Adana'da Gezilecek Yerler: Ucuz Turistik Konaklama ve Yemek Fırsatları

HiltonSA Adana Galeri

Adana yaklaşık olarak M.Ö.6000 yıllarında, Ceyhan ve Seyhan nehirlerinin verimli deltasında kurulmuş antik bir kenttir. Hititler’den başlayan ve Osmanlılar’a kadar uzanan pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Toros dağlarından doğarak Akdeniz’e dökülen Seyhan ve Ceyhan nehirlerinin eteklerindeki şehir gittikçe genişlemiş ve bugünkü durumuna gelmiştir. Adana’da gezilecek yerler, tarihi eserler ve köprülerle sınırlı değildir. Nehirleri, hanları, hamamları, kervansarayları ve lezzetleri hem Türk mutfağında hem de tüm dünyada ün salmış kebapları ile ünlü mutlaka görülmesi gereken bir şehrimizdir. Müzeleri, ören yerleri, kervansarayları, hanları ve hamamları, nehirleri, muhteşem Toros Dağları manzarası ile hem yerli hem de yabancı turistleri çeken önemli ve güzel şehirlerimizden birisidir. Hatta sadece lezzetli kebaplarından yemek için yolunu bu şehre özellikle düşüren gezginler mevcuttur.

Adana'da Gezilecek Yerler, Konaklama ve Yemek Fırsatları

Adana'da Gezilecek Yerler, Konaklama ve Yemek Fırsatları

Adana’da pek çok gezilecek ve görülecek yer bulunmaktadır. Binlerce yıllık uygarlığın beşiği olan şehirde tarihi eserler, müzeler ve şehrin özelliği olan köprüler görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Bunlardan en önemlisi olan Taşköprü, şehrin aynı zamanda simgesi kabul edilir ve Roma döneminden kalma bir köprüdür. Şehrin merkezinde bulunan ve iki höyük üzerinde bir anıt gibi yükselen Tepebağ Eski Adana Evleri de mutlaka gezilmelidir. Kentin yaslandığı Alp-Himalaya sistemine bağlı bulunan Toros Dağları şehrin manzarasına ayrı bir güzellik katmaktadır. Merkez ve Ulu Camii, Bebekli Kilise, Arkeoloji, Etnografya Müzeleri, Atatürk Evi ve Müzesi gezilmesi gereken yerlerdir. Merkezin dışında ise Anavarza Kalesi, Şar ve Misis Ören yerleri ile Ağyatan ve Akyatan Kuş Cennetlerini görmeden dönmeyin. Kentte pek çok kale, köprü ve ören yeri, hanlar, hamamlar, kervansaraylar, çarşılar ve türbeler bulunmaktadır. Seyhan ve Ceyhan nehirleri kıyısında pek çok konaklama yeri vardır. Tesislerin büyük kısmı merkez ilçesi Seyhan’dadır. Çoğu şehir oteli statüsünde bulunan bu otellerden bazıları şunlardır: Çukurova Sürmeli Oteli, Mavi Sürmeli, Seyhan Oteli, İnci, Zaimoğlu, HiltonSA, Koza, Aksoy, Çavuşoğlu, Sedef, Otel My Afrodit, Akdeniz, Sezer, Salibra ve Adana Hotsa Otelleri olarak sayılabilir. Riva Reşatbey Business Hotel, Hotel Bosnalı, Park Royal, Hotel Şenbayrak City, Emir Royal Hotel, Çetinel Tesisleri-Green Clup Hotel, Şehri Saray Apart Otel ve Akkoç Butik Oteli de Adana’da konaklayacak yerler arasında sayabiliriz. Şehrin her yerinde tüm dünyaya adını duyurmuş olan kebaplardan yiyebilir yanında şalgam suyu içebilirsiniz.

Adana'da Ucuz Turistik Konaklama ve Yemek Fırsatları Burada!

Birçok medeniyetin beşiği ve hazine değerindeki tarihi eserleri ile ünlü Adana’da pek çok gezilecek ve görülecek yer bulunmaktadır. Yazlar çok sıcak olmakta kışın da ince bir kazak ve ceket ile dolaşılabilecek kadar ılık olmaktadır. Lezzetli yemekleri, nehirleri, köprüleri ve tarihi eserleri görmek için iyi bir araştırma yaparak bütçenize en uygun fiyata kalabileceğiniz pek çok turistik konaklama tesisi bulunmaktadır. Genellikle şehir merkezinde ve Seyhan’da bulunan bu tesislerde kalabilir ve asla unutamayacağınız lezzetleri ile kebaplardan tadabilirsiniz. Şehirdeki fırsatları kaçırmamak için Şehir Fırsatı sitesini ziyaret edin.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • İNCİ
  • Şehir Fırsatı
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları