sahil Yıldızı. Göksu Nehri kenarında bulunan otellerin bir kısmının ise yaz aylarında Ağva plajına küçük teknelerle shuttle servis yaptığını belirtelim.

Ağva Otelleri İndirim Fırsatları

Ağva da tatilini geçirmek isteyenler özellikle haftasonunu tercih edeceklerse mutlaka rezervasyon yaptırmalılar. Özellikle haftasonları Ağva otellerinin hemen hepsi İstanbulluların akınına uğradığından yer bulmak konusunda sıkıntı yaşayabilirler. Tatil konusunda planlı hareket edenler ise fırsat sitelerinde bulunan kampanyalardan yararlanarak oldukça uygun fiyatlara Ağva da unutulmaz bir tatil geçirebilirler. Ağva otellerine ilişkin Markapon, Yakala.co, Grupanya, Günün Tatili, Grupfoni gibi sitelerde en iyi kampanyalar mevcut. Kampanyalardan yapacağınız rezervasyonlarda Riverside Club, Villa Pine Garden, Tree Tops Park Hotel, Paradise Hotel gibi tesislerde tercihinize göre şömineli, jakuzili, nehir manzaralı balkonlu odalarda 2 kişi 1 gece sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil 169 ila 189 TL gibi fiyatlarla doğa ile baş başa unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Grupanya
  • Markapon
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları