Adidas

Adidas Galeri

Adidas, dünyanın en büyük spor eşyası üreticilerindendir. Adını kurucusu Adolf (Adi) Dassler'den almıştır. Adolf Dassler, 1920'lerde Almanya'nın Nürnberg yakınlarındaki Herzogenaurach şehrinde daha sonra Puma'nın kurucusu olan ortağı ve abisi Rudolf Dassler ile ayakkabı üretmeye başlamıştır. İkinci dünya savaşına kadar,1924'te kurulan Dassler kardeşler Ayakkabı Fabrika'sında üretilen 200.000 çift ayakkabı satılır. Daha sonra kardeşler anlaşmazlıklar nedeniyle ortaklıktan ayrılır, Adi Adidas'ı kurar; Rudolf ise Puma'yı. Adidas 1948 yılında anonim şirket olarak resmen kurulur. 2005 yılında 3,1 milyar Euro'ya İngiliz rakibi Reebok'ı satın alır ve sonrasında 2006 yılı içinde NBA ile resmî forma ve aksesuar üretimi için anlaşma imzalar. Şirketin ürettiği malzemelerde genelde, aynı renkte üç paralel çizgi kullanılır. Bu motif, şirket logolarında da vardır.

En Popüler Ürünler: Ayakkabı ve Eşofmanlar

En Popüler Ürünler: Ayakkabı ve Eşofmanlar

Güncel sloganı 'İmkansız yoktur' olan Adidas; futbol, koşu, golf, basektbol ayakkabısı ve giyisisi başta olmak üzere envai çeşit spor malzemesi ve tekstili üretir. Dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi Türkiye'de de çok tercih edilen bir markadır. Spor giyimi bir yaşam stili haline getiren marka, klasikleşmiş eşofman takımları ve kült olmuş ayakkabı modelleriyle özellikle gençler tarafından sıkça tercih edilir. Bunun yanı sıra, sporla profesyonel olarak ilgilenenlere özel hazırladığı ayakkabı ve eşofman koleksiyonlarıyla da Adidas, spor giyim sektörünün nabzını tutan bir firmadır. Eşofmanlarının klasikleşmiş kalıpları, herkes tarafından sıkça tercih edilir. Markada bu özel koleksiyonunu her sezon yeni renkler ve modeller katarak günceller. Markanın, en çok beğenilen ürünlerinin başında gelen Adidas Superstar ise bir zamanların moda ikonu haline gelen bir spor ayakkabıdır. Birçok renk seçeneği olan Superstar, birçok ünlü isim de dahil olmak üzere geniş kitleler tarafından benimsenmiştir. Marka, reklam kampanyaları ve hayatı anlatan sloganlarıyla da sporseverlerin ilgisini canlı tutan bir markadır. Ünlü isimlerle gerçekleştiriği reklam çekimleri, özel bestelen şarkılar ve özgü sloganlar ile Adidas reklamları her sezon dikkat çeker.

Adidas Türkiye

Adidas Türkiye

Türkiye'de en çok tercih edilen spor markalarından biri olan Adidas'ın, İstanbul'dan Diyarbakır'a kadar bir çok şehirde mağazaları ve satış noktaları vardır. Satış mağazalarını öğrenmek ve ürünlerini listelemek isterseniz www.adidas.com.tr adresine girmeniz yeterli. Bunun yanı sıra, Adidas ayakkabı ve spor giyim ürünleri Markafoni ve 7/24 Tıkla.com gibi özel alışveriş sitesinde de çok uygun indirim kampanyaları ile satışa sunuluyor. Adidas'a ait tüm fırsat ve kampanyalardan haberdar olmak için indirimlr.com'u takip etmeniz yeterli.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Markafoni.com
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları