Ağrı Kesici Krem: Burkulma, İncinme ve Şişme Giderici Kremler

İstenmeyen Ağrılara Son! Galeri

Kaslarda oluşan problemler, bel fıtıklarında görülen hareket kısıtlamaları, kireçlenme, eklem ve diz problemleri, romatizmal problemler, adele ve kas sıkıntıları, burkulma ve kas zedelenmeleri, kramplar, damar sertliği gibi sorunlar zaman zaman rahatsızlık verebilir. İşte burada devreye ağrı kesici kremler girmektedir. Bu tür problemlerden şikayetçi iseniz kullanacağınız ürünün etkisine dikkat etmelisiniz. Bu ürünler, genellikle uygulandığı bölegede hareketlilik sağlayarak problemi azaltır ya da yok eder. Bu da sizin daha rahat hareket etmenizi sağlar. Çünkü insan; ağrı esnasında sadece problemin olduğu yere odaklanır ve diğer aktivitelerini yapmakta zorlanır. Bu tür ürünleri, sıkıntılı olan bölgeye masaj yaparak yedirmek, problemin giderilmesi için etkilidir. Ve bu ürünlerin, tamamen bitkisel ve kimyasal olan çeşitleri vardır. Tabi ki kimyasal içerikli olanlar daha az tercih edilmektedir. Tamamen bitkisel olanlarda yan etki oranı yok denilecek kadar azdır. Doktorunuza başvurarak aldığınız kremler dışında eczanelerden de kolaylıkla alabilirsiniz.Alacağınız ürünü iyi araştırmanız gerekmektedir. Çünkü bu tür ürünlere olan rağbetten dolayı, piyasada birçok fırsatçı kol gezmektedir ve sağlıklı gibi görünen sahte ürünler piyasaya sürmektedir. Bilinçli olunmadığı takdirde sağlığınız konusunda ciddi problemler yaşatabilecek olan bu sahte ürünlerin verebileceği hasarlar oldukça büyüktür.

Nasıl Kullanılır?

Burkulmanın kısa zamanda geçmesi için tedavi amaçlı kullanılan kremler vardır. Bunlar bölgeye gün içerisinde birkaç kez uygulanarak düzenli bir şekilde kullanılır. Aynı şekilde incinme ve şişmeler içinde farklı ürünler piyasada mevcuttur. Burkulma incinme ve şişme anında, yaptığınız işi anında bırakmanızda fayda var. Krem ve ilaç tedavisinden hemen önce buz ve yukarı kaldırma işlemleri yapılır. Sonrasında ağrıyı azaltmak için antibiyotik ilaçlar ve benzer jeller kullanılır. Bu tür yaralanmalar eklemler ile ilgilidir. Eklem hareketini sağlayan bölgelerde zedelenme ve yaralanma meydana gelir ve ağrıya sebep olur. Genellikle kısa süren problemlerin, ameliyata kadar olan dereceleri vardır. Ancak normalde 24 saat içerisinde kendi kendine ve yardımcı ilaçlar aracılığıyla düzeltilebilir. Bu yüzden küçük olan problemi daha da ileri seviyeye taşımamak için sahte olan ürünlerden uzak durmalı ve bu konuda bilinçlenmeliyiz.

Burkulma, İncinme ve Şişme Giderici Kremler

Burkulma, İncinme ve Şişme Giderici Kremler

Ağrı kesici kremler, kendiliğinden oluşan ağrılar için ve dış etkenler tarafından oluşan problemler için olmak üzere iki şekilde üretilmektedir. Ancak ikisinin de görev ve imtiyazları aynıdır denilebilir. Zira, burkulma, incinme ve şişme aynı kategoride değerlendirilirken, kendiliğinden oluşan bel ve sırt ağrıları ve yine aynı biçimde incelenen, soğuk hava tutulmaları da bunlara birer örnektir. Bu tür burkulma ve şişkinlik giderici ilaçların bileşenlerinde mentol ve kafur dediğimiz bileşenler bulunmaktadır. Bu bileşenler sayesinde, dokular gevşemekte ve problemler zamana paralel olarak çözülmektedir. Ancak bütün bu süreçte size düşen yegane görev ise, sancılı bölgeyi hareket ettirmeyip, dinlenmesini sağlamaktır. Bunu yaparken de, öncelikle uyguladığınız ürünü ovalayarak bu bölgeye yedirmeniz gerekmektedir. Myomega adındaki merhem de, yapay yollarla sizi hiç uğraştırmadan bu müdahaleyi yapmaktadır. Ancak ürünü satın alırken korsan satıcılardan ve ürünlerden uzak durmanız gerektiğini unutmamalısınız...

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları