Afyon Termal Oteller: Kaplıcalar, İndirimli Tatil, Konaklama Fırsatı

Afyon Termal Oteller: Kaplıcalar, İndirimli Tatil, Konaklama Fırsatı Galeri

Dünyanın her yerinde yer altından çıkan, değişik kimyevi minerallerden oluşan sular çıkmaktadır. Bu sular, aynı zamanda alternatif oluşuyla tıbba destek vermektedir. Bundan dolayı; sağlık ve güzellik alanında bir sektör oluşmuştur. Kaplıcalar eski antik çağlar diyebileceğimiz milattan öncesine dayanır. O çağlarda kaplıcalar özellikle sağlık ve güzelliklerinin sürmesini isteyen insanlar tarafından değerlendirildiklerini, milattan önceki klasik metinlerden öğrenmiş bulunuyoruz. Dünyada olduğu gibi bizim ülkemizde de birçok yerde kaplıcalar vardır. Özellikle birçok medeniyete beşiklik yapmış Anadolu, kaplıcalarla doludur. Yunan medeniyetinde güzellik tanrıçası olarak adlandırılan "Afrodit" güzelliğini zamanın kaplıcalarına borçludur. Bu nedenle kaplıcaların, doktor kontrolünde tıbbi işlevleri vardır. Bu anlamda böyle yerlerde destek tedavi görüp, şifa bulanlar çoktur. Bu yerlerin çoğu beş yıldızlı konfor sağlamaktadır. Bunun yanında Anadolu’nun bazı yerlerinde eski klasik usul işletmeler pansiyon türü hizmet vermektedir. Kaplıcaların diğer adı da suyun sıcak olmasından dolayı ılıca olarak söylenmesidir. Ilıcalar, sadece orasında burasında, ağrısı sızısı olan hastalar için değildir. Bu yerler sağlıklı insanların bile, sağlık ve güzelliklerinin devamı için gidebileceği yerlerdir. Buralara yaşlıların çoğunlukla tercih ettiği yerler olsa da, buraları tam aksine sağlıklı ve genç insanları beklemektedir. Tedavi amaçlı bu suların kendiliğinden oluştuğu yerlerde termal oteller kurulmuştur. Buralar kişilerin hem tedavi olmasını sağlamakta hem de farklı bir tatil yapma imkanı sunmaktadırlar. Böyle bir tatili isteyenler için Afyon ve buradaki bu hizmeti veren otellerin sayısı bir hayli fazladır.

Afyon Termal Oteller

Şifalı sular Türkiye’de bir hayli fazladır. Doktorların bazı konularda tedavileri yetmediği zaman bu kaynaklara yönlendirmektedirler. Buralar daha uzun süreli bir tedavi süreci ile birçok hastalığa iyi gelmektedir. Bu yerlerin başında Afyon gelmektedir. Bu şehrimizde bu alanda hizmet veren birçok otel vardır. Afyon Termal Otellerini sayacak olursak eğer; “Safran Termal Resort” Hüdai kaplıcalarının yanındadır. Bu tesiste birçok konaklama hizmeti verilmektedir. Havuzlar ve SPA merkezi çok büyük olup birçok kişiye aynı anda hizmet verebilmektedir. Otel yarım pansiyon olup kahvaltı ve akşam yemeği vermektedir. Ayrıca birçok aktivite ile farklı eğlenceler de sunmaktadır. Bir diğer termal tesis ise; “İkbal Hotel” dir. Afyon’a 9 km uzaklıkta olan bir işletmedir. Bu tesiste açık yüzme havuzu olup bay ve bayan karışıktır. Ayrıca çocuk havuzları da mevcuttur. Bunların yanı sıra aile banyoları ve türk hamamı da mevcuttur. Yarım pansiyon olan konaklama tesisinde birçok farklı aktivite de mevcuttur. Ailenizle hem güzel bir tatil hem de sağlıklı olarak eğlenceli günler geçirebilirsiniz. Afyon Termal Otelleri arasında gelen diğer dinlenme tesisleri ise “Sandıklı Thermal”, “Anemon Afyon”, “Güral Afyon”, “Korel Thermal”, “Oruçoğlu Resort” işletmeleri gelmektedir. Bu yerlerin haricinde birçok pansiyon da mevcuttur.

Kaplıcalar, İndirimli Tatil, Konaklama Fırsatı

Birçok termal tesiste online kampanyalardan yararlanarak  indirimli konaklayabilirsiniz. Hmstatil, Otel.com, GeziSitesi.com gibi sitelerde erken rezervasyonla tatilinizi daha uygun fiyatlara getirmeniz mümkündür. Ailenizle huzurlu bir tatil içine kaplıcalar tercihleriniz arasında olabilir. Bu yerlerde ödeme kolaylıkları ve taksit seçenekleri de sunulmaktadır.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları