Ağda: Şehir Fırsatlarında Tüm Vücut Ağda Kampanyaları

Ağda: Şehir Fırsatlarında Tüm Vücut Ağda Kampanyaları Galeri

Ağda yapışkan yüzeyli bir malzeme yoluyla vücuttaki istenmeyen tüylerin alınması işlemidir. Çam reçinesiyle evde yapıldığı gibi çeşitli güzellik merkezlerinde sir türü tüy alıcılar kullanılarak da yapılabilir. Bikini bölgesi, kol altı, bacak, kol, yüz ve istenen her bölgeye doğal bir malzeme oluşundan dolayı güvenle uygulanabilir. Biraz acılı bir yöntem sayılabilir ama tüylerin çıkma süresini uzattığı için pekçok kadın ve bazen de erkekler tarafından tercih edilmektedir. Erkeklerin ağda yaptırma sebebi genellikle yüz ve sırt bölgelerindeki fazla tüy oluşumu sebebiyle olmaktadır. Jilet kullandığımızda kıl kökleri kuvvetlenecek, daha sert ve siyah çıkmaya başlayacaktır, bu hiç de elverişli bir yöntem değildir. Peki neden bazı tüylerimizden kurtulmaya çalışıyoruz? Aslında tamamen moda olmuş estetik kaygılar sebebiyle. Estetik de moda olan bir kavramdır. Tüyleri almak ya da aldırmak bir yandan da hijyenik bir gerekliliktir. Tüylü bölge bakteri oluşumuna yol açacağından alındığında daha temiz ve pürüzsüz bir ten elde edilmektedir. Ağdanın faydalı yönlerinden biri de ciltteki ölü hücreleri de aldığından cildin yenilenmesini sağlamaktır. Bir başka faydası batık denen, epilasyon makinelerinin yol açtığı, tüyün deri içinde uzaması sorununa yol açmaz. Uygulama yapılacak yüzeyin kuru ve temiz olması önem taşır. Herhangi bir yara, çizik veya bir cilt hastalığı halinde uygulanması uygun değildir. Güzellik salonlarına gideceğiniz zaman hijyenik koşullarda çalışıp çalışmadıklarını denetlemenizde fayda var. Zira mantar türü bazı bulaşıcı hastalıklar farklı kişilerde aynı aparatların kullanılması sebebiyle size de bulaşabilir. Marka kalitesi ve uygulamayı yapan kişinin deneyimi çok önemlidir. Böylece kusursuz bir sonuç elde edersiniz. Uygulamadan sonra bu amaç için üretilmiş bir yağı veya bebe yağını ağda yapılan bölgeye uygulayınız ve yaklaşık iki saat kadar duş yapmayınız.

Ağda Nasıl Yapılır?

Uygulama yapılacak cilt yüzeyinizin temiz, kuru ve kozmetik ürünlerden arındırılmış olması gerekiyor. Hazne, özel makinesinde ısı ayarına kadar bekletilir ve daha sonra kullanıma hazır hale gelir. Bu makine bu haznenin içindeki ağdayı devamlı gereken ısıda tutmaya yarar. Sıcaklığından emin olduktan sonra tüylerin alınacağı bölgeye yaklaşık 6-7 santimetrelik genişlikte şeritler halinde, ince bir tabaka oluşturacak şekilde sürünüz. Sürme işlemini tüylerin çıkış istikameti yönünde yapmalısınız. Aksi takdirde tüyler yapışacak ve canınız yanacaktır. Özel kağıtlarını yapıştırarak birkaç kez elinizle bastırın ve tüylerin çıkış yönü tersine doğru kaldırın. Bu şekilde tüm bölgeye uygulayarak tamamlayın. Yüz bölgesine daha ince, hassas bir ürün kullanmanızda fayda vardır, böylece cildiniz tahriş olmaz. Şimdi bebe yağı ya da bu işlem için özel üretilmiş bir yağ kullanmalısınız. Bu, yapışkan kalıntıları temizleyecek, aynı zamanda besleyici rol oynayacaktır.

Şehir Fırsatlarında Kampanyalar

Şehir Fırsatlarında Kampanyalar

Yakala.co tüm vücut sir, manikür, pedikür, kaş boyama hizmetleri indirimli olarak sunuluyor, Tümfırsatlar'da tüm vücut sir ağda uygulaması, Grupfoni ve Grupanya'da tüm vücut ağda, dudak üstü depilasyonu ve kaş dizaynı son derece indirimli bir fiyatla site kullanıcılarına sunuluyor.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Bebe
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları